Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 08.05.2024 @ 9:39:01

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1080 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 72  Następna
Autor Wiadomość
Post: 28.06.2010 @ 17:44:20 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.12.2004 @ 21:09:53
Posty: 3423
Lokalizacja: Poznań - Trzcianka, Trzcianka - Poznań.
Narsil pisze:
Zamorano, zabawne, niby jesteśmy przeciwnymi stronami w dyskusji, a zasadniczo z prawie całym twoim postem się zgadzam. ;)

Czyli, że zaszła wymiana zdań: Przyszedłeś ze swoim, wyszedłeś z jego :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28.06.2010 @ 17:48:20 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Cytuj:
Czyli, że zaszła wymiana zdań: Przyszedłeś ze swoim, wyszedłeś z jego :P


Ależ, nie wycofując się z tego, co napisałem w poprzednim poście, nadal upieram się przy swoim zdaniu. :P Widocznie jestem dobry w dwójmyśleniu.

PS: Zresztą, napisałem że z "prawie" całym postem się zgadzam. :PPP

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28.06.2010 @ 17:48:41 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
E tam zaraz. ;) Przecież nikt się nie upiera by te krzyże wieszać, raczej by ich tak ostro nie zakazywać.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28.06.2010 @ 17:51:45 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Dokładnie.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28.06.2010 @ 17:55:31 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2008 @ 11:35:15
Posty: 2084
Lokalizacja: Las pod kontrolą Rady Puchaczy
Cytuj:
ej, a Latający Potwór Spaghetti, to co? :)

Narsil pisze:
To symbol antyteistów. :D

LPS to zabawna religijka mającą wykazywać sprzeczność i wzajemne wykluczanie się niektórych dogmatów w religiach świata (o ile nie pomyliłem potwora spaghetti z inną pseudo religią np:Dyskordianizmem) i za wiele z ateistami nie ma wspólnego.
Symboli ateistów jest multum: http://boskiateista.pl/2008/11/15/symbole-ateistow/ w tym między innymi jednak LPS.

_________________
U-hu, U-hu, U-hu.


Ostatnio zmieniony 28.06.2010 @ 18:24:24 przez Puchacz, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28.06.2010 @ 18:00:27 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.01.2003 @ 20:42:28
Posty: 2762
Lokalizacja: Poznań
Poniewczasie pisze:
Cytuj:
I IMVHO jak ten krzyż nikomu nie przeszkadza to niech sobie wisi. Ale jak ktoś będzie chciał powiesić swój symbol, choćby i Niewidzialnego Różowego Jednorożca to mu nie zabraniajmy. I jak będzie chciał, żeby ów krzyż zdjęto to też nie róbmy wojny o to - ma prawo mu przeszkadzać.
No, ale dlaczego dostosować się do zdania jednostki, jeśli np. większość chce, żeby krzyż wisiał*? To trochę jakby niedemokratyczne? ;)
*patrz - moje zdanie o głosowaniu.
Cytuj:
Jeżeli zinterpretować twoją wypowiedź - decyduje większość - zgadza się wieszać symbole religijne - wieszamy krzyż i co tylko kto chce. OK. Jeżeli to ma być tylko krzyż to już nie bardzo. Z racji, że większość jest katolikami to ma prawo eksponować swoje symbole religijne w miejscu publicznym, a mniejszość wyznająca inaczej nie ma prawa? Dyskryminacja.

Ok, ja np. nie byłem wychowany w żadnej wierze i tzw. uczucia religijne to dla mnie generalnie kwestia mistyczno-mitologiczna. Wedle waszego rozumowania chyba jestem antyteistą, ale dobra, nie będę się pieniać ;) W imię wolności światopoglądu nie powinienem eksponować swojego zdania, bo to już chyba to słynne #prześladowaniechrześcijan!! No dobra.
To z innej strony, powiedzmy, że takie dzieci jak ja istnieją, bo owszem, istnieją, a nie tylko z czystej przekory i nienawiści prześladują katolików w internecie, bo się w wieku gimnazjalno-licealnym podjarali książką Dawkinsa albo Zeitgeistem. Czy dzieciak ateistów w drugiej/trzeciej klasie podstawówki musi być wyautowany jako ten jeden, który nie chodzi z całą resztą na spotkania komunijne, czy jednak można by przenieść tego typu religijne rytuały na grunt parafii, a nie świeckiej szkoły? Czy też po prostu 'jego problem'.

Krzyży nikt nie zakazuje. Mało kto nawet śmie o tym wspomnieć. Nie wiem skąd wam się ten pomysł wziął.

_________________
Special love I have for you, my baby blue


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28.06.2010 @ 18:04:41 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Ojej, Gt_O, to był skrót myślowy. Nie tyle zakazywać w ogóle, ile walczyć z tymi już (z jakichś powodów) wiszącymi lub zakazywać wieszania. I, jak pisałam, to wieszanie miało, a czasem ma do dziś, jakieś tam swoje uzasadnienie i nie wiem, czemu akurat krzyże wiszące w szkołach są problemem, skoro obchodzenie niejako państwowo Bożego Narodzenia czy Wielkanocy nie. Po prostu wydaje mi się, że następuje tu przecenienie sytuacji.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28.06.2010 @ 18:10:24 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Puchacz pisze:
Cytuj:
ej, a Latający Potwór Spaghetti, to co? :)

Narsil pisze:
To symbol antyteistów. :D

LPS to zabawna religijka mającą wykazywać sprzeczność i wzajemne wykluczanie się niektórych dogmatów w religiach świata (o ile nie pomyliłem potwora spaghetti z inną pseudo religią) i za wiele z ateistami nie ma wspólnego.


Heh, ja zawsze odbierałem to jako kpinę z religii i Boga w ogóle.

Cytuj:


Przeczytałem "symbolem ateistów jest multum" i zacząłem sie zastanawiać co to jest ten multum. :P

Cytuj:
I, jak pisałam, to wieszanie miało, a czasem ma do dziś, jakieś tam swoje uzasadnienie i nie wiem, czemu akurat krzyże wiszące w szkołach są problemem, skoro obchodzenie niejako państwowo Bożego Narodzenia czy Wielkanocy nie.


Bo ze świąt ateiści mają profity, z krzyży nie. ;)

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28.06.2010 @ 18:11:11 
Offline
Rębacz z Crinfrid

Rejestracja: 08.01.2003 @ 16:36:24
Posty: 1139
Lokalizacja: o, stamtąd!
Cytuj:
Latający Potwór Spaghetti

A mnie się zdawało że to miała byc kpina z kreacjonistów?

_________________
Kiedyś pisano różne rzeczy na ścianach toalet.
Teraz do tego celu służy internet.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28.06.2010 @ 19:30:21 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.01.2003 @ 20:42:28
Posty: 2762
Lokalizacja: Poznań
Narsil pisze:
Puchacz pisze:
Cytuj:
ej, a Latający Potwór Spaghetti, to co? :)

Narsil pisze:
To symbol antyteistów. :D

LPS to zabawna religijka mającą wykazywać sprzeczność i wzajemne wykluczanie się niektórych dogmatów w religiach świata (o ile nie pomyliłem potwora spaghetti z inną pseudo religią) i za wiele z ateistami nie ma wspólnego.

Heh, ja zawsze odbierałem to jako kpinę z religii i Boga w ogóle.

Postulaty bardzo słuszne ma IMHO. Popieram wszystkie. http://pl.wikipedia.org/wiki/Lataj%C4%8 ... _Spaghetti

_________________
Special love I have for you, my baby blue


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28.06.2010 @ 20:37:52 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2002 @ 19:25:16
Posty: 10760
Lokalizacja: Chrząszczydrzewoszyce Powiat Łękołozy
Narsil pisze:
Niv pisze:
Tak więc idąc tropem Twojego rozumowania: dlaczego nie powiesimy obok krzyża gwiazdy Dawida, Światowida, Wielkiego Sokoła, czy Wszechmocnego Konia?

No właśnie, dlaczego? Jeżeli w szkole są wyznawcy tych religii, to czemu nie? Pisałem już, że mnie osobiście symbole innych religii nijak nie przeszkadzają.

Weź pod uwagę oś czasu. T e r a z Ci nie przeszkadzają, bo żyjemy w czasach w miarę spokojnych i dostatnich. Ale jak się coś popsuje, zaraz zacznie się nietolerancja. Jedynym lekarstwem na nią jest przestrzeganie świeckości instytucji świeckich, i to bezwzględne, tak aby stało się to bazowym, nieodwracalnym elementem naszej kultury. Jeśli nie będziemy tego mieli we krwi, przyjdzie czas, że znów będziemy z siebie nawzajem krew wytaczać z powodu sporów ideologicznych.

_________________
All those moments will be lost in time...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28.06.2010 @ 20:40:18 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
jonatan pisze:
Cytuj:
Latający Potwór Spaghetti

A mnie się zdawało że to miała byc kpina z kreacjonistów?



Pomieszałeś Jonatanie z Teorią Inteligentnego Spadania (która chyba kpi z teorii inteligentnego projektu, a nie z kreacjonizmu jako takiego).

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28.06.2010 @ 21:53:37 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.03.2006 @ 9:23:29
Posty: 2308
Lokalizacja: pitu pitu
Zamorano pisze:
[
Villa pisze:
Ja uważam, że o powieszeniu krzyża czy innego symbolu religijnego powinna decydować większość, bo mamy demokrację.


Demokracja to nie jest prosta władza większości, której wolno robić wszystko co jej się żywnie podoba. A już na 100% nie jest tym demokratyczne państwo prawa.
Trochę to zabrzmiało, jakby ten krzyż co najmniej piorunami rzucał w niewierzących;)) ja nadal nie rozumiem dlaczego symbol religijny komuś przeszkadza. W jaki sposób osoba niewierząca czuje się skrzywdzona przez to, że jakiś symbol religijny sobie wisi? Mnie np. symbole innych religii nie przeszkadzają, dopóki nie dzieje mi się fizyczna, psychiczna krzywda z ich powodu, lub nie utrudniają mi w jakiś sposób życia (np. burka i kwestia identyfikacji osoby).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28.06.2010 @ 22:45:27 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2004 @ 17:36:18
Posty: 3143
Lokalizacja: Khatovar
Hm, w urzędach nie powinno być symboli religijnych, bo wg Konstytucji organy publiczne są bezstronne i nie mogą angażować się ani w szerzenie, ani w zwalczanie jakichkolwiek poglądów religijnych. Sprostujcie mnie, jeśli nadinterpretuję.
Tak samo władze publiczne nie mają np. prawa pytać o wyznanie. Uważam, że to jak najbardziej słuszne, bo państwo nie reprezentuje żadnego wyznania. Pamiętacie aferę z powieszeniem krzyża w sejmie? Nie powinien tam wisieć, ale nikt nie ma odwagi go zdjąć.
Ze szkołą i szpitalem sprawa jest bardziej skomplikowana, bo niby to też zakłady publiczne, ale będące najbliżej ludzi, którzy tego krzyża - zwłaszcza w szpitalu - często potrzebują. Więc czemu im go zakazywać? Z drugiej strony, żądania aby krzyża nie było w szkole/szpitalu też mogą mieć istotne i uzasadnione przyczyny. Od szkoły oczekuje się, żeby wpajała ludziom wiedzę naukową, nie religijną (pomijam nauczanie religii i salki katechetyczne), nic więc dziwnego, że krzyż w takim miejscu może drażnić.

_________________
- What do you do for fun, Esther?
- I run naked through the pages of the United States Criminal Code. [Boardwalk Empire]
Estheriada
Bierki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28.06.2010 @ 22:46:23 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.10.2009 @ 14:25:43
Posty: 2556
Gt_O pisze:
Ok, ja np. nie byłem wychowany w żadnej wierze i tzw. uczucia religijne to dla mnie generalnie kwestia mistyczno-mitologiczna. Wedle waszego rozumowania chyba jestem antyteistą, ale dobra, nie będę się pieniać ;)

Ja raczej potraktowałbym Cię jako agnostyka, ewentualnie agnostyka, ale nie wiem, czy się nie obrazisz ;P
Ta bitwa o symbole religijne wiszące tu i ówdzie, to IMHO mały pikuś, choć gdybym zaczął paradować z krzyżem odwróconym do góry nogami i trzema szóstkami wyeksponowanymi w najbardziej widocznym miejscu, to raczej niewiele osób przymknęło by oko.
Dla mnie najbardziej drażniącym tematem jest religia w szkole. Niby element nieobowiązkowy, bo jak rodzice zadeklarują, że dziecko nie musi uczęszczać, to niby nic, ale brak jednej oceny na świadectwie obniża średnią. I co teraz z tą demokracją? Za moich czasów była do wyboru etyka, w sumie niegłupi przedmiot, nauczyłem się na nim kilku ciekawych elementów psychologicznych, metod postrzegania świata i interpretowania innych osób, dogmatów i otaczających nas elementów. Mój umysł w jakiś sposób otworzył się na świat... A teraz? Albo religia, albo nic - BE ZE DURA! Ch*j, nie demokracja...
Kościół jest po prostu elementem otaczającej nas rzeczywistości, a IMHO stał się instytucją, która ma zbyt duży wkład we wszelkie wydarzenia w tym kraju - i lał pies symbole, bo to i tak bzdura, biblia wyraźnie twierdzi, że modlić to się mają ludzie do boga, a nie jego podobizn i symboli, co już świadczy o zacofaniu populacji, skoro tego zrozumieć nie potrafi. Ale żeby dogmaty wymyślane przez istoty człekopodobne kilka wieków temu kierowały moim obecnym życiem, to już przegięcie...

_________________
KEEP CALM AND CALL BATMAN
Karma istnieje... i ma się zajebiście dobrze...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1080 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 72  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group