Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 11.05.2024 @ 20:46:06

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 361 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 25  Następna
Autor Wiadomość
Post: 14.02.2011 @ 1:57:10 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2004 @ 11:17:30
Posty: 1630
Lokalizacja: Flołting Garden
Lhunbleidd pisze:
Ok, ale przypnę się do kilku rzeczy.

1. Zasiłek stały to nie 150$, chyba, że mówimy o jakimś maksimum (sprawdzę jutro dokładnie i napiszę jak to wygląda). Na chwilę obecną średni "wyceniłbym" na 70-80$, co i tak w odniesieniu do niektórych regionów naszego globu jest sumą znaczną.
2. Odsetek meneli korzystających z zasiłków stałych jest niewielki w stosunku do wszystkich beneficjentów.
3. Mamusia mówiła, że wina leży zawsze po obu stronach.
4. Spróbujmy przeżyć za to kilkaset złotych miesiąc (ledwo na flaszkę dziennie wystarczy).
5. Nadal twierdzę, że równać powinniśmy do tych co są przed nami...


1. Z rozmów z menelami wynika, że dostają ponad 400 złotych miesięcznie.
2. A czy ja gdzieś twierdziłem, że duży?
3. Jasne, pewnie ich mamusia im tę wódkę wlewała do gardła powtarzając to samo. Przerzucania odpowiedzialności za własne czyny i wybory bardzo nie lubię.
4. Ale oni nie żyją za te pieniądze, tylko piją. Ważne, ze na tą flaszkę dziennie wystarczy. Pozostałe rzeczy niezbędne (albo chociaż przydatne) do wegetacji na tym ziemskim padole: jedzenie, nocleg i ubranie dostaną za darmo - sam wiem, gdzie są w moim mieście takie miejsca, mimo, że nigdy z nich nie korzystałem.
5. Oczywiście, sam o tym pisałem w jednym z poprzednich postów, więc nawet nie podejmuje polemiki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.02.2011 @ 18:32:59 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Zart, zartem, ale nie dorabiaj mi jachs memow (co to k. jest?) do tego, ze po prostu nie rozumiem na kij mi takie swieto (to tez jest dobre... swieto...), ktore mi zwisa miekkim kalafiorem? Naprawde, nie wszystko w zyciu musi miec jakas ideologie i wiekszosc rzeczy mozna miec w dupie ot tak. Polecam. :)

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.02.2011 @ 18:43:53 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Ala pisze:
Zamorano pisze:
Panowie przeniknęliście skwaszoną memosferą felietonów Clarksona, ewentualnie jego tzw. "poczuciem humoru przez argument z legendy miejskiej" (post Tarkusa).<panika moralna>To straszne</panika moralna>;-)
Uff, a już się bałam, żeś chory. ;))))


Z ust mi to wyjęłaś, Alu. :D Jeszcze tylko post, w którym pojawią się stwierdzenia "Unia", "mem" i "zakaz mówienia mama i tata" i wszystko wróci do normy. :DDD

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.02.2011 @ 19:48:58 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Zamorano pisze:
To, że ta babka co się poparzyła wygrała proces to akurat bardzo źle o Amerykanach nie świadczy.

Ja uważam, że akurat ten konkretny przypadek bardzo źle o nich świadczy. Zwłaszcza, gdy ma się sądownictwo oparte na kazuistyce.

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.02.2011 @ 20:47:43 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.10.2002 @ 15:26:37
Posty: 5182
Lokalizacja: Rezydencja Nowodwory, Wielkie Księstwo Powiśle
Chemik pisze:
Zamorano pisze:
To, że ta babka co się poparzyła wygrała proces to akurat bardzo źle o Amerykanach nie świadczy.

Ja uważam, że akurat ten konkretny przypadek bardzo źle o nich świadczy. Zwłaszcza, gdy ma się sądownictwo oparte na kazuistyce.

Zgadzam się z Chemikiem. To świadczy o nich wręcz fatalnie.
Woydzio

_________________
Ja tu tylko sprzątam
Twoja zajebistość ma tyle komponentów, że trudno spamiętać - J. W.
Jestem już ojcem nie tylko dla dwóch kotów ale także dla Michała Piotra


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.02.2011 @ 21:03:55 
Offline
Dziad Rogaty
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 16:29:00
Posty: 19480
Lokalizacja: Wyspa
Jeden wyrok sądowy, jeden przypadek, świadczy o całym, ponad 300 milionowym narodzie? Wow!

_________________
Hagar skończył się na Kill 'Em All


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.02.2011 @ 21:23:27 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Nie chcę spamować w wątku o życzeniach. Więc tylko napiszę, że nie warto wyrabiać sobie zdania na podstawie legend miejskich z internetu (specjalnie dla Narsila ;-) jak np. zakaz mówienia mama i tata). Zonk polega na tym, że tak kobieta, miała rację w tej konkretnej sprawie, co wykazało postępowanie dowodowe. Była poszkodowana ewidentnie bez swojej winy. A akurat silny etos sprawiedliwego rozstrzygnięcia swojej sprawy w sądzie w sporze z wielką, bogatą siecią/ konsorcjum/ korporacją/ grupą wpływu/ siecią handlową/ funduszem hedgingowym i tym podobnymi dobrze świadczy o jakości/ mądrości społeczeństwa. Oczywiście sprawa jest bardzo złożona, a wręcz skomplikowana. Miewa różne implikacje i nie zawsze jest jednoznaczna (np. kwestia kosztów ochrony zdrowia w USA). Ale to chyba nie ten wątek, zwłaszcza w Walentynki:]

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.02.2011 @ 23:02:23 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.01.2003 @ 16:25:54
Posty: 7116
Lokalizacja: Ankh-Morpork naszego świata/...
Ja tylko odnośnie punktu numer pięć: Tak, zgadzam się, powinniśmy równać do najlepszych i nie twierdziłem inaczej. Po prostu sądzę, że nie zaszkodzi od czasu do czasu zastanowić się czy rzeczywiście sytuacja jest u nas tragiczna czy też może nie wypadamy najgorzej. Tak żeby nie przeginać ani w jedną stronę (Polska to tragedia) ani w drugą (Polska jest super urządzona, nie ma czego poprawiać). Ostatecznie jeśli raz spojrzymy na Norwegię to możemy i na Ukrainę... ;)

_________________
lɔlɔ̃... Mou lon, ogni agbe gne. Edji le djom!
Liga Niezwykłych Dżentelchamów + Brygada Malkawiańskich Cyklistów.

Gdy nastały jesienne dni
jeden drobny gest
zmienił widzenie świata


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.02.2011 @ 23:07:49 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.10.2002 @ 15:26:37
Posty: 5182
Lokalizacja: Rezydencja Nowodwory, Wielkie Księstwo Powiśle
Ponieważ walę te tynki wtrącę kilka słów:
Żeby przewidzieć, że kupiona przed chwilą kawa jest gorąca, trzeba mieć zdolności profetyczne co najmniej Nostradamusa. Albo inteligencję Einsteina. Skoro ta pani nie miała ani jednego, ani drugiego, to powinna również zaskarżyć swoich rodziców za to, że przez ich geny urodziła się zbyt głupią żeby wiedzieć, że świeżo kupiona kawa jest gorąca. Powinna również zaskarżyć szkoły, do których uczęszczała, bo tam nauczyli ją tak nieprzydatnych rzeczy jak czytanie i pisanie a nie tego, że kawą można się oparzyć.
Woydzio

_________________
Ja tu tylko sprzątam
Twoja zajebistość ma tyle komponentów, że trudno spamiętać - J. W.
Jestem już ojcem nie tylko dla dwóch kotów ale także dla Michała Piotra


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.02.2011 @ 23:23:09 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Nie znam tej sprawy w detalach, dlatego póki co konkluzje mam podobne do Woydzia- zaiste, trzeba być naprawdę ponadprzeciętnym, by uważać, że kawa/wrzątek/czy to tam było nam nie szkodzi i można to wlewać w siebie/na siebie/czy jak tam było niczym colę z lodem.
Jakie by te detale w tej sprawie nie były, uważam, że pozew, a tym bardziej wyrok były idiotyczne.
Mogę zmienić zdanie, jeśli poznam detale, ale wątpię.
Hagar pisze:
Jeden wyrok sądowy, jeden przypadek, świadczy o całym, ponad 300 milionowym narodzie? Wow!

To ujmę to inaczej. O jednym wspomnieliśmy tutaj. Podobnie kretynyńskich wyroków są setki, jeśli nie tysiące.
A im sprawa bardziej nagłośniona, tym gorzej.

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.02.2011 @ 23:41:13 
Offline
Dziad Rogaty
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 16:29:00
Posty: 19480
Lokalizacja: Wyspa
Wiesz, u nas są tysiące (dziesiątki tysięcy, jeśli nie więcej) słuchaczy pewnej rozgłośni, ale nie chciałbym by na podstawie tych tysięcy, ktoś wyrabiał sobie opinię o pozostałych trzydziestu-paru milionach Polaków.

_________________
Hagar skończył się na Kill 'Em All


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.02.2011 @ 23:48:40 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.10.2010 @ 22:40:59
Posty: 302
Lokalizacja: to zależy
Woydzio pisze:
Żeby przewidzieć, że kupiona przed chwilą kawa jest gorąca, trzeba mieć zdolności profetyczne co najmniej Nostradamusa. Albo inteligencję Einsteina. Skoro ta pani nie miała ani jednego, ani drugiego, to powinna również zaskarżyć swoich rodziców za to, że przez ich geny urodziła się zbyt głupią żeby wiedzieć, że świeżo kupiona kawa jest gorąca.

A ja na swój chłopski rozum myślę, że ta pani była po prostu na tyle bystra aby wykorzystać luki w amerykańskim prawie, lub ewentualnie, źle skonstruowane przepisy odnośnie oznaczeń produktów (tez dokładnie nie znam sprawy). Bo nie uwierzę aby była, aż tak głupia, żeby naprawde nie wiedzieć o możliwości oparzenia się kawą, no błagam..

_________________
"Bo czyż pod stołem, który nas dzieli, nie trzymamy się wszyscy tajnie za ręce?" - Bruno Schulz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.02.2011 @ 0:09:17 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.10.2002 @ 15:26:37
Posty: 5182
Lokalizacja: Rezydencja Nowodwory, Wielkie Księstwo Powiśle
Być może ona nie była tak głupia ale jakim PDB* musiał być ktoś stanowiący prawo na podstawie którego ta kobieta wytoczyła proces i go wygrała?
Woydzio
*Jakby ktoś jeszcze nie wiedział: PDB to skrót od Pie*rzony Dwunogi Bezmózg.

_________________
Ja tu tylko sprzątam
Twoja zajebistość ma tyle komponentów, że trudno spamiętać - J. W.
Jestem już ojcem nie tylko dla dwóch kotów ale także dla Michała Piotra


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.02.2011 @ 0:40:09 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Woydzio pisze:
Ponieważ walę te tynki wtrącę kilka słów:
Żeby przewidzieć, że kupiona przed chwilą kawa jest gorąca, trzeba mieć zdolności profetyczne co najmniej Nostradamusa. Albo inteligencję Einsteina. Skoro ta pani nie miała ani jednego, ani drugiego, to powinna również zaskarżyć swoich rodziców za to, że przez ich geny urodziła się zbyt głupią żeby wiedzieć, że świeżo kupiona kawa jest gorąca. Powinna również zaskarżyć szkoły, do których uczęszczała, bo tam nauczyli ją tak nieprzydatnych rzeczy jak czytanie i pisanie a nie tego, że kawą można się oparzyć.
Woydzio


Woydziu a jak się wierzy w legendy miejskie to do kogo mieć pretensje? Srsly? Sprawa "Stella Liebeck vs. McDonald's case" polegała na tym, że nie mogła się "z 80% prawdopodobieństwem" (jak był w wyroku stwierdzony zakres odpowiedzialności sieci) nie oparzyć. Tak jej to podano, że nie mogła. Zasadniczo to była sieć jak wiecie działająca na zasadzie franczyzy, która deklarowała podawanie kawy w McDrive o określonej temperaturze (szybkie google "McDonald's quality control managers specified that its coffee should be served at 180-190 degrees Fahrenheit.") W kubkach teoretycznie dostosowanych do deklarowanej przez sieć temperatury, tak żeby się nie poparzyć. I podano za gorącą w stosunku do deklarowanej/normalnej praktyki o rząd wielkości czego skutkiem było "skin grafting". A sieć gwarantowała w swojej ofercie, że to nie jest taki wrzątek. Więc generalnie nie wiem jak można w ogóle uwierzyć, że gdzieś, w cywilizowanym kraju płacą odszkodowania, za "urodziła się zbyt głupią żeby wiedzieć, że świeżo kupiona kawa jest gorąca" a mimo to wygrała w sądzie. Że Elvis żyje też wierzycie? Zwrot kosztów medycznych i zadośćuczynienie należało jej się jak psu buda, a suma urosła, bo jak idioci szli w zaparte, po drugie mataczyli o tym jaka jest "deklarowana/ zwyczajowa temperatura kawy w McDrive z okienka dla aut" wykorzystując sztuczki proceduralne, przeciągali sprawę, a procencik leciał przez czas procesu cywilnego.To tak jak by powiedzieć "powinien przewidzieć, że żarciem w restauracji może się poważnie zatruć i tam nie jeść, a nie ma pretensje bezmózgi dwunóg". Problem z wiedzą na temat tego kazusu w Polsce (jak i z wiedzą Polaków o amerykańskim sądownictwie) się bierze z tego, że w najpopularniejszej wersji redagowali to chłopcy z Wykop.pl. Redagowali zresztą z anglojęzycznego newsa opisującego fejki o tzw. Stella Awards, gdzie wszyscy przyjęli to jak Woydzio, aż ktoś kliknął w anglojęzyczny oryginał i rozsądnie skomentował "Pod linkiem nie są żadni laureaci, a "miejskie legendy" które nigdy nie miały miejsca, co autor sam próbuje wyjaśnić. Czyta się fajnie, ale warto ze zrozumieniem." Dziennikarze obywatelscy z Wykopu.pl jak zwykle;-) Problem Polaków polega na tym, że myśleli, że mądrze jest olewać takie sprawy, bo to "głupie". Ale na szczęście to się zaczyna zmienić i sami piszą pozwy np. przeciwko złodziejom - cwaniakom z Pobieraczek pe el czy sami skarżą wymuszanie "grania na czekanie" do UOiKK.

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.02.2011 @ 0:51:11 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.10.2010 @ 22:40:59
Posty: 302
Lokalizacja: to zależy
No czyli jak podejrzewałem, po prostu firma niewłaściwie oznaczyła produkt i kobieta na tym skorzystała. Swoją drogą, nie ma to jak porządnie rozpuszczona plotka.

_________________
"Bo czyż pod stołem, który nas dzieli, nie trzymamy się wszyscy tajnie za ręce?" - Bruno Schulz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 361 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 25  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group