Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 27.04.2024 @ 9:16:53

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 224 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
Post: 18.05.2009 @ 0:42:58 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2004 @ 17:36:18
Posty: 3143
Lokalizacja: Khatovar
Vanin pisze:
No i co z tego, że nie można się do nich odnieść (pomijając to, że akurat do takiej wypowiedzi można się odnieść baaardzo szeroko)? (...) Czy każda wypowiedź musi absolutnie i bezwzględnie prowokować do dalszej dyskusji?

Chciałam zwrócić uwagę na pewną tendencję. Pokazać, dlaczego tyle postów Niespodzianek pozostaje bez odpowiedzi ze strony reszty użytkowników. Oczywiście, że nie każda wypowiedź ma prowokować do dyskusji. Nie przeszkadzają mi takie posty, po prostu nie widzę sensu za każdym razem na nie odpowiadać. Tak jak większość tu obecnych.

Vanin pisze:
Nie znam cię, nie kojarzę i nie mam bladego pojęcia, czy byłaś tu w momencie, gdy wycięty został słynny wątek o sraczce - przypuszczam, że nie wiesz co to było, ani kiedy to było, ale ten wątek tak zdefiniował to "inteligenckie" forum, że co i rusz ten temat powraca.

Zarejestrowana jestem od dawna, ale na początku bywałam tu jedynie okazjonalnie. Wiem co to była sraczka, kojarzę mniej więcej kiedy powstała, ale nie śledziłam tego wątku "na żywo". Miło mi cię poznać. :) Nie uważam się za jakiegoś starego wyjadacza, który ma prawo pouczać "nowych". Wydaje mi się, że częściej stawałam po stronie kogoś, kogo próbowano zaszczuć, niż sama atakowałam. Ale kiedy coś mi się nie podoba, staram się na to reagować. Więcej grzechów nie pamiętam.

Vanin pisze:
Jest jeszcze inna kwestia - doprawdy nie zauważasz różnicy między reakcją - brakiem reakcji, na taki wpis o Triss, a natychmiastowym wypisywaniem, że to już było omawiane 2 lata 321 dni 16 godzin i 54 minuty temu w wątku o "......" więc nie ma sensu o tym ponownie pisać, a w ogóle to lepiej żebyś sobie to poszukała zanim raczysz się tu odezwać?

Różnicę zauważam i masz rację, że to chore podejście.

Vanin pisze:
Może czasem warto to po prostu zignorować i dać sobie ludziom pogadać, a nie działać jak ochotnicze rezerwy Policji Myśli... W końcu to jest do licha forum dyskusyjne.

I dobrze o tym czasem przypomnieć. "Polowanie" na Niespodzianki to nie jest jakiś nowy wymysł. Chyba zawsze tu tak było, a przynajmniej od bardzo dawna. Doświadczyłam tego na własnej skórze, kiedy zdarzyło mi się napisać coś głupiego ;) Dlatego staram się do nikogo nie rzucać, chyba że jest wyjątkowo bezczelny. Różnie to wychodzi. Ale jest tu jakiś taki trend, żeby zgnoić każdego, kto się nam nie podoba, choć napisał dopiero kilka postów. Może trzeba coś z tym zrobić? Moze należało to zrobić już kilka lat temu?

_________________
- What do you do for fun, Esther?
- I run naked through the pages of the United States Criminal Code. [Boardwalk Empire]
Estheriada
Bierki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.05.2009 @ 7:56:04 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
Nieźle się rozpisaliście. Skoro atmosfera taka jaka jest Wam przeszkadza - wprowadźmy zmiany zatem.
Oti pisze:
1. Uwolnić tematy, żeby wpuścić trochę świeżego powietrza na forum.

OK, nie widzę problemu, od tej chwili macie wolną amerykankę w zakładaniu tematów, niniejszym przestaję się czepiać. Proszę tylko o jedno - tematy ogólnożyciowe (niegdyś zwane spamowymi) zakładajcie w Bazarze, trzymajmy się tematyki działów.
Oti pisze:
2. Pozwolić Niespodziankom zakładać tematy, bo mogą mieć fajne pomysły

Nie jestem do końca przekonany, więc proponuję następującą opcję: proszę o więcej wypowiedzi w tej sprawie a ja w międzyczasie rozpoznam temat ze swojej strony. Za bardzo zalazły mi za skórę prośby, groźby i obelgi dotyczące wprowadzenia ("dlaczego to jeszcze nie działa") tej blokady, gdy Niespodzianki mogły zakładać tematy :))
Oti pisze:
3. Powołać nowych murderatorów, żeby wydzielali interesujące dyskusje.

Jeśli uważacie że jest to naprawdę potrzebne, nie widzę problemu, proszę o propozycje. Zastrzegam sobie jednak prawo odrzucenia kandydatury. Proponuję trzy osoby.

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.05.2009 @ 8:25:13 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Ja jestem za. Więcej wolności i swobody, ale i bez przesady.

Wprowadziłabym jeszcze modyfikacje w forumokiecie, którą od zawsze krytykowałam - jej nikt nie czyta choćby dlatego, że jest za długa i zbyt szczegółowa.
Jak wiesz tworzę min. zawartości na strony www i wiem, że znakomita większość użytkowników internetu nie czyta. Dlatego stosuje się uproszczenia, metody na wyróżnianie w tekście, wypunktowanie itp.
A nasza forumkieta to dziwna próba przewidzenia każdej sytuacji, na każdą dania odpowiedzi, czego, jak wiadomo, zrobić się nie da. Dlatego, przy zwiększonej ilości moderatorów, może warto rozważyć uproszczoną formę, czyli ogólne zasady i wytyczne, ze wskazaniem na to, że w razie ich nie przestrzegania należy się spodziewać reakcji moderatora albo administratora. Koniec, kropka.
Np. zamiast pisać szczegółowo, że emotek nie używamy ani tu, ani tam, ani również tam i siam, może napisać coś w stylu "na forum wystrzegamy się używania kolorów, krzykliwego tonu wypowiedzi oraz emotikonów i innych form uatrakcyjniania tekstu".
Gdyby dodać do tego opcję zgłaszania moderatorowi postu - co działa na bardzo wielu forach - można uzyskać większy porządek niż zakazując absolutnie wszystkiego. Co i tak się nie uda:)


P.S. A żeby nie było tak krytycznie: forum scaliło mnóstwo ludzi tym, że tętniło życiem. Gdyby pięć, sześć lat temu było takie, jak teraz, pewnie nie zwrócilibyśmy na siebie uwagi. Więc warto spróbować;))

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.05.2009 @ 8:26:19 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.10.2002 @ 15:26:37
Posty: 5182
Lokalizacja: Rezydencja Nowodwory, Wielkie Księstwo Powiśle
Oti pisze:
2. Pozwolić Niespodziankom zakładać tematy, bo mogą mieć fajne pomysły

Po mojemu zły pomysł. Zaraz pojawi się jakaś nowa Stokrotka Francesca czy inna zaraza i założy tematy w stylu "Jaki jest wasz ulubiony kolor?", "Czy Ciri była dziewicą?" albo "Narkotyki w cyklu wiedźmińskim (a przy okazji HWDP)". Nie wspomnę już o tym, że najprawdopodobniej maturalne Niespodzianki będą zakładać tematy w stylu "Pomóżcie, bo mam za dwa dni maturę"
Woydzio
P.S.
Vramin pisze:
Oti pisze:
3. Powołać nowych murderatorów, żeby wydzielali interesujące dyskusje.

Jeśli uważacie że jest to naprawdę potrzebne, nie widzę problemu, proszę o propozycje. Zastrzegam sobie jednak prawo odrzucenia kandydatury. Proponuję trzy osoby.

Się zgłaszam na ochotnika :)=

_________________
Ja tu tylko sprzątam
Twoja zajebistość ma tyle komponentów, że trudno spamiętać - J. W.
Jestem już ojcem nie tylko dla dwóch kotów ale także dla Michała Piotra


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.05.2009 @ 9:18:24 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 18:26:22
Posty: 9369
Woydzio pisze:
Po mojemu zły pomysł. Zaraz pojawi się jakaś nowa Stokrotka Francesca czy inna zaraza i założy tematy w stylu "Jaki jest wasz ulubiony kolor?", "Czy Ciri była dziewicą?" albo "Narkotyki w cyklu wiedźmińskim (a przy okazji HWDP)". Nie wspomnę już o tym, że najprawdopodobniej maturalne Niespodzianki będą zakładać tematy w stylu "Pomóżcie, bo mam za dwa dni maturę"

Woydziu,

ad. Stokrotka Franceska - z dzisiejszej perspektywy, to był dla mnie jeden z jaśniejszych momentów forum i jakkolwiek dostarczył trochę frustracji, to jednocześnie miałem wtedy naprawdę niezły ubaw. No a poza tym, w każdej społeczności więzy tworzą się m.in. w oparciu o takie zdarzenia, do których po latach powracamy i wystarczy rzucić jedno słowo ("stokrotka"; "sraczka") a każdy od razu łapie o co chodzi. Jeśli chcesz, żeby ludzie byli zintegrowani, to IMO musisz się z takimi zachowaniami liczyć.

ad. Dziewictwo Ciri - no właśnie, a ktoś dostarczył jednoznacznych dowodów na poparcie tezy na tak lub na nie? ;) A tak serio, to wracasz znowu do podstawowej kwestii - dla ciebie to może być po 10 latach nie warte dalszej dyskusji, ale dla kogoś kto po raz pierwszy ukończył sagę, jest to jeden z pewnie najciekawszych tematów do dyskusji. Zatem dopuśćmy do niej, ale pod kontrolą - w jednym temacie.

ad. Narkotyki... - patrz wyżej. Nie bądźmy bardziej papiescy niż sam papież i nie blokujmy dyskusji na kontrowersyjne tematy, zwłaszcza że Sapkowski trochę ich w sadze umieścił. Poza tym, dzisiejsze nastolatki mogłyby o takich zagadnieniach wiele cię nauczyć ;) A jeśli chodzi o dopiski z HWDP, to usunięcie tego, a nawet ostrzeżenie delikwenta na PW przez moderatora nie powinno zająć zbyt wiele czasu.

Tak czy inaczej, każdorazowo usunięcie jakiegoś wątku, to jeśli dobrze pamiętam mechanizm, mniej więcej 3 kliknięcia myszą. Myślę, że na tyle pracy można się poświęcić.

_________________
Czytam
Podróżuję
Przekonanie o własnej ważności doprowadziło mnie do kompleksu Boga

W wieku 6 lat chciałem zostać kucharką, gdy miałem 7 - Napoleonem. Odtąd moja ambicja, podobnie jak moja mania wielkości nie przestawały rosnąć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.05.2009 @ 11:31:08 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.04.2005 @ 18:27:02
Posty: 2816
Lokalizacja: duchem wciąż znad morza
Oti pisze:
2. Pozwolić Niespodziankom zakładać tematy, bo mogą mieć fajne pomysły

Skoro Vramin pragnie więcej wypowiedzi, to ja powiem, że jestem za. Zwłaszcza że sezon maturalny właśnie się kończy, więc chwilowo nie powinno być problemów z pasożytami molestującymi forumowiczów o pomoc w prezentacji.

Zawsze miałam poczucie, że najlepsze czasy forum mnie ominęły ;) Fajnie więc by było, jakby wróciło trochę wolności, swobody i radosnego chaosu. To może wielki comeback tematu o ciuchach? :P Od początku byłam jego zwolenniczką, a przydałby się, zwłaszcza że blog puchatkowy jest martwy od jakiegoś czasu.

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.05.2009 @ 12:05:20 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Anya pisze:
Skoro Vramin pragnie więcej wypowiedzi, to ja powiem, że jestem za. Zwłaszcza że sezon maturalny właśnie się kończy, więc chwilowo nie powinno być problemów z pasożytami molestującymi forumowiczów o pomoc w prezentacji.

Racja. A powołanie aktywnych moderatorów powinno skutecznie ukrócić wszelkiego rodzaju zapędy do siania chaosu na potęgę.
A na moda zgłoszę siebie, choć i tak wiem, że to nie przejdzie. :)

Vanin -> Masz sporo racji w tym, co piszesz. Z drugiej strony spora część internautów obraża się o byle co i w ogóle nie ma dystansu do siebie. O wyluzowaniu nie będę wspominał - bo jeśli ktoś nie umie odczytać emota na końcu wypowiedzi, to już jego problem. Czasem faktycznie jedziemy ostro, ale większość tego, nie jest ani na poważnie, ani by komuś zrobić przykrość czy zrazić do siebie. Przynajmniej nie z mojej strony.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.05.2009 @ 13:09:33 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.05.2005 @ 20:33:34
Posty: 6541
Lokalizacja: Ratibor am Oder
Anya pisze:
To może wielki comeback tematu o ciuchach? :P
Wnioskuję o prewencyjnego bana dla tej pani ;D

_________________
Masz prawo nie rozumieć mnie, lecz proszę, nie zrozum mnie źle.

A high dive on a swimming pool
Filled with needles and with fools


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.05.2009 @ 13:52:22 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
Vramin pisze:
Oti pisze:
3. Powołać nowych murderatorów, żeby wydzielali interesujące dyskusje.

Jeśli uważacie że jest to naprawdę potrzebne, nie widzę problemu, proszę o propozycje. Zastrzegam sobie jednak prawo odrzucenia kandydatury. Proponuję trzy osoby.

Myślę, że przynajmniej jeden "etat" powinien przypaść któremuś-ejś z młodszych wiekiem Błaznów. Pozwólcie, że wstrzymam się jednak ze wskazaniem konkretnego usera.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.05.2009 @ 13:58:11 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Palladyn pisze:
Myślę, że przynajmniej jeden "etat" powinien przypaść któremuś-ejś z młodszych wiekiem Błaznów. Pozwólcie, że wstrzymam się jednak ze wskazaniem konkretnego usera.

IMO pomysł nie jest głupi, ale też powstrzymam się od wskazania. Moje zdanie w tej kwestii może być mało obiektywne.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.05.2009 @ 14:13:59 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Palladyn pisze:
Myślę, że przynajmniej jeden "etat" powinien przypaść któremuś-ejś z młodszych wiekiem Błaznów. Pozwólcie, że wstrzymam się jednak ze wskazaniem konkretnego usera.


IMO świetny pomysł. Po pierwsze, przynajmniej częściowo powstrzyma (bo zatrzymać go nic nie da rady) podział na "starą gwardię" i "świeżaków". Po drugie - w wypadku młodszego stażem ( zakładam, że to miałeś na myśli :P) Błazna jest mniejsza szansa, że nagle po prostu zniknie z forum.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.05.2009 @ 16:08:51 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.12.2004 @ 21:09:53
Posty: 3423
Lokalizacja: Poznań - Trzcianka, Trzcianka - Poznań.
Tak po prawdzie to ja też byłbym za wyłączeniem blokady zakładania tematów. Pewnie będzie trochę syfu ale może coś się ciekawego wyklaruje. A trzech nowych, aktywnych moderatorów powinno dać sobie radę z ogarnięciem tego. A jak nie wypali totalnie to przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby takie ograniczenie wprowadzić ponownie. Mój wniosek: Dajmy im szansę (:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.05.2009 @ 16:31:35 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.01.2005 @ 16:52:42
Posty: 4469
Lokalizacja: Lublin
Vanin pisze:
Max Payne pisze:
A już na 100 % nie potrzebuję, żeby niespodzianki zakładały tematy.

Też jestem tego zdania. A najlepiej to w ogóle do nich strzelać zanim się do forum zbliżą. W końcu najlepiej jest pisać tylko w Pogadankach i udzielać się w quizach, a do tego Niespodzianki nie są potrzebne, bo dzięki temu forum się rozwija.


Nie napisałem nic o strzelaniu ani nie stwierdziłem, że niespodzianki są niepotrzebne. Raczej chodziło mi o coś takiego:
Woydzio pisze:
Po mojemu zły pomysł. Zaraz pojawi się jakaś nowa Stokrotka Francesca czy inna zaraza i założy tematy w stylu "Jaki jest wasz ulubiony kolor?", "Czy Ciri była dziewicą?" albo "Narkotyki w cyklu wiedźmińskim (a przy okazji HWDP)". Nie wspomnę już o tym, że najprawdopodobniej maturalne Niespodzianki będą zakładać tematy w stylu "Pomóżcie, bo mam za dwa dni maturę"
Woydzio
P.S.

Najwyraźniej nie do końca jasno się wyraziłem.

_________________
"Max jest pijący, lubi rajdy samochodowe i ma polar z teleportem do browaru"
"A morał tej historii mógłby być taki: mimo że cukrowe to jednak buraki"
Nie jestem dobrym człowiekiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.05.2009 @ 21:39:33 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 20:04:23
Posty: 858
Lokalizacja: głównie Wrocław.
Znika człowiek na parę dni z powodów nie raz w tym temacie poruszanych. I co? Wielkie poruszenie i zmiany. Popieram je całkowicie - nie ma się co rozdrabniać. Pomysły są dobre i mogą wnieść wiele nowości w życie forum. A jak się nie uda to trudno, spróbować warto.

_________________
Informacja nie jest jeszcze wiedzą. Wiedza nie jest mądrością. Mądrość nie jest prawdą. Prawda nie jest pięknem. Piękno nie jest jeszcze miłością. Miłość to nie muzyka. Muzyka jest THE BEST.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.05.2009 @ 23:50:09 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.08.2003 @ 23:07:52
Posty: 1505
Narsil pisze:
Palladyn pisze:
Myślę, że przynajmniej jeden "etat" powinien przypaść któremuś-ejś z młodszych wiekiem Błaznów. Pozwólcie, że wstrzymam się jednak ze wskazaniem konkretnego usera.


IMO świetny pomysł. Po pierwsze, przynajmniej częściowo powstrzyma (bo zatrzymać go nic nie da rady) podział na "starą gwardię" i "świeżaków". Po drugie - w wypadku młodszego stażem ( zakładam, że to miałeś na myśli :P) Błazna jest mniejsza szansa, że nagle po prostu zniknie z forum.

To można tu proponować swoje typy? :)
Dżibril - bo sam się zgłosił :P
Ben-Adar - bo jest aktywny prawie wszędzie i wyrasta na nowy filar forum ;)
Alexis - żeby młodsza część forum miała swojego przedstawiciela :)

Wiem, że to nieelegancko proponować kandydatury przed zasięgnięciem opinii zainteresowanych itd, ale obawiam się ich niepotrzebnej skromności a poza tym ktoś musi zacząć :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 224 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group