Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 11.05.2024 @ 17:56:12

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Następna

Kto jest najfajnieszy i jemu przybijam piątkę?
Ludwig von Mises 16%  16%  [ 3 ]
John Maynard Keynes 5%  5%  [ 1 ]
Milton Friedman 0%  0%  [ 0 ]
Joseph Stiglitz 26%  26%  [ 5 ]
Paul Krugman 0%  0%  [ 0 ]
Gunnar Myrdal 0%  0%  [ 0 ]
Friedrich Hayek 5%  5%  [ 1 ]
Edmund S. Phelps 0%  0%  [ 0 ]
Roman Frydman 0%  0%  [ 0 ]
nikomu, wszyscy to złodzieje, albo oszuści 47%  47%  [ 9 ]
Liczba głosów : 19
Autor Wiadomość
Post: 18.12.2011 @ 15:56:09 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.10.2009 @ 14:25:43
Posty: 2556
Planowane postarzanie produktów...

_________________
KEEP CALM AND CALL BATMAN
Karma istnieje... i ma się zajebiście dobrze...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.12.2011 @ 20:07:04 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
EinsteinX pisze:
Materiał ciekawy, ale przecież o tym mówi się już przynajmniej od kilku lat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.12.2011 @ 20:34:16 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.10.2009 @ 14:25:43
Posty: 2556
Wiem. Ale nie mówi się głośno - narazie - a być może co niektórzy nie są świadomi tego, co robi im telewizja, politycy, czy nawet sam kościół - bo wszyscy mają w czymś interes, tylko nie w tym, by martwić się o przyszłe pokolenia... I o naszą Planetę, Ziemię.

_________________
KEEP CALM AND CALL BATMAN
Karma istnieje... i ma się zajebiście dobrze...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.12.2011 @ 23:03:35 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.01.2003 @ 20:42:28
Posty: 2762
Lokalizacja: Poznań
Dobry film. Rzeczywiście nie miałem jeszcze drukarki, która działałaby dłużej niż 1,5 roku.

_________________
Special love I have for you, my baby blue


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.12.2011 @ 23:11:41 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Stara prawda... ktoś kiedyś wynalazł krążki do prania - takie małe pudełka, które za pomocą ultradźwięków czy czegoś tam prały. Naprawdę prały, miałam coś takiego w domu i sprawdzałam. Niestety, patent się nie przyjął, lepszy jest proszek, chemia, którą trzeba co kilka tygodniu kupować. Trwałe rajstopy? Owszem, wynalezione dawno temu. Sprzęt elektroniczny, który jest starszy od nas, a działa? Owszem, w niektórych domach można jeszcze na taki natrafić.
Film niezły, dobrze, że zbiera do kupy różne sprawy, tylko pytanie, czy nowe pomysły i nowe patenty nie okażą się tym samym, co energooszczędne żarówki, niby ekologiczne, a tak naprawdę szkodliwe dla środowiska i dla nas, wprowadzone na rynek nieco na siłę, by producent nie poszedł z torbami. I wcale nie zawsze oszczędne, o czym też się zbyt głośno nie mówi.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.12.2011 @ 0:40:56 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.10.2009 @ 14:25:43
Posty: 2556
Ala pisze:
ktoś kiedyś wynalazł krążki do prania - takie małe pudełka, które za pomocą ultradźwięków czy czegoś tam prały.

Magic ball? Znam, używam, działa :D Wiesz, najgorsze jest to, że mamy patent na silnik spalinowy na wodę, ale korporacje uzależnione od paliw tradycyjnych nie dopuszczą ich do produkcji, dopóki nie będą miały innego wyjścia. Ale co ja tam... to tylko teoria spisku przecież ;P

_________________
KEEP CALM AND CALL BATMAN
Karma istnieje... i ma się zajebiście dobrze...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.12.2011 @ 9:02:26 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
EinsteinX pisze:
I o naszą Planetę, Ziemię.
Raczej o przyjemne miejsce do życia. Planeta ma się świetnie i w przeciwieństwie do nas, nigdzie się nie wybiera.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.12.2011 @ 13:00:16 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
W sprawie nowej elektrowni w Visaginas

"Komentując decyzję strony polskiej o zawieszeniu udziału w budowie elektrowni jądrowej na Litwie prezydent odnotowała, że "ostatnio ze strony państwa sąsiedniego (Polski - red.) widzę jakby komercjalizację polityki zagranicznej i polityki w ogóle", a na swych partnerów Polska wybiera "bardziej takie kraje jak Rosja aniżeli Litwę". - Ostatnio polski rząd o energetyce mówi jedynie z pozycji komercyjnej - podkreśliła w wywiadzie Grybauskaite, wyrażając opinię, że projekty energetyczne mają też aspekt geopolityczny."

Magiczne słowo "Możejki" pani prezydent Grybauskaite. Swoją drogą ta wypowiedź to już są jakieś szczyty hipokryzji elit politycznych Żmudzinów / Litwinów. Prezes PGE wyleciał przy okazji za takt na miarę pani rzecznik PZPN (głośno powiedział to co wszyscy wiedzą i myślą:D, co było cokolwiek mało dyplomatyczne). Żadnych złudzeń prometeizmu. Zimny pragmatyzm skoro po drugiej stronie ważniejsze niż "komercha", gospodarczy pragmatyzm i geopolityczne interesy są szowinistyczna gorączka oraz kompleksy.

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.12.2011 @ 23:07:36 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
EinsteinX pisze:
Wiesz, najgorsze jest to, że mamy patent na silnik spalinowy na wodę, ale korporacje uzależnione od paliw tradycyjnych nie dopuszczą ich do produkcji, dopóki nie będą miały innego wyjścia. Ale co ja tam... to tylko teoria spisku przecież ;P

Możesz rozwinąć ten wątek?

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.12.2011 @ 23:12:55 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
Chemik pisze:
EinsteinX pisze:
Wiesz, najgorsze jest to, że mamy patent na silnik spalinowy na wodę, ale korporacje uzależnione od paliw tradycyjnych nie dopuszczą ich do produkcji, dopóki nie będą miały innego wyjścia. Ale co ja tam... to tylko teoria spisku przecież ;P

Możesz rozwinąć ten wątek?
A Ty co, parowozów nie pamiętasz?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.12.2011 @ 23:17:37 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2004 @ 11:17:30
Posty: 1630
Lokalizacja: Flołting Garden
Chemik pisze:
EinsteinX pisze:
Wiesz, najgorsze jest to, że mamy patent na silnik spalinowy na wodę, ale korporacje uzależnione od paliw tradycyjnych nie dopuszczą ich do produkcji, dopóki nie będą miały innego wyjścia. Ale co ja tam... to tylko teoria spisku przecież ;P

Możesz rozwinąć ten wątek?

Ja mogę ;)

I jeszcze:)))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.12.2011 @ 23:25:13 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Parowóz?
No tak, do Audika se wstawię. Węgiel dam do bagażnika, a bagaż na przyczepkę. I może nawet 30/h wyrobię, jeśli dobrze łopatą pomacham. I na 1,5 kilosa starczy jak złoto.
A w wersji ekologicznej będzie hummer na ekogroszek. Czeski, niestety, ale zawsze cóś. :)))

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.12.2011 @ 9:57:57 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.10.2009 @ 14:25:43
Posty: 2556
Chemiku, "amatorskie" próby tu i tu. IMHO mają szanse bytu, ale czy ktoś się tym zainteresuje?
Już nie wspominając o tym, że silniku spalinowe zasilane wodorem zostały wprowadzone w życie już ponad 20 lat temu, a wodór to podstawowy składnik wody przecież. Jest to tylko kwestia opracowania taniej technologii odzyskiwania wodoru z wody. A co najlepsze, silniki na wodór "wydalają" czystą wodę :) I to się nazywa ekologia :D

_________________
KEEP CALM AND CALL BATMAN
Karma istnieje... i ma się zajebiście dobrze...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.12.2011 @ 10:06:44 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2005 @ 20:47:37
Posty: 3223
Lokalizacja: mansarda
EinsteinX pisze:
Ala pisze:
ktoś kiedyś wynalazł krążki do prania - takie małe pudełka, które za pomocą ultradźwięków czy czegoś tam prały.

Magic ball? Znam, używam, działa :D

Skoro to tak fantastyczne rozwiazania. 14 zł za równoważnik 120 kg proszku czyli 850 zł, to czemu tak mało popularne?

_________________
Brak emoticonów niekoniecznie oznacza, że powyższą wiadomość należy traktować poważnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.12.2011 @ 10:20:27 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.10.2009 @ 14:25:43
Posty: 2556
8jakis pisze:
Skoro to tak fantastyczne rozwiazania. 14 zł za równoważnik 120 kg proszku czyli 850 zł, to czemu tak mało popularne?

Bardzo dobre pytanie. Co prawda taka kula nie zastąpi całkiem chemi, bo działa przy niskich i średnich temperaturach, przy zwykłaych zabrudzeniach, nie nadaje praniu "ładnego" zapachu, ale za to jest wskazana przy małych dzieciach i alergikach. Od kiedy używam kuli, moje zużycie proszków do prania zmniejszyło się o ponad połowę. To i tak przełom, że można to normalnie kupić, choć zakładam, że 80% społeczeństwa nie ma pojęcia, że takie coś w ogóle istnieje.

_________________
KEEP CALM AND CALL BATMAN
Karma istnieje... i ma się zajebiście dobrze...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group