Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.04.2024 @ 23:27:12

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna

Kto jest najfajnieszy i jemu przybijam piątkę?
Ludwig von Mises 16%  16%  [ 3 ]
John Maynard Keynes 5%  5%  [ 1 ]
Milton Friedman 0%  0%  [ 0 ]
Joseph Stiglitz 26%  26%  [ 5 ]
Paul Krugman 0%  0%  [ 0 ]
Gunnar Myrdal 0%  0%  [ 0 ]
Friedrich Hayek 5%  5%  [ 1 ]
Edmund S. Phelps 0%  0%  [ 0 ]
Roman Frydman 0%  0%  [ 0 ]
nikomu, wszyscy to złodzieje, albo oszuści 47%  47%  [ 9 ]
Liczba głosów : 19
Autor Wiadomość
Post: 20.12.2011 @ 11:15:38 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
8jakis pisze:
EinsteinX pisze:
Magic ball? Znam, używam, działa :D
Skoro to tak fantastyczne rozwiazania. 14 zł za równoważnik 120 kg proszku czyli 850 zł, to czemu tak mało popularne?
Bo ludzie nie wierzą. Widzą efekty a mimo to jest jakaś bariera psychiczna - każdy mówi tak, jak ty, to znaczy, czemu nie jest to masowo używane, skoro takie dobre. :)

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.12.2011 @ 18:08:25 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
Ala pisze:
8jakis pisze:
EinsteinX pisze:
Magic ball? Znam, używam, działa :D
Skoro to tak fantastyczne rozwiazania. 14 zł za równoważnik 120 kg proszku czyli 850 zł, to czemu tak mało popularne?
Bo ludzie nie wierzą. Widzą efekty a mimo to jest jakaś bariera psychiczna - każdy mówi tak, jak ty, to znaczy, czemu nie jest to masowo używane, skoro takie dobre. :)
Albo dlatego, że uważają takie opinie jak ta poniżej, za nowoczesną wersję zabobonu.
Opinia radiestezyjna

Kula pioraca "Magic Ball" została zgłoszona do przetestowania do pracowni badań radiestezyjnych Stowarzyszenia Rzeczoznawców Radiestezji w celu ustalenia, czy dodatkowo może spełniać rolę neutralizatora promieniowania geopatycznego (np. cieki wodne, krzyżówki cieków, pasy siatki geopatycznej itp. miejsca). Na podstawie przeprowadzonych badań i testów stwierdzono, że spełnia ona wymagania i kryteria skuteczności radiestezyjnej i tym samym uznaje się kulę piorącą za skuteczną do neutralizacji promieniowań geopatycznych.



Zresztą, ja na poczekaniu mógłbym wymyślić przynajmniej kilka takich "rewolucyjnych" produktów. Dla przykładu:
RGSM czyli "Rewelacyjna gąbka samo myjąca" - odpowiednia dla większości osób, a szczególnie polecana osobom wrażliwym na niektóre składniki popularnych mydeł. Wystarczy okrężnymi ruchami myć ciało pod bieżącą ciepłą wodą, a codzienne zabrudzenia nikną równie skutecznie co przy użyciu standardowych mydeł. Dodatkowo należałoby wspomnieć o tym, że są przyjazne dla środowiska, ponieważ starczają na ok. 1 000 razy więcej użyć, niż kostka mydła. Dzięki temu ograniczamy zanieczyszczenie środowiska związane z wytworzeniem i transportem mydła, dodatkowo zyskując dzięki RGSM, czystą, nieskażoną mydlinami wodę. Warto też wspomnieć o pozytywnych skutkach masażu podczas codziennego użytkowania RGSM, czy uregulowaniu Chi. Kosztuje jedyne 30 zł. plus opłaty związane z przesyłką - są chętni? ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.12.2011 @ 20:02:02 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 04.08.2003 @ 19:27:23
Posty: 5488
Ok, to było dobre :D:D:D

Kula piorąca została w moim domu gdzieś wrzucona w kąt, bo może i coś tam robiła, ale na pewno nie spierała zabrudzeń. Raczej mechaciła pranie.

_________________
"Bla bla pod burym bla bla żywopłotu
Bla-blałem ją bla bla wśród ptasząt łopotu.
W mokrej glinie łopatą wykopany dół,
Jej bla-bla bla bla przebił osikowy kół."
Shague Ghintoss by Jake Jackson

ja odpuściłam sobie już dawno. wmk <rotfl>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.12.2011 @ 20:51:42 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Nocta pisze:
Kula piorąca została w moim domu gdzieś wrzucona w kąt, bo może i coś tam robiła, ale na pewno nie spierała zabrudzeń. Raczej mechaciła pranie.
No ja nie wiem, ta, którą testowałam spierała zabrudzenia z białych skarpetek, ale fakt, że sprawdziłam tylko raz (kula, czy tam krążek nie był mój) i kto wie, może samą wodą też by się sprało. ;D

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21.12.2011 @ 10:12:21 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.10.2009 @ 14:25:43
Posty: 2556
Nocta pisze:
Kula piorąca została w moim domu gdzieś wrzucona w kąt, bo może i coś tam robiła, ale na pewno nie spierała zabrudzeń. Raczej mechaciła pranie.

Bo też trzeba zwrócić uwagę na jakość produktu. Podany przeze mnie wcześniej link, to pierwsza lepsza kula którą znalazłem, i być może ze względu na cenę bym jej nie polecił, moja kosztowała blisko 100 PLN i co najwyżej mechaci rajstopy Karolinki, ale to naturalne.

_________________
KEEP CALM AND CALL BATMAN
Karma istnieje... i ma się zajebiście dobrze...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31.12.2011 @ 13:18:25 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Myślę, że na miejscu jest podsumować ten rok taką oto anegdotką:


(Za JoeMonster.org)
Hans, Niemiec w średnim wieku, poleciał na wycieczkę do Orlando na Florydzie. Na miejscu, postanowił odwiedzić dzielnicę czerwonych latarni. Wszedł do największego burdelu. Burdelmama przysłała mu młodą panienkę.

Trochę pochichotali, trochę poświergotali, wypili drinka, młoda usiadła mu na kolankach. Hans szepnął jej coś na ucho. Oburzona dziewczyna wstała i sobie poszła.

Widząc to, burdelmama przysłała mu bardziej doświadczoną panienkę.
Trochę pochichotali, trochę poświergotali, wypili drinka, ona usiadła mu na kolankach. I tej również Hans szepnął coś do ucha, panienka wrzasnęła "NIE!" i oddaliła się pospiesznie.


Burdelmama była zaskoczona faktem, że tak niepozornie wyglądający facet mógł poprosić o coś na tyle nieprzyzwoitego, na co nie przystały aż dwie jej dziewczyny.

Zdecydowała się przysłać mu najodważniejszą z wszystkich dziwek- Lolę. Lola nigdy jeszcze nie odmówiła żadnemu klientowi. Jednak cała sytuacja się powtórzyła.

Przez wszystkie lata prowadzenia domu uciech, burdelmama nie widziała jeszcze czegoś takiego. Dawno nie była z klientem w łóżku, ale za jej czasów spełniała nawet najbardziej libertyńskie kaprysy. Poza tym była ciekawa, jaka to zachcianka obruszyła tak dziewczyny, więc sama podeszła do Niemca.

Dosiadła się do niego i powiedziała, że jest najlepsza z wszystkich.
Trochę pochichotali, trochę poświergotali, wypili drinka, usiadła mu na kolankach.

Wtedy Hans nachylił się i wyszeptał jej do ucha: "czy mogę zapłacić w Euro?"

;)

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03.02.2012 @ 8:55:07 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Pozwolę sobie przekleić tekst, który dość często pojawia się na forach onetu czy wp. Prosiłbym też o weryfikację prawdziwości zawartych w nim faktów:


"PISZCIE O TYM CO SIE STAŁO W ISLANDII BO MEDIA O TYM MILCZĄ Islandczycy sprawili, że rząd, który aprobował pod dyktando światowej finansjery zubożyć islandzki naród zgodnie ze scenariuszem aktualnie "przerabianym" przez Grecję podał się w komplecie do dymisji! Główne banki w Islandii zostały znacjonalizowane i mieszkańcy zdecydowali jednogłośnie zadeklarować niewypłacalność długu, który został zaciągnięty przez prywatne banki w Wielkiej Brytanii i Holandii. Doprowadzono też do powołania Zgromadzenia Narodowego w celu ponownego spisania konstytucji. I to wszystko w pokojowy sposób. To prawdziwa rewolucja przeciw władzy, która doprowadziła Islandię do aktualnego załamania. Na pewno zastanawiacie się, dlaczego te wydarzenia nie zostały szeroko nagłośnione? Odpowiedź na to pytanie prowadzi do kolejnego pytania: Co by się stało, gdyby reszta europejskich narodów wzięła przykład z Islandii? Oto krótka chronologia faktów: Wrzesień 2008 roku: nacjonalizacja najważniejszego banku w Islandii,Glitnir Banku, w wyniku czego giełd zawiesza swoje działanie i zostaje ogłoszone bankructwo kraju. Styczeń 2009 roku: protesty mieszkańców przed parlamentem powodują dymisję premiera Geira Haarde oraz całego socjaldemokratycznego rządu,a następnie przedterminowe wybory. Sytuacja ekonomiczna wciąż jest zła i parlament przedstawia ustawę, która ma prywatnym długiem prywatnych banków (wobec brytyjskich i holenderskich banków) wynoszącym 3,5 miliarda euro obarczyć islandzkie rodziny na 15 lat ze stopą procentową 5,5 procent. W odpowiedzi na to następuje drugi etap pokojowej rewolucji. Początek 2010 roku: mieszkańcy zajmują ponownie place i ulice, żądając ogłoszenia referendum w powyższej sprawie. Luty 2010 roku: prezydent Olafur Grimsson wetuje proponowaną przez parlament ustawę i ogłasza ogólnonarodowe referendum, w którym 93 procent głosujących opowiada się za niespłacaniem tego długu. W międzyczasie rząd zarządził sądowe dochodzenia mające ustalić winnych doprowadzenia do zaistniałego kryzysu. Zostają wydane pierwsze nakazy aresztowania bankowców, którzy przezornie odpowiednio wcześniej uciekli z Islandii. W tym kryzysowym momencie zostaje powołane zgromadzenie mające spisać nową konstytucję uwzględniającą nauki z dopiero co "przerobionej lekcji". W tym celu zostaje wybranych 25 obywateli wolnych od przynależności partyjnej spośród 522, którzy stawili się na głosowanie (kryterium wyboru tej "25%u2033 - poza nieposiadaniem żadnej książeczki partyjnej - była pełnoletniość oraz przedstawienie 30 podpisów popierających ich osób). Ta nowa rada konstytucyjna rozpoczęła w lutym pracę, która ma się zakończyć przedstawieniem i poddaniem pod głosowanie w najbliższych wyborach przygotowanej przez nią "Magna Carty". Czy ktoś słyszał o tym wszystkim w europejskich środkach przekazu? Czy widzieliśmy, choćby jedno zdjęcie z tych wydarzeń w którymkolwiek programie telewizyjnym? Oczywiście - NIE! W ten oto sposób Islandczycy dali lekcję bezpośredniej demokracji oraz niezależności narodowej i monetarnej całej Europie pokojowo sprzeciwiając się Systemowi. Minimum tego, co możemy zrobić, to mieć świadomość tego, co się stało, i uczynić z tego "legendę" przekazywaną z ust do ust. Póki co wciąż mamy możliwość obejścia manipulacji medialno informacyjnej służącej interesom ekonomicznym banków i wielkich ponadnarodowych korporacji. Nie straćmy tej szansy i informujmy o tym innych, aby w przyszłości móc podjąć podobne działania, jeśli zajdzie taka potrzeba."

Znalazłem coś takiego:
http://manager.money.pl/news/artykul/wi ... 91148.html

http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiado ... 03425.html

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13.05.2012 @ 11:06:29 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Ciekawy wywiad. Analizy i dorobek Obserwatorium Finansów w Genewie w kontekście kryzysu światowego okazały się jak na razie bardzo trafne i wartościowe:
http://www.polityka.pl/swiat/rozmowy/15 ... -cz-i.read

i część druga:
http://www.polityka.pl/swiat/rozmowy/15 ... cz-ii.read

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.08.2012 @ 14:20:15 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
Hy, hy, hy. A najlepszy jest jeden z komentarzy: A co mają powiedzieć gibbony w gdańskim ZOO? Im też Plichta podarowal kasę, na nowy wybieg. Gibbony oddajcie pieniądze oszukanym staruszkom, którzy nie mają za co leków kupić bo wszystko zainwestowali w Amber Gold! - wzywa Jacek K. :D

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.08.2012 @ 17:55:49 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Całej afery by nie było, gdyby miasto Gdańsk, jakby nie patrzeć kolebka Solidarności i miejsce, któremu najbardziej powinno zależeć na promowaniu tego filmu, potrafiło wykrzesać jakieś solidne fundusze i wesprzeć produkcję. A wiem, niestety, że nie potrafiło i zadziałało dopiero, jak im mocno uświadomiono ich faux pas (bo nasz prezydent chyba myślał, że budżet filmu to jakieś sto tysięcy, nie więcej).

Ale za to jak ładnie powiedział dziś Wałęsa, że Wajda taki poczciwy, to pewnie znajdzie jakieś honorowe rozwiązanie. ;)

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.08.2012 @ 19:59:58 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Z ciekawości podszytej rozbawieniem - czy to ma cokolwiek wspólnego z rzeczywistością, czy jest to może jednak znajomość tematu na poziomie typowego kwejkowicza?

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.08.2012 @ 9:18:26 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Narsil pisze:
Z ciekawości podszytej rozbawieniem - czy to ma cokolwiek wspólnego z rzeczywistością, czy jest to może jednak znajomość tematu na poziomie typowego kwejkowicza?
Nie wiem jak to jest w Amber Gold, ale od strony ZUS praktycznie wszystko się zgadza z wyjątkiem tego, że jest możliwość dziedziczenia składek.
Jak sobie pomyślę ile przez ten czas prowadzenia działalności i pracy na (nie jednym) etacie poszło mi kasy, której najprawdopodobniej nie zobaczę... A Mama uczyła żeby olać system i dbać tylko o siebie.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21.08.2012 @ 13:40:38 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.01.2003 @ 20:42:28
Posty: 2762
Lokalizacja: Poznań
Narsil pisze:
Z ciekawości podszytej rozbawieniem - czy to ma cokolwiek wspólnego z rzeczywistością, czy jest to może jednak znajomość tematu na poziomie typowego kwejkowicza?

czuć korwinostwem na gigabajt.

_________________
Special love I have for you, my baby blue


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21.08.2012 @ 16:53:59 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Ale temat AG jest nośny ;)

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.10.2012 @ 0:06:46 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,127 ... aplac.html

Jeżeli te zmiany wejdą i zadziałają tak, jak zostało to opisane, to może rzeczywiście być jakiś przełom.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group