Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 27.04.2024 @ 16:42:44

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 224 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
Post: 10.06.2010 @ 14:30:32 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Twórcy forum nie przewidzieli widać takiej sytuacji. Bardzo życiowej. W sumie trudno sobie wyobrazić, gdyby zaistniała sytuacja, o której pisał Vramin i nagle zaczęłyby się pojawiać posty nieżyjącej osoby. Jakiejkolwiek. Dla mnie to byłoby chyba gorsze niż zablokowane konto. Mam nadzieję, że taka możliwość jest nadal zablokowana?

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10.06.2010 @ 14:40:26 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.05.2005 @ 20:33:34
Posty: 6541
Lokalizacja: Ratibor am Oder
Zapewniam Cię że zastosowane przez Vramina zabezpieczenie jest praktycznie nie do obejścia.

_________________
Masz prawo nie rozumieć mnie, lecz proszę, nie zrozum mnie źle.

A high dive on a swimming pool
Filled with needles and with fools


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10.06.2010 @ 17:03:02 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.10.2009 @ 14:25:43
Posty: 2556
Ben-Adar pisze:
Zapewniam Cię że zastosowane przez Vramina zabezpieczenie jest praktycznie nie do obejścia.

Tobie wierzę na słowo, ale przekonany jestem, że Ala w kwestii zabezpieczeń używanych przez Vramina jest najlepiej obeznana ;P

_________________
KEEP CALM AND CALL BATMAN
Karma istnieje... i ma się zajebiście dobrze...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11.06.2010 @ 8:02:00 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
EinsteinX pisze:
Tobie wierzę na słowo, ale przekonany jestem, że Ala w kwestii zabezpieczeń używanych przez Vramina jest najlepiej obeznana ;P
Nie dam się sprowokować :P. I bez offtopu proszę.

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 12:04:17 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Moderatorzy drodzy - ponownie zaapeluję o uproszczenie i wprowadzenie lekkich zmian w forumokiecie. Nie wiem, czy zainteresowała Was wcześniejsza propozycja, bo jeśli ją omawiacie, to we własnym gronie, ale naprawdę sądzę, że forumokietę należy przykroić do aktualnej sytuacji.

Jak widać zarówno dyskusje o polityce jak i o religii można prowadzić normalnie i bez obrzucania się błotem.
Forumowicze to głównie stała grupa osób, które się znają, które mają raczej więcej niż pstro w głowach. A jeśli komuś nerwy puszczają, to nie koniecznie musi to dotyczyć akurat tych tematów tabu.
Proponuję zatem, zamiast listy tematów zakazanych, uniwersalny zapis, który daje modom możliwość wycinania każdej dyskusji, która staje się nerwowa lub niemiła. Zawsze można raz upomnieć, a jak to nie pomoże, ciąć bezlitośnie. Tym bardziej, że aż tyle tych zapalnych sytuacji teraz nie ma, a sami forumowicze, jak widać, pilnują się, by awantur nie wszczynać. Jeśli nie będzie chętnych, mogę sama zaproponować korekty do forumokiety.

P.S. Dla zilustrowania:
Dżibril pisze:
Dlatego tłumaczę, jak wołu na zagrodzie: nie wiadomo. Bo jak to działa i jakie są plany, to wiedzą tylko producenci i testerzy.(...)
Narsil -> Mnie wkur..a takie narzekanie bez sensu, bez żadnych podstaw i oparte tylko na zasadzie: "Nie będę korzystał - bez sensu". Poza tym mam naprawdę poważniejsze problemy niż jakiś Kinect.
Otóż, jak widzę, nerwowe dyskusje i fochy, które, jak wiadomo, mogą być groźne dla porządku na forum i prowadzić do poważniejszych awantur, są dopuszczalne, póki nie dotykają zakazanych tematów? A jeśli ktoś kulturalnie chce pogadać o religii, to "ciach" bo religia jest na indeksie? No cóż, może nieco za poważnie do tego podchodzę, ale chyba nie po to była ta cała forumokieta. Nie po to by tematy, które komuśtam się nie pdobają były blokowane dla zasady a te, których forumokieta nie przewidziała, są olewane. Mnie jako użytkownika forum mierzi ciągłe natykanie się na gorące dyskusje o grach czy gadżetach. Mogę nie czytać, owszem. Ale to samo można powiedzieć o innych, potencjalnie groźnych luk dla kogoś bezsensownych tematach...

Toteż grzecznie, kulturalnie i bez fochów, jako stary forumowy wyjadacz, co to niejedną sraczkę widział, proszę o uporządkowanie w końcu zasad panujących na forum.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 14:40:07 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 06.08.2007 @ 21:18:33
Posty: 522
Popieram, flejmy i teksty poniżej poziomu zdarzają się rzadko i w poprzek podziałów tematycznych, warto reagować raczej na konkretne sytuacje niż wyłączać spod dyskusji całe dziedziny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 14:49:01 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:24:13
Posty: 14122
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Ja się zgadzam z tym co pisze Ala, ale jam tylko trybik mały.

_________________
Z poważaniem, Donna Ezena Capo di tutti capi Nazguli Ortografii
And when your heart begins to bleed, you're dead and dead, indeed.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 14:59:13 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Jestem zdecydowanie za, pod warunkiem że posty poniżej pewnego poziomu będą wycinane. I to niezależnie od tego kto je napisze.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 15:11:18 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
Czyli chodzi o zmianę Forumokiety, dopuszczającą dyskusje o polityce i religii? I jesteście pewni że _wszyscy_ co do jednego dyskutanci zachowają kulturę wypowiedzi? Przypuszczam że wątpię, nawet w ostatniej dyskusji o religii zauważyłem jej brak. Ale proponuję pogadać o tym po zlocie. Osobiście jestem przeciw, zawsze ceniłem to forum za brak takich dyskusji.

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 15:17:41 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Cytuj:
I jesteście pewni że _wszyscy_ co do jednego dyskutanci zachowają kulturę wypowiedzi?


A co za problem wyciąć posty krzykaczy, a ich samych zNormalnić?

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 15:23:41 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
A podobno był tu zbyt wielki terror itp. dlatego podobno ostatnio (postulaty Otiego) zostało to złagodzone. Teraz ma być jednocześnie więcej luzu i więcej dyscypliny, tak? Mam wrażenie że widzę tu cholerny oksymoron. Ale - zaraz kończę pracę i idę do domu, ponawiam zatem propozycję - pogadamy po zlocie.

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 15:27:56 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2003 @ 12:55:57
Posty: 7375
Lokalizacja: Święte Miejsce
Vramin pisze:
Czyli chodzi o zmianę Forumokiety, dopuszczającą dyskusje o polityce i religii? I jesteście pewni że _wszyscy_ co do jednego dyskutanci zachowają kulturę wypowiedzi?

Ja również wątpię, ale jestem za. Na razie na próbę - co wam szkodzi? Dyskusja w pogadankach politycznych jest raczej sympatyczno - zartobliwa, mimo że preferencje są różne. Dyskusja o islamie była raczej dyskusją o historii i społeczeństwie, a nie o religii, i naprawdę aż przyjemnie było ją czytać. Zróbcie bagienne podforum, zobaczycie - będzie sie samo moderowało :-) A jak nie, to ciach i po wszystkim.
Ala ma racje, fochy i wkurffy latają po podforach i bez tego. Wystarczy że porozmawiasz z Dżibrilem o nowinkach albo Tark gdziekolwiek na forum spotka Borsuka :-)))

_________________
Nietolerancyjny sierściuch

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się dildem posługiwać tak jak radiem. Jedno i drugie służy rozrywce. - Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski



Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 16:11:23 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Kkkara pisze:
Wystarczy że porozmawiasz z Dżibrilem o nowinkach albo Tark gdziekolwiek na forum spotka Borsuka :-)))
Mam naprawdę poważne problemy i jeśli szybko się irytuję, to przepraszam wszystkich, ale sytuacja jest taka a nie inna i nie chce mi się po pięćdziesiąt razy tłumaczyć to czy tamto, by potem jeszcze zostać zbrechtanym.

Jeśli o mnie chodzi to piszcie o czym chcecie - tylko żeby potem nie było jęczenia, że modzi wycieli to czy tamto. Wszystkow granicach zdrowego rozsądku.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 16:14:03 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2003 @ 12:55:57
Posty: 7375
Lokalizacja: Święte Miejsce
Dżibril pisze:
Kkkara pisze:
Wystarczy że porozmawiasz z Dżibrilem o nowinkach albo Tark gdziekolwiek na forum spotka Borsuka :-)))
Mam naprawdę poważne problemy i jeśli szybko się irytuję, to przepraszam wszystkich, ale sytuacja jest taka a nie inna i nie chce mi się po pięćdziesiąt razy tłumaczyć to czy tamto, by potem jeszcze zostać zbrechtanym.

Dżib, nie jestem jasnowidzem, nie wiem czy masz kiepski dzień/ problemy/ PMS czy co, widzę wkurf latający, to się sympatycznie szczerzę do Ciebie :-D

_________________
Nietolerancyjny sierściuch

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się dildem posługiwać tak jak radiem. Jedno i drugie służy rozrywce. - Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski



Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 17:46:34 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Ponieważ propozycja wyszła ode mnie, to się ustosunkuję.
Vramin pisze:
Osobiście jestem przeciw, zawsze ceniłem to forum za brak takich dyskusji.
No cóż ale to, że Ty akurat nie lubisz takich tematów czy że Ciebie one nie interesują, nie oznacza, że wszyscy tak mają. Ja bym wolała, gdybym miała na to wpływ a była egoistką, forum bez dyskusji o grach, sporcie, rowerach i kilku innych tematów. W których też często ostre starcia się zdarzają. Ale sama tu nie jestem i szanuję prawo innych do dyskutowania o tym, co ich interesuje poza samym Sapkowskim.
Poza tym, jak napisałam wcześniej, forum wyewoluowało już dawno, to już nie czat dla przygodnych ludzi, którzy przeczytali sagę o wiedźminie a grupa w większości znających się i szanujących osób. Więc i zasady nie muszą być takie, jak na czatach czy forach o wszystkim.

I nie widzę też sprzeczności, bo forumokieta istnieje po to by porządkować sytuację i narzucać OGÓLNE zasady. Stąd dla mnie pozbawienie jej listy tematów zakazanych (to prawie jak indeks ksiąg ;)) nie jest złagodzeniem a raczej pójściem z stronę uogólnienia na zasadzie "dyskutujcie o czym chcecie, byle z kulturą". I niech dotyczy to wszystkich i w każdym temacie a ta kultura będzie podstawowym kryterium. Kultura, nie zaś tematyka rozmowy, bo jak ktoś o aborcji będzie chciał porozmawiać mądrze i z sensem, to w sumie - czemu nie?
A jeśli się zdarzy jakiś post czy dyskusja łamiąca forumokietę - ostatecznie grupa moderatorów została wybrana za zgodą forumowiczów i zgadzamy się, że Wasze wyczucie powinno wystarczyć nam za gwarancję, że pod nóż pójdą dyskusje faktycznie tego wymagające. Protesty bywały dawniej i to też nie zawsze było tak, że moderatorzy mieli rację a reszta nie. Nikt nie jest w końcu idealny;) a różnice poglądów będą zawsze i żadna forumokieta świata na to nie pomoże.

Ponadto - to jest forum, które widziało sraczkę a obok niej gorącą dyskusję Grendela i Gandrela o Bogu/bogu. Są żarty i dyskusje o cyckach a obok nich dysputy o literaturze. Wszystko jest dla ludzi. Więc i taki test powinno przejść.
A jak nie - będziesz miał uzasadnienie, by szybko przywrócić dawne zasady. :)

Uff, rzekłam.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 224 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group