Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 13.05.2024 @ 7:14:32

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 361 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 25  Następna
Autor Wiadomość
Post: 24.07.2012 @ 12:16:47 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Tymczasem w greckim raju: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,121 ... nskie.html ;))

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.07.2012 @ 12:20:24 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Lhunbleidd pisze:
I nie jest to wyświechtany frazes, tylko fakt, dopóki np. w Grecji lepiej będzie być bezrobotnym niż u nas pracującym.

Coś Pan, zdurniał? To już nie te czasy, że "zamienię wczasy w Leningradzie na więzienie w Kanadzie".
Gdyby jakaś siła dała mi wybór, to bym się z Grekiem nie zamienił. A na wakacje zawsze mogę tam pojechać.

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.07.2012 @ 12:43:03 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Lhunbleidd pisze:
Czy wy czytacie ze zrozumieniem?

"I nie jest to wyświechtany frazes, tylko fakt, dopóki np. w Grecji lepiej będzie być bezrobotnym niż u nas pracującym."
Ja tam nie narzekam i nawet za dopłatą nie zamieniłabym się z takim Grekiem. Owszem, jest całe mnóstwo rzeczy, które chętnie bym zmieniła/poprawiła, ale absolutnie nie zgadzam się z twoją tezą. A porównuję nas nie tylko do Grecji czy Bałkanów, ale na przykład do biurokratycznej, wciąż skrajnie lewackiej (co mnie akurat przeraża ;-)) Wielkiej Brytanii. I choć zarobki mają tam znacznie lepsze, to wypaczeń równie wiele jak nie więcej niż u nas.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.07.2012 @ 20:32:53 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 04.08.2003 @ 19:27:23
Posty: 5488
Cintryjka pisze:

Oczywiście, że będzie skarga kasacyjna. Nie mów, że byś inaczej robiła.

Cintryjka pisze:
Bo o rynku pracy to nawet mi się myśleć nie chce. Choć codziennie muszę.

Cicho! Bo jeszcze Cię ktoś gotów uznać za życiowego nieudacznika, względnie defetystę i fetyszystę z wszawicą ;)

Tarkus pisze:
Weź przestań, bo jeszcze co poniektórzy sobie pomyślą, że tu jest raj na ziemi

To nie jest??? Niemożliwe...

_________________
"Bla bla pod burym bla bla żywopłotu
Bla-blałem ją bla bla wśród ptasząt łopotu.
W mokrej glinie łopatą wykopany dół,
Jej bla-bla bla bla przebił osikowy kół."
Shague Ghintoss by Jake Jackson

ja odpuściłam sobie już dawno. wmk <rotfl>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.07.2012 @ 21:37:27 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.01.2003 @ 16:25:54
Posty: 7116
Lokalizacja: Ankh-Morpork naszego świata/...
Sprawa jest bardziej złożona.

Po pierwsze - niewątpliwie mamy lepiej, niż duża część świata. Nie chcę bawić się w kombinowanie, czy chodzi o 55, 70, 80 czy może 62, 564% populacji.
I nie chodzi tu o ilość absurdów tylko poziom życia, zarobki i szanse na poprawę swego losu. Absurdów często jest więcej, ale to niejako przy okazji.

Na pewno mamy lepiej niż Ukraina - w przeciwieństwie do jej mieszkańców mamy o wiele większe szanse na podjęcie roboty na Zachodzie, a już to jest OGROMNYM plusem. Nawet, jeśli dla wielu teoretycznym.

Nie zmienia to oczywiście faktu, że u nas nie brak absurdów, stopa życiowa miejscami wygląda ciekawie a od czasu do czasu człowiek odkrywa, że co i rusz a to Chiny, a to jakieś państewko w Afryce nas wyprzedziło pod takim czy innym względem.

Takie życie.

_________________
lɔlɔ̃... Mou lon, ogni agbe gne. Edji le djom!
Liga Niezwykłych Dżentelchamów + Brygada Malkawiańskich Cyklistów.

Gdy nastały jesienne dni
jeden drobny gest
zmienił widzenie świata


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25.07.2012 @ 2:28:06 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.01.2003 @ 20:42:28
Posty: 2762
Lokalizacja: Poznań
Tylko trochę na temat, ale czytałem z coraz bardziej opadnietą szczęką
http://wyborcza.pl/1,87648,12182042,Pod ... utm_source

_________________
Special love I have for you, my baby blue


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25.07.2012 @ 8:54:10 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Ja też. Swoją drogą przepisy dotyczące ofiar przemocy domowej, które de facto chronia skuwrysynów znęcających się nad rodziną to ponura groteska.

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25.07.2012 @ 9:11:09 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Szok. Ale takie jest właśnie kulawe prawo o ochronie lokatorów. A kolejne zmiany dążą do liberalizacji przepisów, tak aby np.: łatwiej można byłoby pozbyć się lokatora niepłacącego za czynsz (chodzi głównie o wyrzucanie z komunalnych lokali, ale obejmie to tez oczywiście wszystkich innych). Niby słusznie ale skąd wiem, ze będą się działy cyrki?


Wrócę jeszcze do waszego problemu z czytaniem ze zrozumieniem, mojej lewackości i Grecji.

Najniższy zasiłek dla bezrobotnego Greka jest wyższy niż najniższa krajowa w Polsce. I rośnie w określonych warunkach. Tylko tyle wynikało z mojej wypowiedzi. Jeśli porównamy zaś rzeczonego Greka do polskiego bezrobotnego to otrzymacie właśnie ten prawdziwy obraz nędzy jaki mamy w naszym raju. A przecież świadczenia w niektórych krajach europy np. Irlandii są sporo wyższe niż obecne w Grecji.

Wiem co powoduje u was ta wybiórczą ślepotę i niezrozumienie problemu. W zasadzie do niedawna cierpiałem na podobne schorzenie. Dopóki nie zacząłem zawodowo spotykać się z tymi, którzy z najniższej krajowej (a nawet za jakieś 1500 - 1600 netto) muszą utrzymać np. 3 os. rodzinę. O pracujących za ochłap dorywczo i dogorywających na głodowej rencie nie wspomnę. A my przecież mieliśmy dorzucić się przez tych ciulów z rządu do pomocy dla Grecji. Ile to było? 30 dużych baniek? Doszło to do skutku? Pfff.

W związku z powyższym, oraz kilkoma rzeczami o których nie będę pisał, nie chrzańcie mi jak to dobrze wam się powodzi bo nikt nie twierdził, że jest inaczej. Gratulacje i winszuję przyszłych sukcesów. Ale z całym szacunkiem - Wy (my) to jeszcze nie cała Polska. A ja rocznie mam pod opieką 1500 rodzin (na ok. 70000 mieszkańców Konina), które potrzebują pomocy w opłaceniu czynszu.

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25.07.2012 @ 9:41:30 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Lhunbleidd pisze:
Najniższy zasiłek dla bezrobotnego Greka jest wyższy niż najniższa krajowa w Polsce. I rośnie w określonych warunkach.

M.in. dlatego niedługo nastąpi GrExit i m.in. dlatego Grek woli opiedralać się na bezrobociu i rzucać cegłami w policję, niż zgodzić się na cięcia budżetowe i zrozumieć, że generalnie nie ma innej drogi. Chyba, że w dół.

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25.07.2012 @ 9:48:37 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Tarkus pisze:
M.in. dlatego niedługo nastąpi GrExit i m.in. dlatego Grek woli opiedralać się na bezrobociu i rzucać cegłami w policję, niż zgodzić się na cięcia budżetowe i zrozumieć, że generalnie nie ma innej drogi. Chyba, że w dół.
Może tak, może nie. Jeśli uważasz, ze nagle grecy się zmienią i zaczną ciułać jak mróweczki to jesteś bardziej naiwny od "przywódców strefy euro". Tam nierobienie to tradycja sięgająca antyku ;) A jak Grecja powie: stop - nie stać nas na spłatę zadłużenia zagranicznego to myślisz, że czołgi im wyślą na granice? Nic się nie stanie. W Argentynie nie było exitu. Na Islandii takoż (była za to rzadka sprawiedliwość: więzienie dla bankowców i trybunał dla premiera). Tylko tam nie było Merkel i sztucznego podtrzymywania trupa.

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25.07.2012 @ 9:58:13 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Lhunbleidd pisze:
Jeśli uważasz, ze nagle grecy się zmienią i zaczną ciułać jak mróweczki to jesteś bardziej naiwny od "przywódców strefy euro".

Ale nikt nie twierdzi, że zaczną. Ta nacja nieróbstwo ma we krwi.
Tylko jak im zasiłki spadną o 70%, to ciekawe, czy dalej będziesz uważał, że jest im tak super?

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25.07.2012 @ 10:15:20 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Nie, nie będę. Ale póki co zasiłki im nie spadają. Prędzej zresztą spodziewam się spadku majtek niż ichnich świadczeń.

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25.07.2012 @ 10:55:18 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:29:02
Posty: 11233
Lokalizacja: Legnica/Kraków
Nocta pisze:
Cintryjka pisze:

Oczywiście, że będzie skarga kasacyjna. Nie mów, że byś inaczej robiła.

Przecież nie mówiłam:) Chodziło mi raczej o to, że jak przegrają w NSA, to będzie ciekawie.

Cintryjka pisze:
Bo o rynku pracy to nawet mi się myśleć nie chce. Choć codziennie muszę.

Cicho! Bo jeszcze Cię ktoś gotów uznać za życiowego nieudacznika, względnie defetystę i fetyszystę z wszawicą ;)


Nic już nie mówię, bo co tu gadanie zmieni? Też nic:) Każdy orze, jak może, a że czasem się człowiek sfrustruje wysokością swoich dochodów i ograniczonym zakresem możliwości zmiany sytuacji życiowej? Bywają takie dni:]

_________________
Występny Wartowniku! Cintryjka chwali książkę! Bym miał pieniądze, to bym se chyba, normalnie, kupił, tak mnie to zaszokowało ;) - Ben

siekierka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25.07.2012 @ 10:59:02 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Lhunbleidd pisze:
W Argentynie nie było exitu. Na Islandii takoż

A z CZEGO miała wychodzić Argentyna i Islandia? Bo Grecja to ze strefy euro. Argentyna to dla Grecji powinna być wzorem. Kraj sięgnął dna, przebił je, po czym - dzięki wzięciu się ostro za de udało mu się jednak wypłynąć na powierzchnię i obecnie AFAIK ma się w miarę dobrze. Tylko tam chyba nie było takiego powszechnego podejścia "dajcie nam wasze pieniądze, bo musicie nam pomóc i tyle, a my mamy w dupie, nam ma być wciąż tak dobrze, jak było". Był tumult, szok, ale ludzie chyba w miarę szybko ogarnęli, że by było lepiej, najpierw musi być trochę gorzej.

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25.07.2012 @ 11:24:16 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Lhunbleidd pisze:
Wiem co powoduje u was ta wybiórczą ślepotę i niezrozumienie problemu.
Tak, a co takiego?

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 361 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 25  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group