Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 11:48:32

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277 ... 279  Następna

Najmocniejszym punktem rządu Beaty Szydło jest:
B. Szydło- osoba niezłomna, twarda, strateg i boss w jednym 0%  0%  [ 0 ]
J. Gowin- wybitny intelektualista, znawca nauk wszelakich 11%  11%  [ 1 ]
Z. Ziobro- genialny prawnik, brzydzi się lizusostwem; MÓZG 0%  0%  [ 0 ]
M. Kamiński- człowiek niezłomny, o nieposzlakowanej opinii 11%  11%  [ 1 ]
A. Macierewicz- tytan logiki, kłamstwem gardzi 22%  22%  [ 2 ]
P. Gliński- kultura. Właściwy człowiek na właściwym miejscu 11%  11%  [ 1 ]
M. Błaszczak- BMW. Czyli marka sama w sobie 0%  0%  [ 0 ]
J. Szyszko- bezkompromisowy, gdy chodzi o dobro obywateli 0%  0%  [ 0 ]
B. Kempa- nie nadaje się do niczego, ale trzeba było coś jej dać 44%  44%  [ 4 ]
Liczba głosów : 9
Autor Wiadomość
Post: 15.01.2016 @ 0:17:47 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
I się zaczyna - Kropka Nowoczesna złożyła projekt ustawy ograniczającej fundowanie partii z budżetu państwa. Żeby się czasem biedakom cebulakom nie chciało w politykie bawić, jakichś Razemów zakładać.

Za to partie z "prywatnym" dofinansowaniem dostaną dodatkowego boosta do finansów. Cool.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.01.2016 @ 10:08:09 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Mnie bardziej fascynuje zapęd do ograniczenia / zminimalizowania wpływów związków zawodowych. So Thatcher.

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.01.2016 @ 12:35:58 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2003 @ 17:00:18
Posty: 11145
Lokalizacja: Warszawa
Narsil pisze:
I się zaczyna - Kropka Nowoczesna złożyła projekt ustawy ograniczającej fundowanie partii z budżetu państwa.

Niestety, klasyczny populizm .N - ludzie nie myślą, że tak partie będą brały kasę od biznesmenów z ich interesami (albo nie będą i będą klepać biedę), tylko myślą o tym, że sami zapłaca 2zł rocznie mniej.

Tarkus pisze:
Mnie bardziej fascynuje zapęd do ograniczenia / zminimalizowania wpływów związków zawodowych. So Thatcher.

W momencie jak rządzi partia mocno wspierana i wspierająca te związki, to akurat ten postulat nie dziwi u głównej obecnie siły opozycyjnej (licząc oczywiście sondażowe poparcie, nie mandaty).

Lukas pisze:
Ale KOD to nie jest Nowoczesna.

Jakby powiedział Barney Stinson - "Please" ;)

_________________
13.04.2010 - You have taken sky from me...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.01.2016 @ 17:58:27 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.08.2015 @ 14:36:29
Posty: 23
[quote="Padawan"]
Jakby powiedział Barney Stinson - "Please" ;)[/quote]
I to jest właśnie przykład tego, co pisałam wcześniej o Razem.
Nie jestem i nie czuję się przedstawicielką Nowoczesnej, ale uważam że - spierając się o wizję takiej czy innej regulacji - nie można zapominać, że w obecnej sytuacji zagrożone są fundamenty państwa prawa (właściwie nie tyle zagrożone, co już mocno porozbijane). Dlaczego zatem miałoby mi przeszkadzać, że w KOD działają również ludzie związani z Nowoczesną?
Jakby zliczyć, czyje interesy rzekomo reprezentuję wspierając KOD...naprawdę muszę zacząć wreszcie wystawiać rachunki tym wszystkim prezesom banków. Żydowskim prezesom banków, znaczy się :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.01.2016 @ 8:09:36 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2003 @ 17:00:18
Posty: 11145
Lokalizacja: Warszawa
Nigdzie nie pisałem, że wg mnie to jest źle że KOD ~ .N. Po prostu nazywam rzeczy po imieniu :)

_________________
13.04.2010 - You have taken sky from me...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.01.2016 @ 17:30:55 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2004 @ 11:17:30
Posty: 1630
Lokalizacja: Flołting Garden
Padawan pisze:
Nigdzie nie pisałem, że wg mnie to jest źle że KOD ~ .N. Po prostu nazywam rzeczy po imieniu :)


Jasne, po imieniu... A imię to: demagogia. Napisz może konkretnie, jakie powiązania personalne i strukturalne ma KOD z Nowoczesną (oprócz tego, że Petru "lubi to" na fejsie)? Jaki wpływ ma partia na Komitet? Bo to, że jest im ze sobą po drodze, nie znaczy że to jest to samo. Tak samo jak Radio Maryja nie jest Kościołem Katolickim, nie jest też PiSem, mimo, że w wielu sprawach nie można znaleźć pomiędzy nimi różnic - grupy poparcia też mają często prawie identyczne.

Meanwhile in PiSland: obniżenie ratingu Polski przez S&P (po raz pierwszy w historii!) z perspektywą negatywną(!), Euro po 4,5, dolar najdroższy od 13 lat. Cały podatek bankowy i "od hipermarketów" właśnie został skonsumowany przez wzrost kosztów obsługi zadłużenia zagranicznego.
Ekonomia level master. Normalnie Nobel się należy.
Tylko te 500 na dziecko, to nie wiem z czego dadzą... Może z tej planowanej horrendalnej podwyżki akcyzy na piwo i wino? Bo podwyżka akcyzy na wódę nie jest planowana - nie można drażnić elektoratu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.01.2016 @ 18:19:28 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2003 @ 17:00:18
Posty: 11145
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj:
Tak samo jak Radio Maryja nie jest Kościołem Katolickim, nie jest też PiSem, mimo, że w wielu sprawach nie można znaleźć pomiędzy nimi różnic - grupy poparcia też mają często prawie identyczne.


Kościołem Katolickim nie jest, PiSem IMO jak najbardziej, skoro w ich mediach politycy tego nurtu mają 97% czasu. Ale nie ma sensu kłocić się ogólnie o slówka - tak, oficjalnie i strukturalnie .N to nie KOD, ale cele, poparcie, wrogów i interesy mają wspólnych.

Co do spraw ekonomicznych - było do przewidzenia, nie spodziewałem się, że tak szybko. Pełnia władzy u populistów po ośmioletnim wyposzczeniu musiała czymś takim skutkować, a grzebanie przy TK to zawsze jest dzwonek dla zagranicznych inwestorów, by rozważać sensowność dalszej obecności na rynku.

_________________
13.04.2010 - You have taken sky from me...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.01.2016 @ 19:14:50 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Cytuj:
Jakby zliczyć, czyje interesy rzekomo reprezentuję wspierając KOD...naprawdę muszę zacząć wreszcie wystawiać rachunki tym wszystkim prezesom banków. Żydowskim prezesom banków, znaczy się :P


Nie miałbym nic przeciwko żydowskiemu kondominium, łatwiej znalazłbym pracę. :P

Cytuj:
Tylko te 500 na dziecko, to nie wiem z czego dadzą... Może z tej planowanej horrendalnej podwyżki akcyzy na piwo i wino? Bo podwyżka akcyzy na wódę nie jest planowana - nie można drażnić elektoratu.


Fear not, rząd ma już pomysł. Mianowicie te pół kafla nie będzie dane w gotówce, lecz w specjalnej karcie płatniczej, do zrealizowania w wybranych punktach. Tak, aby prole na pewno wydały zasiłek na pyry i schabowego, a nie na fanaberie pokroju korepetycji dla dzieci. :> No i już widzę jak samotna matka z Pcimia Dolnego jedzie na zakupy do najbliższego sklepu obsługującego ww. kartę, sześćdziesiąt kilometrów dalej. :>

A w międzyczasie Cookies zawstydził Petru i zaproponował obniżkę budżetu PiP. O, bagatela, 21 mln peelenów. Taki antysystemowy.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.01.2016 @ 11:26:05 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2003 @ 17:00:18
Posty: 11145
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj:
Fear not, rząd ma już pomysł. Mianowicie te pół kafla nie będzie dane w gotówce, lecz w specjalnej karcie płatniczej, do zrealizowania w wybranych punktach. Tak, aby prole na pewno wydały zasiłek na pyry i schabowego, a nie na fanaberie pokroju korepetycji dla dzieci. :> No i już widzę jak samotna matka z Pcimia Dolnego jedzie na zakupy do najbliższego sklepu obsługującego ww. kartę, sześćdziesiąt kilometrów dalej. :>


To akurat nie jest taki zły pomysł w teorii - aby patole nie robili dzieci dla kasy na wódę. Natomiast w wykonaniu mam obawy, że zrobią to zarówno beznadziejnie, jak i tak, by zyski szły prosto do nich.

_________________
13.04.2010 - You have taken sky from me...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.01.2016 @ 19:22:14 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.08.2015 @ 14:36:29
Posty: 23
O, może będzie lista produktów, które można na taką kartę zakupić? Oczywiście będzie na niej prasa w rodzaju "W sieci" i innych gazet od rzeczy (sądy na przykład już taką listę dostały), aby pociecha mogła szybko rozpocząć naukę czytania, za to nie będzie żadnych produktów niemieckich, zgodnie z apelem posłanki Pawłowicz (to był chyba jej apel? Nie jestem pewna, bo Partia zaczyna mi przypominać wielką hydrę z mnóstwem głów, z których każda mówi mniej więcej to samo, w mniej więcej tym samym stopniu głupiego).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.01.2016 @ 20:02:16 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Na inne rzeczy będzie można wziąć kredyt we frankach. :>

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.01.2016 @ 10:18:38 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2003 @ 17:00:18
Posty: 11145
Lokalizacja: Warszawa
W SKOKach :)

_________________
13.04.2010 - You have taken sky from me...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.01.2016 @ 15:21:22 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2003 @ 12:55:57
Posty: 7375
Lokalizacja: Święte Miejsce
Padawan pisze:
Cytuj:
Fear not, rząd ma już pomysł. Mianowicie te pół kafla nie będzie dane w gotówce, lecz w specjalnej karcie płatniczej, do zrealizowania w wybranych punktach. Tak, aby prole na pewno wydały zasiłek na pyry i schabowego, a nie na fanaberie pokroju korepetycji dla dzieci. :> No i już widzę jak samotna matka z Pcimia Dolnego jedzie na zakupy do najbliższego sklepu obsługującego ww. kartę, sześćdziesiąt kilometrów dalej. :>


To akurat nie jest taki zły pomysł w teorii - aby patole nie robili dzieci dla kasy na wódę. Natomiast w wykonaniu mam obawy, że zrobią to zarówno beznadziejnie, jak i tak, by zyski szły prosto do nich.


Jak najbardziej wykonalne, technologia umożliwiajaca takie rozwiazanie funkcjonuje w Polsce na ogólną skalę od conajmniej 6 lat, od tylu co roku kupuję takie karty dla pracowników i dzieciaków pracowników w firmie na Gwiazdkę. Zwykła karta płatnicza, na podpis albo pin, z możliwoscią blokady wypłaty środków z bankomatu, dodatkowo można ograniczyć z góry listę sklepów (nie imiennie, ale po rodzajach sklepów albo rodzajach asortymentu - np. wyłaczyć fajki i alkohol). Żadna kosmiczna technologia, żadne koszty, bo ja na skalę nieporównywalnie mniejszą i komercyjnie takie karty kupuję po wartosci nominalnej środków, bez prowizji firmy wystawiajacej, prowizji za wydanie karty itp.

I serio? - prole wydadzą na "pyry i schabowego, a nie fanaberie" - przecież jak kartą zapłącą za pyry i schabowego, to im w dotychczas wydawanej gotówce zostanie 500 peelenów na korepetycje.

I serio 2? - "samotna matka z Pcimia Dolnego jedzie na zakupy do najbliższego sklepu obsługującego ww. kartę, sześćdziesiąt kilometrów dalej" - nie, kupuje w sklepie lokalnym, a jak trafi do placówki w której kartą moze zapłacić to nią płaci - za paliwo na stacji bezynowej, za bilet miesięczny dla siebie/gimbusa, w aptece. Wszędzie tam są terminale.

_________________
Nietolerancyjny sierściuch

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się dildem posługiwać tak jak radiem. Jedno i drugie służy rozrywce. - Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski



Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.01.2016 @ 16:12:07 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2003 @ 17:00:18
Posty: 11145
Lokalizacja: Warszawa
Wiem, że taki rzeczy istnieją i nie są szczególnie skomplikowane. Jedynie wyrazilem podejrzenie, że zrobią to tak, by ta kasa koniec końców w jak największym procencie wylądowała na ich prywatnych kontach.

_________________
13.04.2010 - You have taken sky from me...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.01.2016 @ 12:41:29 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.08.2015 @ 14:36:29
Posty: 23
Poziom propagandy i kłamstw na temat KOD dawno już przekroczył linię mety z napisem "Bareja" i teraz mknie radośnie gdzieś ku bezbrzeżom galaktyki... Dam przykład z własnego podwórka - na wczorajszym marszu w Łodzi było nas parę tysięcy. Nie wiem dokładnie ile, bo jestem fatalna w szacowaniu "na oko", zwłaszcza gdy tkwię w środku szacowanego tłumu - według organizatorów ponoć 6-7 tysięcy, według Policji (chyba) 4 tysiące. Niejaki "Dziennik Łódzki", tuba propagandowa, radośnie oświadcza natomiast, że na Piotrkowskiej zgromadziło się "kilkaset osób". Tak się zastanawiam, czy jest jakaś granica kłamstwa, czy też ludzie są w stanie uwierzyć we wszystko? Nawet mając dostęp do sieci i widząc zdjęcia oraz nagrania?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277 ... 279  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group