Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 16:07:11

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 170 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
Post: 02.01.2006 @ 11:50:01 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2003 @ 12:55:57
Posty: 7375
Lokalizacja: Święte Miejsce
Mam pytanie, wrzucam tutaj, bo odpowiedni temat chyba murderatorstwo zamordowało.
Dwie rzeczy. Dodaję, że nie sa one personalne, chociaż do napisania tego zainspirowały mnie konkretne osoby. Nie chcę także rozpętywać kolejnej wojny o nic, która skończy się na biciu piany za 6 stron :/
Rzecz pierwsza: o ile pamiętam, ustalono jakiś czas temu, że owszem, byłoby miło, gdyby Niespodzianki witały się we freszmicie, ale jeśli czynią to kulturalnie w innym temacie, przy okazji pierwszego postu, to nie ganiamy Niespodzianek do freszmitu. Ostatnio zauważyłam, że owszem, ganiamy. Po co? Jak się witają grzecznie i piszą potem o czymś tam, to po co drugi raz maja pisać to samo we freszmicie?
Druga rzecz: ortografia. Szczerze mówiąc, trochę się boję tego tematu, bo zaraz napadną na siebie ortofaszyści i Drórzyna, ale zaczynają mnie wkurzać posty, których jedynym celem jest wytknięcie błędu. Przyznaję, że czasem i mnie błędy wkurzają, zwłaszcza, jeżeli tłuką po oczach a "pacjent" upiera się przy dysinteligencji i zasłania papierkiem- sama na nie reaguję. Jednak uporczywe poprawianie każdej literówki, każdego błędu ortograficznego, ba, każdej źle postawionej kropki, przecinka, wielokropka, spacji- litości! Ja rozumiem, że to może komuś przeszkadzać, ale czy spacja przed przecinkiem jest naprawdę powodem do napisania kolejnego posta? Czy dzięki temu post staje się nieczytelny? Nie sądzę. Proszę, nei popadajmy w przesadę, bo niedługo po kazdym poście nastąpi kilka postów Nazguli wytykających literówki, i wtedy to dopiero topiki będa miały po 1000 stron.
Zrozumcie, że czasami ludzie piszą w pośpiechu. A czasem są leniwi. Mnie nie chce się sprawdzać każdego ogonka i kropki w poście. Zdarzają mi się ortografy. I błedy interpunkcyjne też. Nie sądzę, żeby moje posty były przez to nieczytelne. Trochę tolerancji, plis.

Dziękuję za uwagę.

_________________
Nietolerancyjny sierściuch

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się dildem posługiwać tak jak radiem. Jedno i drugie służy rozrywce. - Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.01.2006 @ 12:22:26 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 15.09.2004 @ 22:19:48
Posty: 583
Joł.

Żeby arien nie musiała pisać tego samego posta po raz trzeci (na wezwanie takie dzielne , etc.) - po prostu , tak mi pisać dużo łatwiej , a postów to przecież nie unieczytelnia. Być może rzecz wynika z faktu , że to zasada wyłącznie "komputerowej" pisowni?
I tyle.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.01.2006 @ 12:52:32 
Offline
Bloede Blath aen Laeke Dhromchla

Rejestracja: 17.10.2002 @ 11:59:59
Posty: 13943
Lokalizacja: ze stajenki
Unieczytelnia. Albo raczej: wkurfia ponad miarę :] Tak się nie pisze i już. Tak jak nie pisze się "nurz", "rzułf" albo "wontrupka".

_________________
ggadem lub emalią


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.01.2006 @ 13:06:43 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.12.2003 @ 13:45:04
Posty: 6932
Lokalizacja: urojone Trondheim za morzem
Kkkara pisze:
Druga rzecz: ortografia. Szczerze mówiąc, trochę się boję tego tematu, bo zaraz napadną na siebie ortofaszyści i Drórzyna, ale zaczynają mnie wkurzać posty, których jedynym celem jest wytknięcie błędu. (...)Trochę tolerancji, plis.

Karuś, z klawiatury mi to zdjęłaś.
Uderzę się w pierś i przyznam: Nazgulem byłam, ale się zmyłam. Już nie poprawiam. Po co? Każdy niech robi błędy na własny rachunek. I proporcjonalnie do tych błędów niech zostanie wyśmiany. I niech się za nie wstydzi sam. Mnie do tego nic. A poza tym znam przyjemniejsze metody podbudowywania przekonania o własnej wartości niż wyszukiwanie i podkreślanie cudzych błędów.
Podpisano - wmKot, Nazgul w stanie ostatecznego spoczynku

_________________
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.01.2006 @ 14:07:15 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
Asl pisze:
Unieczytelnia. Albo raczej: wkurfia ponad miarę :] Tak się nie pisze i już. Tak jak nie pisze się "nurz", "rzułf" albo "wontrupka".


Nie wiem, dopóki Arien tych przecinków Radagajsowi nie wytknęła, w ogóle nie zwracałem uwagi, gdzie on je stawia. I wcale mi w lekturze jego postów nie przeszkadzały.

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.01.2006 @ 14:20:05 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2004 @ 11:38:26
Posty: 7402
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Mnie przeszkadzały i przeszkadzają w dalszym ciągu. Żle mi się czyta tak napisane posty, a uporczywość, z jaką Radagajs tkwi w tym błędzie wkurza mnie dodatkowo. Ale point taken, nie będę poprawiać błędów ortograficznych innych, jeżeli to może drażnić innych. Niech ci, co robią błędy staną sie w pełni usankcjonowanymi analfabetami. Nie mój problem:)

_________________
I will always need your love/Wish I could write it in the daily news
You, on the other hand, are a sweet little eclair on the outside and a pit bull on the inside- Charlaine Harris


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.01.2006 @ 14:22:28 
Offline
Murderator

Rejestracja: 23.09.2002 @ 9:18:29
Posty: 10121
Lokalizacja: Warszawa
Mi też, nie zwracam na to uwagi, przelatuję przez tekst na tyle szybko że tego nie widzę. IMHO dużo bardziej mnie irytuje gdy dyskusja jest przerywana postami typu "tam powinien być przecinek", "tam musi być kropka", "nie taki szyk zdania". Co innego jak przylezie jakiś dżezi małolat i zacznie pisać "nOWo MOwOM" a co innego jak ktoś zrobi literówkę.

_________________
Paryż ma Wieżę, Londyn ma Tamizę. A my Polacy stoimy pod krzyżem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.01.2006 @ 14:25:32 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2004 @ 11:38:26
Posty: 7402
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Ja akurat, a to głównie o mnie tu chodzi, nigdy nie wypominam literówek:).
One mogą zdażyć się każdemu, tymczasem błędy ortograficzne to inna sprawa. Ale jak napisałam powyżej, skoro was aż tak drażnią moje posty poprawiające błędy, postaram się je mocno ograniczyć. Piszta jak chceta. To świadczy tylko o osobie piszącej w ten sposób.

_________________
I will always need your love/Wish I could write it in the daily news
You, on the other hand, are a sweet little eclair on the outside and a pit bull on the inside- Charlaine Harris


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.01.2006 @ 14:36:18 
Offline
Bloede Blath aen Laeke Dhromchla

Rejestracja: 17.10.2002 @ 11:59:59
Posty: 13943
Lokalizacja: ze stajenki
Najbardziej mi chodzi o siebie. Bo jak widzę często powtarzany jakiś błąd, to choćbym kiedyś pisała jakieś słowo bez zastanowienia dobrze, tak teraz muszę się zastanawiać. Tak mam ze słowem "drużyna" i "bieżący". To drażni.

_________________
ggadem lub emalią


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.01.2006 @ 16:27:02 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 24.04.2003 @ 10:59:37
Posty: 630
Podpisuję się pod tym, co napisała Asioł. Mnie też się coś podobnego udziela i zaczynam mieć problemy z takimi słowami jak: "żaden" albo "rzadko". Co więcej, to, co proponuje Radagajs w kwestii przecinków drażni mnie równie mocno. Co to w ogóle jest za "zasada wyłącznie "komputerowej" pisowni"? Myślisz, że wszystkie artykuły do gazet są pisane na maszynie do pisania albo długopisem?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.01.2006 @ 16:30:08 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2004 @ 11:38:26
Posty: 7402
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
O, czyli nie jestem w tym sama:). Dobrze wiedzieć, że nie wszytskim jest wszytsko jedno:).
Aha, a co do zaganiania do Fresh Meatu- to nie wynika z forumokiety? Bo mnie sie wydawalo, że tak. Rozumiem, że punktem pierwszym tejże mamy sie nie przejmować?

_________________
I will always need your love/Wish I could write it in the daily news
You, on the other hand, are a sweet little eclair on the outside and a pit bull on the inside- Charlaine Harris


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.01.2006 @ 16:32:40 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.07.2003 @ 21:22:53
Posty: 1416
Lokalizacja: Wrocław
W poprawianiu nie ma nic złego. Dopóki jest grzeczne i nie jest główną treścią posta. Wszyscy jesteśmy tu po to, żeby przekazać pewną treść nie tylko formę. Choć trudno powiedzieć, że forma nie jest ważna, bo jest. Każdy o nią powinien dbać. Najlepiej, żeby to robił sam. Ale jeśli już wytykać błąd to naprawdę - delikatnie, bo każdemu się taki może zdarzyć, poprawiającemu też.
Nie zapominajmy, że to forum literackie. Zobowiązuje to w pewnym stopniu do poprawności wypowiedzi. I do kultury.

_________________
vino pellite curas


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.01.2006 @ 16:53:36 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.07.2004 @ 10:14:40
Posty: 3668
Lokalizacja: z zatopionej łajby czyli z dna
arien pisze:
Aha, a co do zaganiania do Fresh Meatu- to nie wynika z forumokiety? Bo mnie sie wydawalo, że tak. Rozumiem, że punktem pierwszym tejże mamy sie nie przejmować?

To nie tak Arien. Niespodzianka powinna przeczytać forumokietę i przywitać się we Fresh Meat. Po takiej, która się tam nie przedstawia odrazu widać, że forumokiety nie przeczytała. Skutki tego zaniedbania sama poniesie przy najbliższym złamaniu zasad forumokiety :]

IMVHO pisanie posta tylko po to by Niespodziankę zagonić do Fresh Meatu jest tworzeniem bytów ponad miarę. W ten sposób można tylko powiększyć ilość swoich postów ;]

Update: Poprawione :) Postaram się pamiętać by nie zrobić tego błędu w przyszłości :)

_________________
Jeśli nienormalne trwa dostatecznie długo, staje się normalnym T.Pratchett


Ostatnio zmieniony 03.01.2006 @ 8:19:28 przez Avarila, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.01.2006 @ 17:11:18 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2004 @ 23:09:35
Posty: 2437
Lokalizacja: Z Tychów, tak a nie inaczej, przez mieszkańców zwanych
Wracając do tematu wytykania błędów, przez tzw. ortofaszystów... prawda, że przesadą będą posty składające się tylko i wyłącznie z napisanej poprawnie formy, tudzież słowa błędnie napisanego wcześniej, jednakże nie można tego wypleniać! Forum ma kształcić w jakiś tam sposób. Dzięki takiej metodzie można bardzo prosto zapamiętać pewne sprawy. Tak więc mówiąc nieco kolokwialnie... do usranej śmierci zapamiętam, że rozmarzone pisze się przez rz... a z rozmazywaniem nic wspólnego to nie ma.

_________________
21. 04. 2006


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.01.2006 @ 17:22:20 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.04.2005 @ 18:27:02
Posty: 2816
Lokalizacja: duchem wciąż znad morza
Po części zgadzam się z Kkkarą. Tzn. IMHO wytykanie wszystkich błędów nie jest konieczne, ale mnie specjalnie nie przeszkadza - przywykłam do tego ortofaszyzmu :] Może mały kompromizm - Nazgule trochę przystopują, a osoby poprawiane będą się jednak do tych uwag stosowały? No bo jeśli już ktoś wie, że np. przed przecinkiem nie daje się spacji, to chyba lepiej oduczyć się złych nawyków? :)

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 170 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group