Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 12:18:49

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1287 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 82, 83, 84, 85, 86  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 14.11.2007 @ 0:12:57 
Offline
Próba Traw

Rejestracja: 11.11.2007 @ 12:56:46
Posty: 67
Dalej uważam, że to brak kultury.
Jak ja bym na forum napisał moderatorom: "Trochę kultury, buraki" to od razu bym dostał bana. Dlaczego więc inaczej traktujecie pana scenarzystę, cokolwiek by w życiu nie popełnił.
Jak już pisałem: tego, co wyrażają użytkownicy nie można cenzurować, chodzi mi tylko by w "forumokiecie" nie było fragmentów chamskich, uwłaczających godności tego, kto to napisał, uwłaczających godności pana scenarzysty. Niegrzecznych, niekulturalnych i mówiących o autorze jako o naprawdę małym człowieczku, który musi manifestować swoje poglądy uwidaczniając je w takim formacie. W postach proszę bardzo; posty to prywatne poglądy użytkowników. Wydaje mi się jednak, że zasady pisane przez adminów powinny być mniej szczeniackie, a bardziej wyrażać szacunek dla cudzej twórczości, dokonań i godności osobistej. Z tego tylko względu, że psim obowiązkiem moderatora jest dbać o kulturę na forum. Także w stosunku do tych, których nie lubi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.11.2007 @ 11:22:03 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.06.2003 @ 19:39:10
Posty: 12936
Lokalizacja: Wrocław
Dalej nie mogę się zgodzić. Forumokieta obowiązuje użytkowników i w stosunku do użytkowników. Szczerbic użytkownikiem nie jest.
Zresztą, co tu dużo gadać, Szczerbic jest scenarzystą, który zrobił bardzo zły film z książki ważnej dla wielu ludzi. Teraz ci ludzie go nie lubią? Cóż, ryzyko zawodowe. Nie widzę najmniejszego powodu, by litować się nad jego żoną, matką i dziećmi.

_________________
PCR, when you need to detect mutations
PCR, when you need to recombine
PCR, when you need to find out who the daddy is
PCR, when you need to solve a crime


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.11.2007 @ 12:26:38 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
Troll.


Ostatnio zmieniony 14.11.2007 @ 12:49:11 przez Palladyn, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.11.2007 @ 12:37:56 
Offline
Próba Traw

Rejestracja: 11.11.2007 @ 12:56:46
Posty: 67
Joanka pisze:
Forumokieta obowiązuje użytkowników i w stosunku do użytkowników. Szczerbic użytkownikiem nie jest.

Kultura obowiązuje wszystkich. Użytkowników, moderatorów, nawet parlamentarzystów. Brak sympatii dla twórczości tego pana można okazywać inaczej, niż nazywając go bucem w miejscu, gdzie się pieje o tym, jaka ta kultura ważna. Na górze kultura, a na dole buce wyłażą. Osobliwe.
Czy mam też rozumieć, że jeśli Szczerbic zarejestrowałby się na forum, to ten "szczerbuc" by zniknął?
Nie cenię tego, co zrobił. Nie jestem fanem filmu. Nawet więcej, uważam go za profanację.
Wydaje mi się tylko, że żadna książka, pomijając teksty religijne, nie jest na tyle ważna, żeby robić z siebie buca dla niej. A tym bardziej ten film nie jest na tyle ważny, żeby się zniżać do takiego poziomu, na którym zamiast krytyki są inwektywy i obelgi.
Dzieci w przedszkolu mówiły "kto się przezywa, sam się tak nazywa". I chyba miały trochę racji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.11.2007 @ 14:25:56 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.09.2003 @ 21:04:50
Posty: 86
Lokalizacja: Wyspa Kokosowa
Cytuj:
żadna książka, pomijając teksty religijne, nie jest na tyle ważna, żeby robić z siebie buca dla niej. A tym bardziej ten film nie jest na tyle ważny, żeby się zniżać do takiego poziomu, na którym zamiast krytyki są inwektywy i obelgi.


Aż się prosi o offtop. A czemu to dla religijnych można robić z siebie buca? Z tej wypowiedzi wynika też chyba, że tym bardziej z powodu religijnych tekstów można zniżać się do poziomu inwektyw i obelg. Conajmniej dziwne.

Twoja wrażliwość - jeśli byłaby bez tego wyłomu na religię - budzi pozytywne odczucia. :-)

Jednak określenie, o które się oburzasz, chyba się na tym forum zleksykalizowało i nie funkcjonuje jako obelga dla człowieka, a raczej skrócona ocena jego jednego dokonania filmowego, na co zresztą naprowadza kontekst zdania.
A czy nowi użytkownicy mogą na to nie wpaść? Można rozważyć.

_________________
"módlcie się za mnie
ponaddźwiękową modlitwą nietoperzy
zmyślonych po omacku
po zachodzie genesis
ostatniego dnia Stworzenia"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.11.2007 @ 14:26:24 
Offline
Murderator

Rejestracja: 23.09.2002 @ 9:18:29
Posty: 10121
Lokalizacja: Warszawa
Forumokieta jest taka jaka jest. Szczerbica nie lubimy i koniec.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.11.2007 @ 16:33:30 
Offline
Próba Traw

Rejestracja: 11.11.2007 @ 12:56:46
Posty: 67
Riolathe pisze:

Aż się prosi o offtop. A czemu to dla religijnych można robić z siebie buca? Z tej wypowiedzi wynika też chyba, że tym bardziej z powodu religijnych tekstów można zniżać się do poziomu inwektyw i obelg. Conajmniej dziwne.

Twoja wrażliwość - jeśli byłaby bez tego wyłomu na religię - budzi pozytywne odczucia. :-)

Jednak określenie, o które się oburzasz, chyba się na tym forum zleksykalizowało i nie funkcjonuje jako obelga dla człowieka, a raczej skrócona ocena jego jednego dokonania filmowego, na co zresztą naprowadza kontekst zdania.
A czy nowi użytkownicy mogą na to nie wpaść? Można rozważyć.


Nie chodziło mi o to, że dla religijnych można robić buca i tylko buca. Raczej o to, że za religijne umierano, a za Sapkowskiego jakoś nie bardzo. Ale wszystko przed nami...
Twoje wyjaśnienie jakoś najbardziej do mnie przemawia, taki skrót myślowy? Pisząc "szczerbuc" mamy na myśli: "nie podoba mi się scenariusz, który ten pan napisał"? Można i tak.
Ja też bynajmniej go nie lubię. Dalej jednak uważam, że nie powinno się go obelgami określać w forumokiecie, a jeśli to musi tam zostać, to może wykasujcie te fragmenty mówiące o kulturze, co by się tak nie gryzło ze sobą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.11.2007 @ 17:22:25 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.10.2005 @ 22:43:37
Posty: 4932
Lokalizacja: nikaj.uuk!
Lepiej "buc" niż "bicz". Mniejsze zło ;-)

_________________
P2009 / 59124 ИOНTAЯAM / 251095

Dzień dobry, piękne panie – rzekł, kłaniając się uprzejmie. – Czy przypadkiem wiecie, dokąd odsyła się kurvvy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.11.2007 @ 17:35:08 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Amba, przecież Wrzosio już wyjaśnił co i jak. Poza tym jest to forum prywatne i nikt nikogo nie zmusza by tu przebywał, uczestniczył w dyskusjach itp. Społecznego obowiązku nie ma.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.11.2007 @ 18:34:44 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.06.2003 @ 19:39:10
Posty: 12936
Lokalizacja: Wrocław
Dżibril, nie tak ostro, Amba jest akurat fajny i ja bym chciała, żeby został. :)
Amba, ujmę to inaczej: to jest prywatne forum antyfanów Szczerbica. Ostatnie miejsce, gdzie można oczekiwać kultury pojętej w taki sposób, jak ją przedstawiasz.

_________________
PCR, when you need to detect mutations
PCR, when you need to recombine
PCR, when you need to find out who the daddy is
PCR, when you need to solve a crime


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.11.2007 @ 19:17:17 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Spoko, ja nie mam nic do Amby, ale już było kilku takich, którzy próbowali zmieniać Forumokietę i nic im z tego nie wyszło. IMO, walka z wiatrakami. :)

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.11.2007 @ 19:38:05 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Palladyn pisze:
Troll.


Bzdura. Amba przynajmniej podaje argumenty, a nie pisze " bo ja tak chcę". No, chyba że "troll= ktoś z kim się nie zgadzam"?

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.11.2007 @ 19:52:40 
Offline
Próba Traw

Rejestracja: 11.11.2007 @ 12:56:46
Posty: 67
Bardzo dziękuję za opinie jaki to ja fajny :D Z wiatrakami walczyć nie ma co, rzeczywiście. Otrzymawszy kontrargumenty niniejszym wycofuję wniosek.
Jeśli dalej ten "buc" nie będzie mi dawał spać, to zobaczycie w mojej sygnaturce parafrazę tego Rzymianina, co to chciał Kartaginę burzyć. Mam lektoraty z łaciny i jak trochę pomyślę, to nawet będę umiał to zgrabnie ująć. (Chyba się wiekiem pochwaliłem ;) dobrze, że to nie wieko od trumny)

A za określenie mnie "trollem" bardzo dziękuję, to by znaczyło, że mam szerokie bary...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.11.2007 @ 20:06:42 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.10.2005 @ 22:43:37
Posty: 4932
Lokalizacja: nikaj.uuk!
... i diamentowe zęby ;-)

_________________
P2009 / 59124 ИOНTAЯAM / 251095

Dzień dobry, piękne panie – rzekł, kłaniając się uprzejmie. – Czy przypadkiem wiecie, dokąd odsyła się kurvvy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.11.2007 @ 20:20:34 
Offline
Próba Traw

Rejestracja: 11.11.2007 @ 12:56:46
Posty: 67
To muszę po ulicy chodzić z zamkniętą gębą. Jeszcze mi ukradną i co ja biedny potem zrobię? Taki szczerbaty? Trzeba będzie się wziąć za pisanie scenariuszy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1287 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 82, 83, 84, 85, 86  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group