Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 08.05.2024 @ 8:00:20

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 224 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19.05.2009 @ 18:07:40 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.06.2003 @ 19:39:10
Posty: 12936
Lokalizacja: Wrocław
Cały dzień się zastanawiałam, czy mi się w pracy ustawienia monitora nie popieprzyły. ;) Ale poza tym ładne te kolorki.
Na modów proponowałabym Narsila (młode wiekiem pokolenie), Bena (jak dla mnie wciąż młode stażem pokolenie ;)) i Alę (bo w końcu od zawsze była forumowym głosem rozsądku i Przewodnikiem Niepodzianek), tylko nie wiem, co Ala na to.
Odnośnie mojej kandydatury - nie odmówię, jeśli będziecie chcieli i postaram sie być rozsądnym modem. I raczej szybko stąd nie zniknę. :)
Dla mnie oznaczałoby to, że nigdy nie osiągnę pułapu postów, po którym mogłabym sobie wybrać wymarzony status, ale trudno. ;)

Wracajac do meritum dyskusji: uważam, jak nigdy, że Lhunbleidd ma wielką rację jeśli chodzi o konieczność rozreklamowania Forum. Przynajmniej takiego rozreklamowania, żeby wyskakiwało w googlach po wpisaniu "Sapkowski", jeśli już niemożliwe byłoby umieszczenie linku na okładce Żmii (co kiedyś się zdarzało, pamiętam reklamę Zony na jakiejś okładce z lat 90-tych).

_________________
PCR, when you need to detect mutations
PCR, when you need to recombine
PCR, when you need to find out who the daddy is
PCR, when you need to solve a crime


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.05.2009 @ 19:14:24 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:24:13
Posty: 14122
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Joanka pisze:
Przynajmniej takiego rozreklamowania, żeby wyskakiwało w googlach po wpisaniu "Sapkowski", jeśli już niemożliwe byłoby umieszczenie linku na okładce Żmii (co kiedyś się zdarzało, pamiętam reklamę Zony na jakiejś okładce z lat 90-tych).

Ano zdarzało się, ja tak trafiłam na Zonę, Saplistę, a potem powstało forum. Tylko, czy wydawcy na tym zależy?

_________________
Z poważaniem, Donna Ezena Capo di tutti capi Nazguli Ortografii
And when your heart begins to bleed, you're dead and dead, indeed.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.05.2009 @ 19:18:33 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.06.2003 @ 19:39:10
Posty: 12936
Lokalizacja: Wrocław
IMHO powinno, skoro dyskusje nakręcają popyt na pozostałe książki tego autora. A wydawcą jest chyba wciąż SuperNowa?

_________________
PCR, when you need to detect mutations
PCR, when you need to recombine
PCR, when you need to find out who the daddy is
PCR, when you need to solve a crime


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.05.2009 @ 19:42:21 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Joanka pisze:
tylko nie wiem, co Ala na to.
To chyba nie jest najlepszy pomysł. Wolę spokój w domu i zagrodzie a tu mógłby nastąpić konflikt jeszcze jakiś:)

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.05.2009 @ 20:15:38 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.05.2009 @ 19:41:55
Posty: 5
Kiedyś miałem konto na forum. Zapomniałem o nim, jak i o samym forum.
Dlaczego? Bo znalazłem forum na temat Wiedźmina, które nie traktuje użytkownika jak debila.
Nic innego jak forum gry
www.thewitcher.com/forum
Dzięki tamtemu forum udało mi się stworzyć największą istniejącą grupę Wiedźmina - Ifrit.

Zespół rozwija się i potrzebuję nowych ludzi. Chciałem napisać wątek z informacją i rekrutacji. I co? Okazuję się, że nie mogę otworzyć nowego wątku. Przecież to paranoja... Taka zasada dowodzi jedynie, że moderatorzy są osobami leniwymi, bez pomysłu na to forum. Wiem, że taką szczerą oceną od razu się narażam. Trudno. Ale obecne zasady forum zwyczajnie je dobijają.
Jak myślicie dlaczego wątek o tworzenie pierwszej mapy świata Wiedźmina istnieje na forum The Witcher, a nie tutaj?
Dlaczego tam rozwija się fanfiction, wszelkie inicjatywy fanowskie, a tutaj panuje martwota i duchota.
Bo tutaj każda nowa dyskusja jest niesamowicie utrudniona. Trzeba udowodnić, że nie jest się debilem, który nie potrafi otworzyć normalnego wątku. Jestem zmuszany do napisania 50 postów, żeby utworzyć nowy wątek, tak? W takim razie ja, jak i większość nowych użytkowników zapomni o tym forum zanim napiszę te 50 postów. Kurde, musiałbym na siłę wyszukiwać wątki, w których mógłbym napisać coś, co nie jest spamem. A przecież czemu miałbym zmuszać się do tysiącznej wypowiedzi na temat dziewictwa Ciri?

Na forum TheWitcher jest zarejestrowanych 600 000 ludzi, a radzi sobie z nimi ledwie ok. 10 moderatorów. Można? Można. Natomiast tutaj napiszę swoje ogłoszenie o poszukiwaniu ludzi w jednym z istniejących wątków. I będę modlił się o to, żeby ktokolwiek je przeczytał. No bo ilu starym osobom chce się czytać czterdziestą stronę dyskusji o grze? Przecież co mieli do powiedzenia, to powiedzieli.

Niestety całe forum i serwis stoją w miejscu od lat. Wybaczcie, ale nawet forum mojego zespołu ma własny wygląd i dostosowane funkcje. To forum odstrasza pierwszą lepszą skórką ściągniętą z Sieci, i to jeszcze z obrazkiem, który zupełnie pasuje do tej skóry... O serwisie, który nie spełnia żadnych standardów nie będę się już wypowiadał.

Albo coś tu się naprawdę zmieni, albo zgnilizna zabije to miejsce ostatecznie. Obecnie pracuje nad nową, poprawną merytorycznie i technicznie mapą świata Wiedźmina. I wiecie, co? Nie umieszczę jej tutaj. Nie ma jak, obecna funkcjonalność i zasady nie pozwalają jej odpowiednią zaprezentować.
A pewnego dnia domena sapkowski.pl pójdzie na sprzedaż.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.05.2009 @ 20:22:08 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Masz rację. Ale też i do tej pory nie było tu nikogo, komu by się chciało popracować nad całością. A Kanack dawno już pisał, że czasu nie ma. Mnie to nie przeszkadza, od lat siedzę tu ze względów towarzyskich, ale rozumiem, że nowym użytkownikom to się nie podoba.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.05.2009 @ 20:43:20 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.12.2004 @ 21:09:53
Posty: 3423
Lokalizacja: Poznań - Trzcianka, Trzcianka - Poznań.
KrzysztofKamil pisze:
Bo znalazłem forum na temat Wiedźmina, które nie traktuje użytkownika jak debila.

Jestem użytkownikiem forum i nie czuję się traktowany jak debil. Sorry, ale jeżeli ktoś na takie traktowanie zasłuży, to tak jest traktowany (oczywiście nie mam na myśli ciebie, nie znam cię. Żeby nie było niejasności w razie czego)
KrzysztofKamil pisze:
Nic innego jak forum gry

Na pierwszy rzut oka to tylko gry. To jest forum literackie, gra zajmuje miejsce "przy okazji"
KrzysztofKamil pisze:
Chciałem napisać wątek z informacją i rekrutacji.

Jest Tablica ogłoszeń, jest dział dla gry. Kogoś to interesuje - przeczyta.
KrzysztofKamil pisze:
Okazuję się, że nie mogę otworzyć nowego wątku. Przecież to paranoja...

paranoja, nie paranoja. Taka zmiana nastąpiła w konkretnym celu, teraz jak widać dyskutowana jest kolejna zmiana.
KrzysztofKamil pisze:
Taka zasada dowodzi jedynie, że moderatorzy są osobami leniwymi, bez pomysłu na to forum.

Nie są osobami leniwymi, bo pomysł był przegadany przez wielu użytkowników. Miało to zapobiegać powstawaniu syfu. Udało się chyba aż za bardzo.
KrzysztofKamil pisze:
Jak myślicie dlaczego wątek o tworzenie pierwszej mapy świata Wiedźmina istnieje na forum The Witcher, a nie tutaj?

Z tego co wiem to takowa mapa już istnieje od baaaardzo dawna.
KrzysztofKamil pisze:
Bo tutaj każda nowa dyskusja jest niesamowicie utrudniona. Trzeba udowodnić, że nie jest się debilem, który nie potrafi otworzyć normalnego wątku. Jestem zmuszany do napisania 50 postów, żeby utworzyć nowy wątek, tak? W takim razie ja, jak i większość nowych użytkowników zapomni o tym forum zanim napiszę te 50 postów. Kurde, musiałbym na siłę wyszukiwać wątki, w których mógłbym napisać coś, co nie jest spamem. A przecież czemu miałbym zmuszać się do tysiącznej wypowiedzi na temat dziewictwa Ciri?

Wystarczy pojawić się i nie zachowywać jak debil. Utrudnienia owszem są. Odnośnie zakładania tematów a to nie zawsze jest potrzebne do dyskusji. Ciekawą dyskusję można zacząć nawet w jakimś wątku ogólnym, a jak coś się rozwinie będzie wydzielona. Teoretycznie. Dlatego dyskutowane są zmiany.
KrzysztofKamil pisze:
Niestety całe forum i serwis stoją w miejscu od lat.

Może nie od lat, ale owszem stoją. Ponieważ ludzie, którzy się tym zajmowali nie mają czasu/ochoty? Nie wiem.
KrzysztofKamil pisze:
Wybaczcie, ale nawet forum mojego zespołu ma własny wygląd i dostosowane funkcje. To forum odstrasza pierwszą lepszą skórką ściągniętą z Sieci, i to jeszcze z obrazkiem, który zupełnie pasuje do tej skóry...

Wygląd większości się podoba, obrazek nie jest pierwszy lepszy tylko robiony specjalnie na tę okazję. Mnie się podoba, nie wiem jak innym.
KrzysztofKamil pisze:
Albo coś tu się naprawdę zmieni, albo zgnilizna zabije to miejsce ostatecznie

Zmienia się. Miejmy nadzieję że na lepsze.
KrzysztofKamil pisze:
Obecnie pracuje nad nową, poprawną merytorycznie i technicznie mapą świata Wiedźmina.

Nie będzie poprawna merytorycznie bo w samej książce są pewne niedokładności, poza tym nie ma dokładnego opisu.
KrzysztofKamil pisze:
I wiecie, co? Nie umieszczę jej tutaj. Nie ma jak, obecna funkcjonalność i zasady nie pozwalają jej odpowiednią zaprezentować.

Wiesz jaka jest moja opinia? Bez łaski. Może inni będą żałowali, ja nie.
KrzysztofKamil pisze:
A pewnego dnia domena sapkowski.pl pójdzie na sprzedaż.

Na razie jej chyba to nie grozi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.05.2009 @ 22:18:20 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.08.2003 @ 23:07:52
Posty: 1505
To jest zdanie Poniewczasie, moje jest takie, że całkowicie się zgadzam z uwagami.

Poniewczasie pisze:
KrzysztofKamil pisze:
Bo znalazłem forum na temat Wiedźmina, które nie traktuje użytkownika jak debila.

Jestem użytkownikiem forum i nie czuję się traktowany jak debil.

Ależ jesteś, a przynajmniej byłeś. Dopóki nie napisałeś 50 postów, wg zasad forum byłeś zbyt głupi, żeby założyć temat.
Poniewczasie pisze:
KrzysztofKamil pisze:
Chciałem napisać wątek z informacją i rekrutacji.

Jest Tablica ogłoszeń, jest dział dla gry. Kogoś to interesuje - przeczyta.

Ogłoszenia mają 52 strony. Ogłoszenie KrzysztofaKamila utkwiłoby gdzieś pośrodku, byłoby widoczne przez dzień, dwa.
Poniewczasie pisze:
KrzysztofKamil pisze:
Taka zasada dowodzi jedynie, że moderatorzy są osobami leniwymi, bez pomysłu na to forum.

Nie są osobami leniwymi, bo pomysł był przegadany przez wielu użytkowników. Miało to zapobiegać powstawaniu syfu. Udało się chyba aż za bardzo.

Acz, wciąż są osoby, które uważają, że blokada zakładania tematów wychodzi forum na dobre.
Poniewczasie pisze:
KrzysztofKamil pisze:
Bo tutaj każda nowa dyskusja jest niesamowicie utrudniona. <ciach>

Wystarczy pojawić się i nie zachowywać jak debil. Utrudnienia owszem są. Odnośnie zakładania tematów a to nie zawsze jest potrzebne do dyskusji. Ciekawą dyskusję można zacząć nawet w jakimś wątku ogólnym, a jak coś się rozwinie będzie wydzielona. Teoretycznie. Dlatego dyskutowane są zmiany.

Poniewczasie, jeszcze 3 dni temu nikt nie dyskutował zmian. To że teraz są, nie może być argumentem na to, że forum jest bez zarzutu.
Poniewczasie pisze:
KrzysztofKamil pisze:
Wybaczcie, ale nawet forum mojego zespołu ma własny wygląd i dostosowane funkcje. To forum odstrasza pierwszą lepszą skórką ściągniętą z Sieci, i to jeszcze z obrazkiem, który zupełnie pasuje do tej skóry...

Wygląd większości się podoba, obrazek nie jest pierwszy lepszy tylko robiony specjalnie na tę okazję. Mnie się podoba, nie wiem jak innym.

Mnie też się podoba, jest czytelne i nie męczy oczu. Ale jeżeli engine forum pozwala na to, żeby móc swobodnie włączać i wyłączać w profilu dodatkowe skórki, to nie wiem, co można mieć przeciwko ich udostępnieniu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.05.2009 @ 23:31:04 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.12.2004 @ 21:09:53
Posty: 3423
Lokalizacja: Poznań - Trzcianka, Trzcianka - Poznań.
Oti pisze:
Ależ jesteś, a przynajmniej byłeś. Dopóki nie napisałeś 50 postów, wg zasad forum byłeś zbyt głupi, żeby założyć temat.

A właśnie, że nie :P Niespodziewajką będąc jeszcze mogłem zakładać tematy (:
Oti pisze:
Ogłoszenia mają 52 strony. Ogłoszenie KrzysztofaKamila utkwiłoby gdzieś pośrodku, byłoby widoczne przez dzień, dwa.
W Tablicy jednak nie ma wielkiego ruchu, ale ogłoszenie pojawiło się tam gdzie IMO jego miejsce, a tam będzie widoczne przez długi czas.
Oti pisze:
Acz, wciąż są osoby, które uważają, że blokada zakładania tematów wychodzi forum na dobre.

Dlatego nie było "hurra wyzwalamy niespodzianki, niech zakładają" i bardzo dobrze. Trzeba rozważyć (:
Oti pisze:
Poniewczasie, jeszcze 3 dni temu nikt nie dyskutował zmian. To że teraz są, nie może być argumentem na to, że forum jest bez zarzutu.

Absolutnie nie było moją intencją sugerowanie, że jest bez zarzutu. Zmiany popieram, cieszę się, że coś się zaczęło dziać.
Oti pisze:
Ale jeżeli engine forum pozwala na to, żeby móc swobodnie włączać i wyłączać w profilu dodatkowe skórki, to nie wiem, co można mieć przeciwko ich udostępnieniu.

Prawda. Nie zwróciłem uwagi, że przecież skórkę zmienia się indywidualnie i nie jest narzucona.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.05.2009 @ 7:59:21 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
KrzysztofKamil pisze:
Zespół rozwija się i potrzebuję nowych ludzi. Chciałem napisać wątek z informacją i rekrutacji. I co? Okazuję się, że nie mogę otworzyć nowego wątku. Przecież to paranoja... Taka zasada dowodzi jedynie, że moderatorzy są osobami leniwymi, bez pomysłu na to forum.
Wydzieliłem twoją informację do nowego wątku w dziale o grze komputerowej. No i jak dla mnie lenistwem jest narzekanie, zamiast wykazać odrobinę inwencji i zapytać dlaczego tak jest i jak można rozwiązać tę kwestię. Ale coś mi się wydaje że doskonale o tym wiesz i prowokujesz.
KrzysztofKamil pisze:
Jak myślicie dlaczego wątek o tworzenie pierwszej mapy świata Wiedźmina istnieje na forum The Witcher, a nie tutaj?
Szczerze życzę powodzenia. Tylko mała uwaga, wasza mapa nie jest pierwsza. Wiem przynajmniej o dwóch - mapa zrobiona przez Czechów oraz mapa Verlena. Była chyba jeszcze jedna, ale memoria nieco fragilis, to było jakieś siedem - osiem lat temu.
KrzysztofKamil pisze:
W takim razie ja, jak i większość nowych użytkowników zapomni o tym forum zanim napiszę te 50 postów.
Mniej więcej o to chodziło, gdy wprowadzaliśmy tę zmianę. Zasadniczo chodziło o to, by zniechęcić tych, którzy chcieli by im napisać prezentację maturalną i w tym celu koniecznie musieli założyć nowy temat. Ale mam wrażenie że o tym też wiesz.
KrzysztofKamil pisze:
Niestety całe forum i serwis stoją w miejscu od lat.
Zgadza się. Założyciele serwisu nie maja czasu na to, by go rozwijać. Praca, życie rodzinne, takie rzeczy.
KrzysztofKamil pisze:
A pewnego dnia domena sapkowski.pl pójdzie na sprzedaż.
Już kilka lat temu założyciel Zony zastanawiał się nad sprzedażą domeny komuś, kto ma czas by pracować nad serwisem. Na razie jednak jest jak jest i spotykają się tu fani zainteresowani bardziej twórczością literacką, niż grą komputerową.

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.05.2009 @ 8:55:56 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.01.2009 @ 20:27:50
Posty: 215
Lokalizacja: 3rd Rock from the Sun
Czytam sobie Wasze wypowiedzi od kilku dni i jako względnie świeża padlina na ruszcie dorzucę swoje trzy grosze ;)
1. Forum znalazłam czystym przypadkiem przez Wikipedię szukając czegoś zupełnie innego.
2. Po przeglądnięciu kilku tematów spodobała mi się tutejsza atmosfera i zarejestrowałam się.
3. Podczas rejestracji przyjęłam do wiadomości panujące tu zasady, które absolutnie nie wzbudziły mojego zdziwienia.
4. Możliwość zakładania nowych tematów dopiero po 50 postach uważam za bardzo dobry pomysł i nigdy nie odebrałam tego jako sugestię że jestem debilem (co teraz mnie martwi bo może jednak jestem)
5. Bywam dość często na innym forum dotyczącym drzewek bonsai, na którym każdy może zakładać nowy temat zaraz po zarejestrowaniu. Skutki: ilość tematów niepoliczalna, wyszukanie konkretnych informacji prawie niewykonalne, ilość pytań o to samo dziennie potrafi przekroczyć liczbę 10. Jednym słowem: koszmar. Dodatkowy efekt to rosnąca niechęć do nowych użytkowników i trudno się temu dziwić. Nikomu, no prawie nikomu nie chce się przeczytać tego co już zostało wielokrotnie omówione. Ludzie są agresywni a dyskusja czasem na poziomie "make PIS not war"
6. Od zarejestrowania się w WB nigdy nikt nie odniósł się do mnie w sposób nieprzychylny lub niegrzeczny i powiem szczerze, że nie wiem skąd ten lament nowych użytkowników. Jeżeli ktoś na dzień dobry zaczyna od obrażania grupy (wirtualnej lub rzeczywistej) do której chce dołączyć to nie ma się czemu dziwić.
7. Emotki, obrazki, podpisy itp badziewia są mi całkowicie obojętne.
8. Tematy już omówione typu Cykl Wiedźmiński czytam od zarejestrowania do dziś i na wiele pytań znalazłam odpowiedź. Kilka spostrzeżeń całkowicie mnie zaskoczyło. Moim zdaniem każdy zanim coś napisze powinien przeczytać to co jest a szansę na to daje właśnie bariera 50 postów.

Reasumując: uważam że likwidacja bariery 50 postów nie jest dobrym pomysłem. Pozycjonowanie stonki ASA jest jak najbardziej wskazane. Emotki itp to kwiatek to butonierki a czytanie nie boli.
Rzekłam ;)

PS. Wyjeżdżam jutro na prawie 2 tygodnie. Pliss nie zepsujcie nic bo mi się tu podoba tak jak jest. :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.05.2009 @ 9:02:27 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
emiella pisze:
PS. Wyjeżdżam jutro na prawie 2 tygodnie. Pliss nie zepsujcie nic bo mi się tu podoba tak jak jest. :)
Ale co, nie chcesz różowej skórki i animacji flashowych na dzień dobry?;)

Po przemyśleniu - może rzeczywiście nieco się rozreklamować? Co prawda ja zawsze obawiałam się, że im więcej reklamy, tym więcej typowo maturalnych forumowiczów się pojawi, ale skoro twierdzicie, że aż tak trudno tu trafić? Z drugiej strony, Wikipedia kieruje na Zonę, jako na oficjalną stronę pisarza. Więc aż tak źle nie jest, a pozycjonowanie na google, jak pamiętam z pracy, to żmudne zajęcie. Może jednak znajdzie się ktoś, kto się tym zajmie?

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.05.2009 @ 9:04:59 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2003 @ 12:55:57
Posty: 7375
Lokalizacja: Święte Miejsce
KrzysztofKamil, kilka uwag ode mnie - do Ciebie i do ogółu ;-)
Forum The Witcher jest forum zrzeszającym graczy; dyskusje o literaturze sa tam niejako " przy okazji". Tutaj mamy odwrócone priorytety. Gra jest "przy okazji". Mogę śmiało powiedziec, że jakieś 50% aktywnych userów naszego forum w grę nie grało. macie miejsce zrzeszające graczy, uwierz mi, że większośc graczy stąd o Waszym forum wie, i kto jest zainteresowany, już trafił tam.
Fajnie że chcecie poszerzać krąg, szukacie aktywnie nowych ludzi z pomysłami, ale tutaj tez możesz to zrobić - za pośrednictwem moda. Nie wiem czemu to jest takie uwłaczające, napisac pw z prosba o zamieszczenie ogłoszenia w nowym, widocznym wątku.
Co do reszty - skórki, zabawy stroną, modowanie itp. - fora " komputerowe" skupiają więcej ludzi którzy bawią sie w takie rzeczy, lubia to i chca spróbować. U nas, uwierz mi, znalazłbyć może z 15 osób które mają jakiekolwiek pojęcie o tym, jak od strony technicznej uatrakcyjniać stronę i forum :-) Stąd i mniejsze zaangażowanie w zmiany.

Odnośnie jeszcze zakladania nowych wątków, to tylko taka dygresja ogólna: kiedy wchodze np. na forum Fanstastyki, w każdym podforum ma do przejrzenia po kilka - kilkanaście stron z tematami. Kazdy autor ma osobny wątek, który po tygodniu ląduje na 15 stronie podforum i nikt go nie widzi. U nas masz 1-2 strony watków. IMO dużo łatwiej jest znaleźć wątek pasujący do tematyki posta u nas niz na dużych forach, gdzie watków/ tematów jest milion.

Jeszcze jedna sprawa, ogólna do wszystkich zwracających uwagę na niewłaściwe traktowanie niespodzianek.
Nie podoba mi się, jesli pod " wadliwym" postem niespodzianki leci 15 tekstów typu: naucz się pisać, a forumokieta, długo tu nie zabawisz. Wystarczy IMO jedna osoba ( ostatnio stwierdziłam, że modzi są niepotrzebni, nasze forum stało się samomoderujące).

Z drugiej strony, jeśli jestem nowym userem, to, do jasnej cholery, tak samo jak w realu: najpierw patrzę, w jakim towarzystwie się znalazłem, o czym gadają, jakim językiem, i potem się odzywam. A nie wpadam jak jakis białas na Bronxie z okrzykiem hello czarnuchy ale macie syf na dzielni.

Fakt, że większośc aktywnych userów jest tu tylko ze względów towarzyskich, bo termaty ASowe przewałkowała x lat temu. Z drugiej strony, zdajcie sobie też wę z tego, ze większośc z nas zna się pozaforumowo i do dyskusji o życiu, wszechświecie i całej reszcie używa prywatnych domów i alternatywnych środków komunikacji bezposredniej, a nie forum publicznego; stąd też być może marazm - dyskusje już dawno przeniosły się po prostu gdzie indziej.

_________________
Nietolerancyjny sierściuch

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się dildem posługiwać tak jak radiem. Jedno i drugie służy rozrywce. - Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski



Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.05.2009 @ 14:54:00 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
W kwestii nowych Murderatorów - poczekam na kandydatury do jutra rana i wtedy wybiorę trzy osoby z proponowanych przez Was pensjonariuszy. Zgodnie z sugestią Otiego będę brał pod uwagę tych młodszych stażem.

Co do zdjęcia blokady zakładania tematów przez Niespodzianki, to widzę że chyba większość jest przeciw, więc blokada zostaje. Pozostaję jednak otwarty na dyskusję na ten temat, jeśli uznacie że należy ją zdjąć, to jest to do zrobienia.

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.05.2009 @ 16:51:12 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2008 @ 11:35:15
Posty: 2084
Lokalizacja: Las pod kontrolą Rady Puchaczy
W zasadzie większość o ile nie wszystko z tego co chciałem w temacie rzec, napisała już emiella. To logiczne że jeżeli ktoś pragnie gdzieś się przyłączyć to najpierw czyta i poznaje dane środowisko, w moim przypadku chyba przez 3 miesiące najpierw czytałem na forum te wątki które mnie interesowały i prawdę powiedziawszy nie potrzebowałem się rejestrować i byłbym obecny tylko jako gość, bo większość nurtujących mnie zagadnień znalazłem w tym czy innym temacie. Zarejestrowałem się tylko aby wyjaśnić sprawę wyspy Thanned i nawet wtedy wiedziałem że tematu nie będę zakładał bo zwyczajne posty wyjaśnią wszystko. Konkludując : Limit 50 postów do nic złego, skóra forum jest przejrzysta i czytelna a jeśli chodzi o traktowanie ostatnich niespodzianek to być może było okrutne ale kara była współmierna co do winy (próba zamienienia forum w coś na kształt onetu) aby jednak nie było tak że cała ekipa strofuję jedną osobę - rozwiązaniem byłoby właśnie powołanie nowych moderatorów.
O ile zostanie zachowane moje prawo do zmiany awatara co kilka dni to akceptuję wszelkie kandydatury :)

_________________
U-hu, U-hu, U-hu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 224 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group