Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 21:23:09

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279  Następna

Najmocniejszym punktem rządu Beaty Szydło jest:
B. Szydło- osoba niezłomna, twarda, strateg i boss w jednym 0%  0%  [ 0 ]
J. Gowin- wybitny intelektualista, znawca nauk wszelakich 11%  11%  [ 1 ]
Z. Ziobro- genialny prawnik, brzydzi się lizusostwem; MÓZG 0%  0%  [ 0 ]
M. Kamiński- człowiek niezłomny, o nieposzlakowanej opinii 11%  11%  [ 1 ]
A. Macierewicz- tytan logiki, kłamstwem gardzi 22%  22%  [ 2 ]
P. Gliński- kultura. Właściwy człowiek na właściwym miejscu 11%  11%  [ 1 ]
M. Błaszczak- BMW. Czyli marka sama w sobie 0%  0%  [ 0 ]
J. Szyszko- bezkompromisowy, gdy chodzi o dobro obywateli 0%  0%  [ 0 ]
B. Kempa- nie nadaje się do niczego, ale trzeba było coś jej dać 44%  44%  [ 4 ]
Liczba głosów : 9
Autor Wiadomość
Post: 24.01.2016 @ 15:54:52 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.10.2005 @ 22:43:37
Posty: 4932
Lokalizacja: nikaj.uuk!
ilien pisze:
Poziom propagandy i kłamstw na temat KOD dawno już przekroczył linię mety z napisem "Bareja" i teraz mknie radośnie gdzieś ku bezbrzeżom galaktyki... Dam przykład z własnego podwórka - na wczorajszym marszu w Łodzi było nas parę tysięcy. Nie wiem dokładnie ile, bo jestem fatalna w szacowaniu "na oko", zwłaszcza gdy tkwię w środku szacowanego tłumu - według organizatorów ponoć 6-7 tysięcy, według Policji (chyba) 4 tysiące. Niejaki "Dziennik Łódzki", tuba propagandowa, radośnie oświadcza natomiast, że na Piotrkowskiej zgromadziło się "kilkaset osób". Tak się zastanawiam, czy jest jakaś granica kłamstwa, czy też ludzie są w stanie uwierzyć we wszystko? Nawet mając dostęp do sieci i widząc zdjęcia oraz nagrania?
A czy Tobie zdarzyło się kiedyś weryfikować medialne informacje na temat wydarzeń z udziałem kibiców? ;)
Czwarta władza.

_________________
P2009 / 59124 ИOНTAЯAM / 251095

Dzień dobry, piękne panie – rzekł, kłaniając się uprzejmie. – Czy przypadkiem wiecie, dokąd odsyła się kurvvy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.01.2016 @ 18:27:06 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Media, niezależnie od opcji politycznej, manipulują faktami. Witamy w prawdziwym świecie.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.01.2016 @ 21:20:21 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.08.2015 @ 14:36:29
Posty: 23
O rety, teraz będzie że odkryłam jakąś wielką prawdę. Pewnie, że manipulują. Ja się tylko zastanawiałam, gdzie jest - jeśli jest - granica, za którą manipulowanie przestaje przynosić manipulującym korzyść, a zaczyna szkodzić, bo kłamstwo ma tak króciutkie nóżki, że wyłącznie bawi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.01.2016 @ 22:04:35 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2003 @ 17:00:18
Posty: 11145
Lokalizacja: Warszawa
Niebieski pisze:
A czy Tobie zdarzyło się kiedyś weryfikować medialne informacje na temat wydarzeń z udziałem kibiców? ;)
Czwarta władza.

A do czego konkretnie? Wiadomo, że nie jest tak, że na każdym meczu są zamieszki, burdy i race, ale też nie ma co ukrywać, że grupy kibicowskie często pokrywają się składem z grupami przestępczymi. Tak samo jak nie jest żadną tajemnicą, jak wielu Ultrasów jest członkami organizacji neofaszystowskich.
Bez generalizowania - jest mnóstwo normalnych ludzi chodzących na "młyn". Ale jedno z drugim się nie wyklucza.

ilien pisze:
O rety, teraz będzie że odkryłam jakąś wielką prawdę. Pewnie, że manipulują. Ja się tylko zastanawiałam, gdzie jest - jeśli jest - granica, za którą manipulowanie przestaje przynosić manipulującym korzyść, a zaczyna szkodzić, bo kłamstwo ma tak króciutkie nóżki, że wyłącznie bawi.

Kłamstwo powtarzane setki razy itd. A kłamstwo na internecie zwłaszcza czuje się jak u siebie w domu, zanim ktoś zdementuje, tysiące przeczytają i pójdą dalej.
Manipuluje się teraz wszystkim - treścią, komentarzami pod treścią, źródłami, nawet zdjęciami/filmami.

_________________
13.04.2010 - You have taken sky from me...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.01.2016 @ 22:16:49 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.10.2005 @ 22:43:37
Posty: 4932
Lokalizacja: nikaj.uuk!
Odniosłem się do tego fragmentu:
Cytuj:
Tak się zastanawiam, czy jest jakaś granica kłamstwa, czy też ludzie są w stanie uwierzyć we wszystko? Nawet mając dostęp do sieci i widząc zdjęcia oraz nagrania?
Chodzi mi o to, że jeśli ktoś nie interesuje się jakąś dziedziną i nie jest ona mu w jakiś sposób bliska, to nie będzie odczuwał potrzeby by sprawdzać to, co gdzieś powiedzieli czy napisali.
Dlatego wspomniałem o kibicach. Polityką nie interesuję się na tyle, by wyłapać przeinaczanie czy naciąganie faktów. Nie mam potrzeby i po prostu nie chce mi się weryfikować rzetelności takich informacji. A w głowie pewnie jakiś ślad po tym zostaje i ma prawdopodobnie wpływ na moje postrzeganie świata.
Za to spotkałem się już z wieloma "sensacyjnymi" relacjami, w których filmiki z ustawek sprzed kilkunastu lat były tłem do dużo mniej spektakularnych wydarzeń. I w sumie bardziej o taką manipulację niż o generalizowanie mi chodziło.

_________________
P2009 / 59124 ИOНTAЯAM / 251095

Dzień dobry, piękne panie – rzekł, kłaniając się uprzejmie. – Czy przypadkiem wiecie, dokąd odsyła się kurvvy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25.01.2016 @ 3:07:09 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2004 @ 11:17:30
Posty: 1630
Lokalizacja: Flołting Garden
ilien pisze:
O rety, teraz będzie że odkryłam jakąś wielką prawdę. Pewnie, że manipulują. Ja się tylko zastanawiałam, gdzie jest - jeśli jest - granica, za którą manipulowanie przestaje przynosić manipulującym korzyść, a zaczyna szkodzić, bo kłamstwo ma tak króciutkie nóżki, że wyłącznie bawi.


Gdzie jest ta granica, to ja nie wiem, ale mam głęboką nadzieję, że obecna władza jest na tyle głupia, butna i zadufana w sobie, że po prostu nie zauważy momentu, w którym zostanie przekroczona.

O, tutaj kolejny ciekawy przykład, z dokumentu rządowego "Bilans otwarcia przeprowadzony w Ministerstwie Środowiska (Stan na 19.11.2015)":
Cytuj:
Najważniejsze zaniedbania poprzedniego rządu PO-PSL:(...)

Rozrzutne i konsekwentnie realizowane podnoszenie kosztów budowania infrastruktury drogowej poprzez instalacje zbytecznych ekranów niszczących polskie krajobrazy i ograniczające wgląd w nie przez użytkowników dróg.

Nie jest wielką tajemnicą, że ta totalna ekranoza polskich dróg wynika ze skrajnie restrykcyjnego rozporządzenia wydanego przez... ministra Szyszko w 2007 roku. http://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/mur-polski,274163.html

Swoją drogą, ten Szyszko to chyba najbardziej nieudaczny minister czegokolwiek, w najnowszej historii Polski po 1990 roku, a może i lepiej. Temu człowiekowi zwyczajnie brakuje wiedzy i inteligencji, żeby pełnić jakiekolwiek stanowisko powyżej woźnego (przepraszam niektórych woźnych) - dość wspomnieć jego zapytania poselskie na temat chemtrailsów. Porównując - to tak, jakby ministrem spraw wewnętrznych został poseł, który na poważnie składa zapytanie do rządu co zamierza zrobić ze sprawą Smoka Wawelskiego, który przecież może być potencjalnym zagrożeniem dla mieszkańców Krakowa, albo ministrem obrony narodowej człowiek włączający do strategii obronnej kraju rycerzy śpiących pod Giewontem (chociaż... po głębszym namyśle, to ostatnie może nie być dalekie od prawdy).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26.01.2016 @ 15:09:14 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
A ministra edukacji radośnie zignorowała 250 tysięcy podpisów pod petycją przeciw likwidacji gimnazjów, twierdząc, że "nauczyciele do podpisywania zmuszajo". Czy ten kraj doczeka się kiedyś kompetentnego ministra edukacji?

Wiem, mógł być Gowin...

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26.01.2016 @ 16:21:52 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
Spoko, jest nadzieja, że gimnazjów akurat nie zlikwidują, dzięki protestom ok. 200 gimnazjów katolickich, które nie są w stanie przekształcić się ani w podstawówki, ani tym bardziej w licea. Jak parę dni temu słyszałem wypowiedzi minister, to już majaczyła o "dogłębnych konsultacjach".

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26.01.2016 @ 20:13:46 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.08.2015 @ 14:36:29
Posty: 23
Może zlikwidują, a zostawią te katolickie :P Wcale bym się nie zdziwiła, wszak logika czy przestrzeganie jakichkolwiek konstytucyjnych zasad, to nie jest najmocniejsza strona Bezprawia i Niesprawiedliwości.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26.01.2016 @ 21:46:55 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Tak, zostawią. A niewierni ze świeckich gimnazjów zostaną rozstrzelani pod ścianą. C'mon...

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28.01.2016 @ 19:50:28 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
20 banieczek dla Rydzyka znaleźli. Brawo! Słynne 500/dziecko nie dojdzie do skutku bo brakuje 200 baniek ale dla ojcadyra pstryk i jest. Myślę, że ludzie ich zabiją do końca tego roku.

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28.01.2016 @ 21:35:43 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Z tym 500 na dziecko to są w ogóle jaja kwadratowe - AFAIK, kryterium przyznania jest nie dochód, a liczba potomstwa. Czyli upper middle class z dwójką dzieci dostaną przyrzeczony datek, ale prekariuszka z jedynakiem już nie. :>

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28.01.2016 @ 21:39:12 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2003 @ 17:00:18
Posty: 11145
Lokalizacja: Warszawa
AFAIK może wg planów dostać, jak dochód na członka rodziny będzie mniejszy niż 800zł.

Lhunbleidd pisze:
500/dziecko nie dojdzie do skutku bo brakuje 200 baniek

Chyba nie tego rzędu. 200 baniek to wystarczy dla 400k dzieci na miesiąc. Tyle dzieci to w samej Warszawie się zbierze.

_________________
13.04.2010 - You have taken sky from me...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28.01.2016 @ 23:00:19 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
A PiS już speniał i chybcikiem wycofuje się z pomysłu "20mln dla Ojca Dyrektora".

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28.01.2016 @ 23:12:06 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Padawan pisze:
Chyba nie tego rzędu. 200 baniek to wystarczy dla 400k dzieci na miesiąc. Tyle dzieci to w samej Warszawie się zbierze.
Ja tylko oparłem się na zastrzeżeniach wewnątrzrządowych :)

Narsil pisze:
Z tym 500 na dziecko to są w ogóle jaja kwadratowe - AFAIK, kryterium przyznania jest nie dochód, a liczba potomstwa. Czyli upper middle class z dwójką dzieci dostaną przyrzeczony datek, ale prekariuszka z jedynakiem już nie. :>
Ależ tam. Morawiecki już prosił, żeby bogaci nie brali. Może nie będą? :D

Narsil pisze:
A PiS już speniał i chybcikiem wycofuje się z pomysłu "20mln dla Ojca Dyrektora".
Resztki instynktu samozachowawczego jeszcze działają.

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group