Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.03.2024 @ 0:58:47

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Kto jest najfajnieszy i jemu przybijam piątkę?
Ludwig von Mises 16%  16%  [ 3 ]
John Maynard Keynes 5%  5%  [ 1 ]
Milton Friedman 0%  0%  [ 0 ]
Joseph Stiglitz 26%  26%  [ 5 ]
Paul Krugman 0%  0%  [ 0 ]
Gunnar Myrdal 0%  0%  [ 0 ]
Friedrich Hayek 5%  5%  [ 1 ]
Edmund S. Phelps 0%  0%  [ 0 ]
Roman Frydman 0%  0%  [ 0 ]
nikomu, wszyscy to złodzieje, albo oszuści 47%  47%  [ 9 ]
Liczba głosów : 19
Autor Wiadomość
Post: 02.05.2013 @ 18:58:12 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Kurde, spóźnione ale szczere ;D

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07.05.2013 @ 21:37:58 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Złoto i bitcoin – dwie strony jednego medalu

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13.02.2014 @ 20:21:14 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2004 @ 11:17:30
Posty: 1630
Lokalizacja: Flołting Garden
Pewnie sporo osób ma konta w mBanku (sam mam i używam, ale tylko do czasu obowiązkowej migracji do nowego systemu transakcyjnego), dlatego postanowiłem zwrócić uwagę na ostatnie problemy z bezpieczeństwem, jakie się pojawiły - dotyczą one zresztą nie tylko tego banku.
Trochę można poczytać tutaj, trochę na forum mBanku, o szczegółach na niebezpieczniku.

Dodam tylko, że chodzi o duże pieniądze (kilkadziesiąt tysięcy i więcej), czasami pieniądze, których ludzie nie posiadają - złodziej wykorzystuje debet, kartę kredytową, kredyt błyskawiczny. Oczywiście, zawsze w którymś momencie dochodzi do błędu użytkownika, ale może to być błąd niewielki i zamiast z oszczędnościami, zostaje się z długami. Najwredniejszym sposobem jest infekcja telefonu, głównie z androidem, ponieważ w ten sposób można wyprowadzić kasę z konta bez wiedzy i udziału użytkownika, dlatego "mądrzy ludzie" zalecają NIGDY nie logować się do banku z tego telefonu, na który otrzymujemy SMS-y autoryzacyjne. Jedno incydentalne zalogowanie ze smartfona wystarczy robalowi do poznania naszych loginów i haseł, po czym sam wykona przelewy, które potwierdzi hasłami SMS otrzymanymi na ten telefon.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.02.2014 @ 12:02:29 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:24:13
Posty: 14122
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Mam konto w Multibanku... :/

_________________
Z poważaniem, Donna Ezena Capo di tutti capi Nazguli Ortografii
And when your heart begins to bleed, you're dead and dead, indeed.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.02.2014 @ 12:12:10 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Ja mam w mBanku i ostatnio był tam taki cyrk (w związku z dziurami w oprogramowaniu routerów coś zmieniali w zabezpieczeniach), że chyba się z nimi pożegnam. Szczególnie, że nowy serwis transakcyjny to jakiś żart.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.02.2014 @ 16:31:09 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2004 @ 11:17:30
Posty: 1630
Lokalizacja: Flołting Garden
Ja już dawno bym zmienił bank, gdyby można było przejść z numerem konta do innego, tak jak z numerem telefonu do innego operatora :) Niestety się nie da, więc jestem na etapie powolnego przenoszenia moich finansów do konkurencji. Na szczęście kredyt mam gdzie indziej, więc nic mnie w nowym gimBanku nie trzyma. Niedługo pozostanie tylko polikwidować wszystkie karty i pozostawić pustą wydmuszkę konta - w razie gdyby komuś przyszło do głowy jeszcze kiedyś coś przelać na stary numer.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.02.2014 @ 17:35:10 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Ala pisze:
Szczególnie, że nowy serwis transakcyjny to jakiś żart.
Możesz logowac się do starego. :)

Ja też właśnie jestem na etapie żegnania się z mBankiem. Jak 6 lat było OK, tak ostatnio zaczęły się cyrki ze stałymi zleceniami, kosmiczne prowizje z kont firmowych i ogólnie burdel.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.02.2014 @ 18:47:14 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Dżibril pisze:
Możesz logowac się do starego. :)
W starym nie wszystkie funkcje działają.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.02.2014 @ 20:16:39 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2004 @ 11:17:30
Posty: 1630
Lokalizacja: Flołting Garden
Ala pisze:
Dżibril pisze:
Możesz logowac się do starego. :)
W starym nie wszystkie funkcje działają.

Poza tym stary system niedługo wyłączą - prawdopodobnie najpóźniej do 28 czerwca, bo do wtedy jest ważny certyfikat bezpieczeństwa i raczej nie będą wyrzucać kasy na nowy. Może jak stracą połowę najaktywniejszych klientów to się obudzą, tyle, że już będzie za późno.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.02.2014 @ 20:55:44 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Ale za to w mBanku są achievmenty. :D Autentycznie parsknąłem śmiechem, gdy to zobaczyłem.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12.03.2014 @ 13:47:20 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Ciekawe:
http://www.echo.msk.ru/blog/pochinok/1276866-echo/

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.03.2014 @ 11:17:54 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Zmiany w VAT od 01/04/2014

Spoiler:
W dniu 20 lutego 2014 r. Senat przegłosował bez poprawek uchwaloną przez Sejm w dniu 7 lutego ustawę zmieniająca ustawę VAT (tzw. VAT od aut). Zawarte w niej przepisy przejściowe są stosunkowo skomplikowane i nie odnoszą się wprost do już nabytych samochodów. Jak zatem stosować nowe przepisy?
Przepisy przejściowe ustawy zmieniającej VAT dotyczące zasad odliczania podatku naliczonego, regulują jedynie sytuację tych podatników, którzy zawarli przed dniem wejścia w życie ustawy zmieniającej umowy leasingu uprawniające ich do odliczenia całości podatku naliczonego.
Brak jest szczególnych regulacji dotyczących sytuacji, w których umowa leasingu samochodu została zawarta przed 1 kwietnia 2014 r., a podatnikowi nie przysługiwało prawo do odliczenia całości podatku naliczonego.
W takiej sytuacji należy uznać, że począwszy od 1 kwietnia 2014 r. obowiązują podatników wprost zasady wprowadzone nowymi przepisami. Oznacza to, że podatnicy używający samochodów osobowych na podstawie umowy najmu czy leasingu, muszą określić sposób wykorzystywania tych aut.
Jeśli samochody te wykorzystywane będą wyłącznie do działalności gospodarczej podatnikom przysługuje prawo do odliczenia całego podatku naliczonego zarówno od rat leasingowych, od paliwa oraz od tzw. wydatków eksploatacyjnych. Konieczne jest jednak prowadzenie szczegółowej ewidencji przebiegu pojazdu. Należy także pamiętać, że fakt wykorzystywania leasingowanych samochodów osobowych wyłącznie do działalności gospodarczej i związane z tym prawo do odliczania całości podatku naliczonego uwarunkowane jest stosownym zgłoszeniem do naczelnika właściwego urzędu skarbowego. Zgłoszenia należy dokonać w terminie 7 dni od dnia kiedy poniesiony zostanie pierwszy wydatek (bez względu na to czy będzie to zakup paliwa, rata leasingowa czy serwis). Do dnia zgłoszenia przysługuje prawo do odliczenia tylko 50% wartości podatku naliczonego. Wprowadzono także kary z kodeksu karnoskarbowego (k.k.s.). dotyczące niezgodnych z prawdą lub opóźnionych zgłoszeń. Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że obowiązek prowadzenia ewidencji oraz kary wprowadzane w k.k.s. mają za zadanie skutecznie odstraszyć podatników od wyboru pełnego prawa do odliczenia.
W innej sytuacji będą natomiast ci podatnicy, u których wykorzystywanie aut osobowych odbywa się do celów zarówno prowadzonej działalności jak i do tzw. jazd prywatnych. Tacy podatnicy, do końca marca 2014 r., mogą od rat leasingowych odliczać 60% podatku naliczonego, nie więcej niż 6.000 zł. Mają także pełne prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków eksploatacyjnych. Nie odliczają jednak podatku naliczonego z tytułu zakupu paliwa. Po 1 kwietnia 2014 r. – z uwagi na brak przepisów przejściowych wprowadzających inne rozwiązania – podatników tych obowiązywać będą wprost regulacje wprowadzone ustawą zmieniającą. Oznacza to, że od każdej faktury leasingowej na samochód osobowy można odliczyć 50% podatku naliczonego bez względu na jego wysokość– nawet jeśli do 30 marca 2013 r. wykorzystano limit 6.000 zł. Ograniczeniu ulegnie jednak prawo do odliczania podatku naliczonego od wydatków eksploatacyjnych. Zakup paliwa, podobnie jak obecnie – nie da prawa do odliczenia.
W odniesieniu do podatku naliczonego od rat leasingowych sytuacja ulega zatem poprawie. Mając na uwadze to, że opłaty wstępne z reguły stanowią znaczną kwotę warto zastanowić się, czy nie lepiej zaczekać z umową leasingu samochodu osobowego do 1 kwietnia.


No i fajne będzie to, że od przyszłego roku podatnik posiadający tylko PIT11 dorzuci oświadczenie o braku odliczeń i US sam go rozliczy.
Niefajne jest to, że teraz każdy księgowy będzie musiał mieć elektroniczny podpis.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.03.2014 @ 12:08:45 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:29:02
Posty: 11233
Lokalizacja: Legnica/Kraków
A dlaczego niefajne? Drogi jest?

_________________
Występny Wartowniku! Cintryjka chwali książkę! Bym miał pieniądze, to bym se chyba, normalnie, kupił, tak mnie to zaszokowało ;) - Ben

siekierka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.03.2014 @ 12:19:45 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
http://podpiselektroniczny.org.pl/podpi ... czny-cena/

Niby nie, bo to się robi raz na rok czy dwa, ale jak się nie umie samemu aktualizować to "serwisanci" koszą masę kapuchy. Jestem ciekaw czy to taki mały wstęp - pod koniec miesiąca ma być kolejne czytanie ustawy o uwolnieniu zawodów. Tyle, że jest to w porządku uzupełniającym, więc albo znajdzie się czas na to lub nie.

W każdym razie jak ktoś nie kuma to zabuli - inna sprawa, że w sytuacji uwolnienia zawodu może powstać masa biur * ilość nowych (wymaganych) podpisów elektronicznych = zysk dla tego, kto tym zarządza. :)

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.03.2014 @ 12:24:17 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:29:02
Posty: 11233
Lokalizacja: Legnica/Kraków
E, cena spoko, myślałam, że głównie ona jest powodem, dla którego są to w praktyce martwe przepisy.

_________________
Występny Wartowniku! Cintryjka chwali książkę! Bym miał pieniądze, to bym se chyba, normalnie, kupił, tak mnie to zaszokowało ;) - Ben

siekierka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group