Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.03.2024 @ 1:18:08

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 30.03.2006 @ 13:38:45 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.04.2005 @ 18:27:02
Posty: 2816
Lokalizacja: duchem wciąż znad morza
Ja bym jeszcze dodała prośbę, by autor pytania, na które nikt nie znał poprawnej odpowiedzi, podawał ją potem :) Bo nie wszyscy i nie zawsze tak robią.

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30.03.2006 @ 14:05:17 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2005 @ 20:47:37
Posty: 3223
Lokalizacja: mansarda
Dżibril pisze:
Absolutnie się zgadzam. Od siebie dodałbym jeszcze aby w kwizie filmowym cytaty nie były jednolinijkowe. Ileż jest "Billów", mówiacych: "Nie, Ned, nie teraz". Pisałem o tym kilka razy, jesli cytaty, to nie onlinery. Plizzz.

Jak cytat jest charakterystyczny, to czemu nie może być krótki
Bardzo mi przykro. Sidorowski.
Ten np. jest oczywisty.

_________________
Brak emoticonów niekoniecznie oznacza, że powyższą wiadomość należy traktować poważnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30.03.2006 @ 17:25:57 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 04.08.2003 @ 19:27:23
Posty: 5488
Lubię quizy, czytam je chętnie, żeby się czegoś nauczyć. Raczej nie zadaję pytań. Jednak przyznam się tu, że ze dwa razy nastąpiło zjawisko, które mnie po prostu zniesmaczyło. Polegało ono na otwartym, publicznym imputowaniu jednemu uczestnikowi przez drugiego uczestnika łamania zasad quizu i nieuczciwości polegającej na wygooglaniu odpowiedzi, bez przedstawienia jakichkolwiek dowodów w tym przedmiocie. Dla mnie było to naprawdę chamstwo godne polskiej sceny politycznej, zachowanie poniżej wszelkiej krytyki.
Owszem w skrytości ducha można sobie o kimś myśleć dowolne rzeczy. Ba, mogą one być oparte na dowolnych przypuszczeniach i domysłach snutych na podstawie własnego googlania lub czegokolwiek innego, proszę bardzo. Ale publiczne oskarżanie kogoś bez namacalnych dowodów jest dla mnie zachowaniem skandalicznym.
Coraz częstsze ostatnio zachowania polegające z kolei na demonstrowaniu w pewien sposób swojej wyższości intelektualnej są również niemiłe, jednak jeśli o mój osobisty odbiór chodzi, to powodują po prostu uśmiech politowania.

Co do punktu 7 zgadzam się z Palladynem. Uważam bowiem, że takie wymiany zdań mogą być interesujące nie tylko dla 2 biorących w nich udział osób, ale również dla większej liczby czytających.

Dodałabym też prośbę, żeby autor pytania, gdy chce w nim coś zmienić, albo dopowiedzieć pisał nowego posta, albo skasował ostatniego i napisał posta na nowo, tak, żeby oznaczał się jako nieprzeczytany.

_________________
"Bla bla pod burym bla bla żywopłotu
Bla-blałem ją bla bla wśród ptasząt łopotu.
W mokrej glinie łopatą wykopany dół,
Jej bla-bla bla bla przebił osikowy kół."
Shague Ghintoss by Jake Jackson

ja odpuściłam sobie już dawno. wmk <rotfl>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30.03.2006 @ 19:32:23 
Offline
Murderator

Rejestracja: 23.09.2002 @ 9:18:29
Posty: 10121
Lokalizacja: Warszawa
Dowodów oczywiscie nie ma bo być nie może, chyba że ktoś zrobi stronę w necie tak żeby google ją wyrzucało jako pierwszą w wyszukiwarce i żeby zawierała błędną odpowiedź. :))) Ale było by to trudne do zrobienia więc gdyby na Forum był jakiś oszust to niestety nie ma na razie rady, co najwyżej wstyd kogoś takiego przy patrzeniu w lustro.

_________________
Paryż ma Wieżę, Londyn ma Tamizę. A my Polacy stoimy pod krzyżem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30.03.2006 @ 19:36:21 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
8jakis: Jak cytat jest charakterystyczny, to czemu nie może być krótki

Tu masz trochę racji, ale nie popadajmy w skrajoności. Przykład? Proszę bardzo - 0467839, sekwencja ta występuje w książce, która dostała Hugo, Nebulę i kilka innych nagród. Czym ona dokładnie jest i co to za książka? Chyba tylko ja jestem tak zboczony, że pamiętam tę liczbę i z punktu odpowiem że to 'Neuromancer' Gibsona, Finn kupił ją od sararimana z poważnymi problemami na tle narkotyków. Dla mnie jest jak najbardziej charakterystyczna. Ale nie zakładam że inni będą tak samo zboczeni w kwestii Gibsona, kina ormiańskiego, czy też sztuki origami. I o to także chodzi.

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30.03.2006 @ 19:49:30 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 04.08.2003 @ 19:27:23
Posty: 5488
Wrzosio pisze:
Dowodów oczywiscie nie ma bo być nie może

Można np. podać wygooglaną stronę, na której znajduje się tekst, jaki padł w charakterze odpowiedzi. Oczywiście o ile potencjalny nieuczciwy uczestnik quizu niczego nie zmienił, bądź zmiany w tekście są na tyle niewielkie, że pozwalają tekst zidentyfikować. Nie jest to być może dowód z prawdziwego zdarzenia, ale wystarczającą silna poszlaka.

_________________
"Bla bla pod burym bla bla żywopłotu
Bla-blałem ją bla bla wśród ptasząt łopotu.
W mokrej glinie łopatą wykopany dół,
Jej bla-bla bla bla przebił osikowy kół."
Shague Ghintoss by Jake Jackson

ja odpuściłam sobie już dawno. wmk <rotfl>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30.03.2006 @ 20:29:47 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.12.2003 @ 13:45:04
Posty: 6932
Lokalizacja: urojone Trondheim za morzem
Wrzosio pisze:
Dowodów oczywiscie nie ma bo być nie może, chyba że ktoś zrobi stronę w necie tak żeby google ją wyrzucało jako pierwszą w wyszukiwarce i żeby zawierała błędną odpowiedź. :))) Ale było by to trudne do zrobienia więc gdyby na Forum był jakiś oszust to niestety nie ma na razie rady, co najwyżej wstyd kogoś takiego przy patrzeniu w lustro.

Biorąc pod uwagę, że niektóre odpowiedzi pojawiają się po 2 minutach od zadania pytania, zawierają tyle tekstu, że nie napisałaby go w tym czasie mistrzyni świata maszynistek i są naszpikowane datami, miejscami itp. szczegółami - dowodów raczej nie trzeba.

_________________
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30.03.2006 @ 23:28:34 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
A przykłady? Bo rzucać oskarżenia jest zawsze łatwo, ale chodzi chyba o ich udowadnianie.

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30.03.2006 @ 23:34:29 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:21:55
Posty: 7950
Lokalizacja: Łódź
Eques pisze:
Żeby było jasne Maedwyn: nie jest dla mnie zrozumiałe, dlaczego ze swej niewiedzy czynisz cnotę

Cytat proszę. Nie zauważyłam.
Bo wydaje mi się, że napisałam raczej, jakoby licytowanie się wiedzą było w kontekście nie na miejscu. Moja wiedza lub niewiedza nie ma tu żadnego znaczenia. Występuję tu jako moderator, któremu zależy na porządku, bo na razie quizy są polem konfliktów. To Ty starasz się usilnie imputować mi ignorancję. Smutne.
Cytuj:
i uznajesz się zarozumiale za miernik: jakie pytanie jest proste, a jakie trudne.

Przypominam, że Twoje pytanie pojawiło się jako przykład do punktu, który brzmi tak:
pytanie powinno być jasno i zrozumiale sformułowane

Nie wiem, gdzie tu mowa o trudności. Raczej o takim formułowaniu pytania, by było łatwiej zgadnąć. Tymczasem Ty w dalszym ciągu argumentujesz, że czepiam się pytania, bo nie znałam na nie odpowiedzi. Owszem, jeśli to ma podbudować Twoje ego, ale co to ma do rzeczy?

A wycieczki ad personam daruj sobie. Wiem, że mnie nie znosisz, ale ja odnoszę się do Ciebie kulturalnie.
Nocta pisze:
Co do punktu 7 zgadzam się z Palladynem. Uważam bowiem, że takie wymiany zdań mogą być interesujące nie tylko dla 2 biorących w nich udział osób, ale również dla większej liczby czytających.

Rozumiem Wasz punkt widzenia i nie potępiam takich wymian zdań w czambuł, ale mam prośbę, żeby nie trwały za długo. Czasem - np. w quizach kulturalnych - zamieniają się w pogaduszki o gustach "tak ta płyta była boska". To można imho spokojnie na PW. :)

_________________
You stay away from my boy's pants or I'll hang ya from my Jolly Roger, ya Jezebel!
Elaine Marley-Threepwood


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31.03.2006 @ 6:23:14 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.12.2003 @ 13:45:04
Posty: 6932
Lokalizacja: urojone Trondheim za morzem
Sexbeer pisze:
A przykłady? Bo rzucać oskarżenia jest zawsze łatwo, ale chodzi chyba o ich udowadnianie.

Poguglaj sobie. A poza tym to sprawa między danym człowiekiem a jego sumieniem. Ja już przestałam reagować na cokolwiek i zwracać uwagę komukolwiek, ale jeśli dopatrzę się jeszcze raz czegoś podobnego, to z pełną świadomością podam odpowiedniego linka.

_________________
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31.03.2006 @ 14:19:30 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.08.2004 @ 17:50:08
Posty: 3237
Lokalizacja: Stettin
Eques pisze:
Cytuj:
Być może dla części forumowiczów najbardziej znanym Billem jest, dajmy na to, kucyk Sama z Drużyny Pierścienia. Z tego chociażby powodu, że Tolkiena czytało 99% tu obecnych

Myślę, że wątpię co do 99%. Z całą pewnoscią dla niektórych najoczywistszym jest ten Harrisona...
Czyli spawa została wyjaśniona - przedmiotowe pytanie było jak najbardziej niejednoznaczne, skoro większość (łącznie z autorem pytania) twierdzi, że odpowiedzi mogą być różne, w zależności od pierwszego skojarzenia czytającego.
Mi na przykład przyszedł na myśl Bill Brama, czyli pratchettowski Śmierć. ;-P
A co najbardziej mi nie odpowiada w pytaniach niektórych forumowiczów? Przerzucanie się pytaniami o charakterze wybitnie specjalistycznym pomiędzy 2-3 userami. Takie wzajemne budowanie ego, tworzenie obrazu forumowicza wszystkowiedzącego. Z jednej strony jest to ciekawa lektura dla innych userów, z drugiej jednak... Czasem fajnie jest dowiedzieć sie (przykładowo), że płaz z gatunku o łacińskiej nazwie "x", w czasie pory deszczowej ma w otwór w d* pięć razy większy od otworu gębowego. Gdzie tu jednak wiedza ogólna? Może warto założyć temat "Quizy niszowe, z wiedzy niezbyt ogólnej"? Będzie to rozwijające dla zainteresowanych, a nie ograniczy quizowania innym userom.

_________________
"Śmierć i Światło są zawsze i wszędzie, one zaczynają i kończą..."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group