Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 09.05.2024 @ 15:34:42

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 224 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
Post: 21.05.2009 @ 20:28:42 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.05.2009 @ 19:41:55
Posty: 5
Faktycznie, czytam teraz moją wypowiedź i była ona... daleka od wyważonej.

Co do mapy, istnieję kilka. Ale w każdej udało się znaleźć kilka błędów. Z tego co wiem, żadna z dotychczasowych map nie była w pełni poprawna (pomijając sprzeczności pochodzące od samego Sapka) i jednocześnie wykonana godnie, na odpowiednim poziomie artystycznym. To jest naszym celem i może się uda ;)

Wbrew pozorom thewitcher.com nie skupia się wyłącznie na grze. Choć do charakteru tego forum jest jej daleko, owszem.

Vramin pisze:
KrzysztofKamil pisze:
Niestety całe forum i serwis stoją w miejscu od lat.
Zgadza się. Założyciele serwisu nie maja czasu na to, by go rozwijać. Praca, życie rodzinne, takie rzeczy.
KrzysztofKamil pisze:
A pewnego dnia domena sapkowski.pl pójdzie na sprzedaż.
Już kilka lat temu założyciel Zony zastanawiał się nad sprzedażą domeny komuś, kto ma czas by pracować nad serwisem. Na razie jednak jest jak jest i spotykają się tu fani zainteresowani bardziej twórczością literacką, niż grą komputerową.

A gdyby ktoś chciał popracować nad rozwojem strony społecznie... hmm... nie, raczej ciężko byłoby przekonać właścicieli strony, że znalazł się ktoś taki i odstąpiliby domenę za niewygórowaną kwotę. Szkoda ;/ Serwisowi mogłoby nawet przeniesienie na nowocześniejszy, gotowy silnik jak np. Joomla. I poprawienie nawigacji na stronie głównej. A gdyby cała strona miałby pozostać na wieki w obecnej postaci, to nawet parę drobnych, kosmetycznych poprawek mogłoby znacznie poprawić ogólne wrażenie. Jak choćby poprawienie nagłówka.

Kkkara pisze:
KrzysztofKamil, kilka uwag ode mnie - do Ciebie i do ogółu ;-)
Co do reszty - skórki, zabawy stroną, modowanie itp. - fora " komputerowe" skupiają więcej ludzi którzy bawią sie w takie rzeczy, lubia to i chca spróbować. U nas, uwierz mi, znalazłbyć może z 15 osób które mają jakiekolwiek pojęcie o tym, jak od strony technicznej uatrakcyjniać stronę i forum :-) Stąd i mniejsze zaangażowanie w zmiany.

Paradoksalnie na forach "komputerowych" również nielekko jest znaleźć kogoś, kto solidnie wykonałby taką robotę za friko. A większość spotykanych tam "webmasterów" to dzieci Neo. Ostatnio podjąłem się wykonania nowego serwisu dla zespołu, który tworzy własną, niezależną grę. A do tej pory próbowali tworzyć swój serwis metodami, które były aktualne wiele lat temu...
Nie potrzebujecie "fullwypaśnego" serwisu, żadnych bajerów - Do tworzenia strony technicznej serwisu wystarczyłaby dosłownie jedna osoba. Musiałyby tylko poświęcać nieco swojego czasu przez kilka tygodni na podstawowe zmiany. Plus osoby, które znają to miejsce na wylot - opiniowałyby i zatwierdzały propozycje zmian w funkcjonalności wyglądzie strony.

Ala pisze:
emiella pisze:
Po przemyśleniu - może rzeczywiście nieco się rozreklamować? Co prawda ja zawsze obawiałam się, że im więcej reklamy, tym więcej typowo maturalnych forumowiczów się pojawi, ale skoro twierdzicie, że aż tak trudno tu trafić? Z drugiej strony, Wikipedia kieruje na Zonę, jako na oficjalną stronę pisarza. Więc aż tak źle nie jest, a pozycjonowanie na google, jak pamiętam z pracy, to żmudne zajęcie. Może jednak znajdzie się ktoś, kto się tym zajmie?

Pozycjonowanie? Wiecie, że podstawowym elementem pozycjonowania jest wpisanie najczęściej na witrynie. Google zapisuje kopie stron na dysku i wyszukuje w nich szukane słowa. Im więcej wystąpień danego słowa, tym strona powędruje wyżej. Do tego, jeśli wpiszecie więcej niż jedno słowo w Google, to system sprawdza odległość między tymi słowami na stronie. Do tego dochodzi jeszcze ranking serwisu, linki do sapkowski.pl na pewno znajdują się na wielu uznanych serwisach (co jest podstawą ratingu) i istnieje od lat.
Pozycjonowanie tutaj sprowadza się pytania: "Jakich słów, wyrażeń mogą szukać osób, które chcielibyśmy ściągnąć do nas?"
Te słowa i wyrażenia wpisuje się w pole Keywords pliku Index strony. Na sapkowski.pl te słowa to "sapkowski,andrzej,wiedzmin,geralt,sapek,narrenturm" Co oznacza, że gdybyście wpisali słowo "wiedźmin" lub "witcher" w wyszukiwarce, która sprawdza tylko słowo kluczowe, to ta strona w ogóle nie znalazła by się w wynikach wyszukiwaniach.

Znacznie bardziej czasochłonne jest budowanie treści serwisu według pewnego określonego serwisu. I szczegółowa analiza ruchu sieciowego, w której ważne jest obserwowanie jak użytkownicy reagują na określone czynności, z jakich miejsc przechodzą do sapkowski.pl etc.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21.05.2009 @ 21:26:36 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.06.2003 @ 19:39:10
Posty: 12936
Lokalizacja: Wrocław
KrzysztofKamil pisze:
(pomijając sprzeczności pochodzące od samego Sapka).

Tutaj za Sapka można w mordę dostać.* ;) Forumokieta pkt 10.

* Ćwiczę się w nowej roli. :)

_________________
PCR, when you need to detect mutations
PCR, when you need to recombine
PCR, when you need to find out who the daddy is
PCR, when you need to solve a crime


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.05.2009 @ 11:01:29 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
KrzysztofKamil pisze:
Nie potrzebujecie "fullwypaśnego" serwisu, żadnych bajerów - Do tworzenia strony technicznej serwisu wystarczyłaby dosłownie jedna osoba. Musiałyby tylko poświęcać nieco swojego czasu przez kilka tygodni na podstawowe zmiany. Plus osoby, które znają to miejsce na wylot - opiniowałyby i zatwierdzały propozycje zmian w funkcjonalności wyglądzie strony.

Spośród użytkowników nie sądzę by ktoś się tego podjął. Raz, że większość z nas ma pracę, rodzinę, i mnóstwo ważniejszych spraw na głowie niż siedzenie nad przeróbką serwisu. Z młodszej części userów nie sądzę by ktokolwiek się na tym znał, a nie widzę opcji by kogoś zatrudnić do przeprowadzenia tego typu zmian. Bo kto za to zapłaci? Opcja "ściepa" też chyba nie wchodzi w grę - ze względu na młodszych userów, którzy zasoby finansowe pozyskują od rodziców. Owszem, jest tu kilku informatyków, ale sam pewnie wiesz jak rozległa jest branża IT. Jakkolwiek dobrze znam się na sprzęcie i sieciach, to grzebanie w silniku is not my cup of tea. Do tego doszłoby pewnie dopuszczenie ewentualnego modera do całej zawartości forum - nie wiem czy części userów spodobałoby się to. Mnie, akurat nie. Oczywiście mogę się mylić, bo znam się na tym jak świnia na lotach w kosmos, a nie mam tyle wolnego czasu by ślęczeć i uczyć się krok po kroku dodatkowej rzeczy. Dla mnie te "kilka tygodni" może być kompletnie nieosiągalne. I jak mniemam nie tylko dla mnie.
Tu generalnie jesteśmy w kropce, dopóki ktoś nie zdecyduje się zrobić tego za free, poświęcając własny - często cenny - czas.

Nie myśl, że nie chcemy modernizacji/zmian/czegoś tam. Pewnie chcemy, ale... Prosto jest napisać, co trzeba zrobić. Z wykonaniem już jest problem.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.05.2009 @ 16:07:55 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.05.2009 @ 19:41:55
Posty: 5
Wśród użytkowników jest jeden taki, który by się podjął. Ale nie wcześniej niż w wakacje. Przywileje na forum, może by się przydały, a może nie. Nową skórę forum mógłbym przecież opracowywać na forum.
Co do strony, moim zdaniem nie ma co grzebać w obecnym silniku. Jest po prostu słaby. Niestety przeniesienie danych tak, aby nie stracić żadnych informacji mogłoby być wyzwaniem.

Joanka pisze:
KrzysztofKamil pisze:
(pomijając sprzeczności pochodzące od samego Sapka).

Tutaj za Sapka można w mordę dostać.* ;) Forumokieta pkt 10.

* Ćwiczę się w nowej roli. :)

Szkoda tylko, że Sa... AS już tak mocno nie dba o czytelników. Ale mniejsza ;)
Ktoś gdzieś wspomniał, że Forumokietę należałoby zrobić bardziej widoczną. I tutaj zgodziłbym się. Pierwszy raz widzę, by podstawowe zasady forum były wymieszane z resztą ogłoszeń. I jeszcze, aby w nazwie wątku z regulaminem było słowo "komentarze". A więc teoretycznie mam prawo dyskutować z całością Forumokiety, tak? I to każdym razem, gdyby forumodzierżcy zwrócą mi uwagę? Bo taki właśnie przekaz wysyła tak przedstawiona Forumokieta zagubionemu użytkownikowi :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.05.2009 @ 17:04:51 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.01.2005 @ 16:52:42
Posty: 4469
Lokalizacja: Lublin
Forumokieta jest bardzo widoczna przy rejestracji. Bardziej chyba się nie da.

_________________
"Max jest pijący, lubi rajdy samochodowe i ma polar z teleportem do browaru"
"A morał tej historii mógłby być taki: mimo że cukrowe to jednak buraki"
Nie jestem dobrym człowiekiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.05.2009 @ 17:29:29 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.10.2005 @ 22:43:37
Posty: 4932
Lokalizacja: nikaj.uuk!
KrzysztofKamil pisze:
Ktoś gdzieś wspomniał, że Forumokietę należałoby zrobić bardziej widoczną. I tutaj zgodziłbym się. Pierwszy raz widzę, by podstawowe zasady forum były wymieszane z resztą ogłoszeń. I jeszcze, aby w nazwie wątku z regulaminem było słowo "komentarze". A więc teoretycznie mam prawo dyskutować z całością Forumokiety, tak? I to każdym razem, gdyby forumodzierżcy zwrócą mi uwagę? Bo taki właśnie przekaz wysyła tak przedstawiona Forumokieta zagubionemu użytkownikowi :P
Forumokieta jest przyklejona (w czystej postaci 16 punktów) w Kramie z różnościami. Forumokieta - komentarze to jeden z wątków w Opiniach i uwagach i tam można sobie podyskutować na jej temat ;)

_________________
P2009 / 59124 ИOНTAЯAM / 251095

Dzień dobry, piękne panie – rzekł, kłaniając się uprzejmie. – Czy przypadkiem wiecie, dokąd odsyła się kurvvy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23.05.2009 @ 16:37:36 
Kurde, chwilę człowieka nie ma i już Joanka z Dżibrilem są zieloni. :) Widzę, że rewolucja powolutku się rozwija. :)


Na górę
  
 
Post: 23.05.2009 @ 16:59:57 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
Toki pisze:
Kurde, chwilę człowieka nie ma i już Joanka z Dżibrilem są zieloni. :) Widzę, że rewolucja powolutku się rozwija. :)

Ben też z zazdrości pozieleniał :-).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10.06.2009 @ 10:44:37 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2004 @ 21:19:33
Posty: 4505
Palladyn pisze:
Vespa - wiadomo. Jak Vespa to i Mazio - też wiadomo czemu

Czy ty wiesz coś, czego ja nie wiem? :O


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10.06.2009 @ 12:55:23 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
W pewnym okresie dało się zauważyć jednoczesne zniknięcie kilku forumowych pań. Jak dotąd żyłem w przekonaniu, że Twoja nieobecności na forum jest z tamtymi wydarzeniami w dość ścisłym związku. Jeśli nie, to cóż... widocznie wyciągnąłem błędne wnioski.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10.06.2009 @ 13:24:38 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2004 @ 21:19:33
Posty: 4505
Nie wiem o które panie ani które wydarzenia chodzi. Owszem był konflikt z kilkoma userami, ale o tym chyba szersza publiczność forumowa nie wie, więc raczej nie to masz na myśli. Miałam natomiast przymusową przerwę a po przerwie... Wiadomo jak to jest. Nie czuje się bluesa. Ale na pewno nie odmówię sobie podyskutowania o Żmii jak się już ukaże.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21.06.2009 @ 0:22:35 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.11.2008 @ 16:36:59
Posty: 110
Lokalizacja: Ezoteryczny Poznań
Że tak wrócę do forumokiety...
wiadomo, że jest przy rejestracji. Niektórzy ją czytają, inni nie. Ja np. nie przeczytałam. I pewnego pięknego dnia postanowiłam nadrobić ten brak - i nie mogłam jej znaleźć. Tak samo odsyłanie noobów na zasadzie "forumokieta, pkt 9" mija się z celem, kiedy jest ona ukryta w kramie z różnościami, i nikt jej tam nie może znaleźć, bo nikt tam akurat jej szukać nie będzie!
Nie można by jej dać gdzieś na stronę główną? Np. przykleić na samej górze, osobno? Albo w dziale Zona?

_________________
Po co mi nogi, skoro mam skrzydła?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21.06.2009 @ 11:03:35 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
W poprzedniej wersji silnika forumokieta była u góry zaraz obok panelu użytkownika - można by do tego wrócić.
Inna sprawa, że ignorantia legis non excusat... Poza tym, pierwszy punkt forumokiety odnosi się do Fresh Meat. Potem już wystarczy tylko trochę się rozejrzeć.

Pomyślimy co z tym zrobić.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.07.2009 @ 11:31:59 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.05.2009 @ 15:15:53
Posty: 723
Lokalizacja: Kaer Morhen
Według mnie przydałoby się wprowadzić usprawnienie ułatwiające dostanie się do pożądanej strony, czyli takie coś, gdzie się wpisuje do której strony chce się od razu przejść, przydałoby się to ze względu na częstą potrzebę przekopania się przez dziesiątki stron np. przy szukaniu nagród z quizów :)

Edit: kurczę nie zauważyłem tego, jednak już jest :)

_________________
Vedymini, a. wiedźmini wśród Nordlingów tajemnicza i elitarna kasta kapłanów-wojowników, prawdopodobnie odłam druidów. Wyposażeni w wyobrażeniu ludowym w moc magiczną oraz nadludzkie zdolności, stawać mieli v. do walki przeciwko złym duchom i potworom


Ostatnio zmieniony 22.07.2009 @ 11:43:19 przez Vedymin, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.07.2009 @ 11:36:15 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 31.03.2003 @ 11:09:17
Posty: 5167
Lokalizacja: Lancre
Przecież jest taka możliwość. Spójrz np. na dół strony po prawej stronie. Masz 'poprzednia/następna strona' oraz 'przejdź na stronę'. Tam możesz zaznaczyć na którą konkretnie


Ostatnio zmieniony 22.07.2009 @ 11:37:19 przez Lowenna, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 224 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group