Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 22:54:01

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zapis snu
Post: 19.02.2004 @ 15:47:30 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.01.2003 @ 16:25:54
Posty: 7116
Lokalizacja: Ankh-Morpork naszego świata/...
Uwaga generalna: to poniżej, to jest po prostu zapis snu i powinien właściwie być w stosownym topiku w Kramie, ale że jest spory i trochę wygładzony więc zamieszczam go tutaj.
W zwiazku z powyższym może wydawać się nieco dziwny czy w ogóle dziwnie napisany - w razie czego słuzę pomocą.
Ponieważ to sen nie jest to ścisle opowiadanie, ale mimo wszystko będę wdzięczny za głosy krytyki - moze kiedyś dzięki temu dam radę napisać coś dorzecznego.

So, here we go!

POWRÓT


Było już późne popołudnie, gdy wpływaliśmy do portu. Ciężkie chmury wisiały nad granatowym morzem, zwiastując nadchodzący w ciągu kilku dni sztorm. Powracaliśmy po ponad sześćdziesięciu dniach, spędzonych samotnie na wrogim oceanie.
Przetrwaliśmy.

Samochód zaparkował przed domem, drzwi otworzyły się i ruszyłem prosto do drzwi Jej domu. Po dwóch miesiącach wróciłem.
Domek w którym Ona mieszka jest niewielki, szary, z drobno ciosanego kamienia, taki jak niemal wszystkie w miasteczku. Poprawiłem jeszcze krawat i czapkę i zastukałem. Serce naprawdę zabiło mi mocniej, gdy otworzyła.
-Witaj!- uśmiechnąłem się jak najszerzej.
-Nareszcie! Nareszcie jesteś, nareszcie....-rzuciła mi się na szyję, objąłem Ją jak mogłem najdelikatniej, nie chcąc do reszty maltretować kwiatów.
-Proszę, dla Ciebie, zdążyłem jeszcze wpaść do kwiaciarni. –wręczyłem ten śmieszny bukiecik- Zaręczam, nikt z nadbrzeża go nie rzucał.
-Dobrze, wejdź, proszę.
Po dwóch miesiącach mogłem zjeść z Nią kolację przy świecach i butelce wina. Znów wróciłem i znów czekała mnie nie przespana noc.
Muszę tutaj dorzucić kilka szczegółów. Po pierwsze, widujemy się niezbyt często i nigdy nie wiadomo, kiedy wypadnie następny raz. Oboje to dobrze rozumiemy. Ona nie jest młodą gąską, wygląda na trzydzieści lat ( nigdy nie pytałem. Po co? ), niezwykle podobna do Edyty Olszówki. Przynajmniej jeśli chodzi o głos i wygląd, bo skąd wzięła charakter- tego nie wiem. Nigdy nie pytałem. Po co?
Następnego dnia obudziliśmy się późno, ani Ona ani ja nie musieliśmy się śpieszyć do nikąd. Napięcie ostatnich dwóch miesięcy znikło i znów byłem przy Niej.
Obudziła się. Spojrzała na mnie i tak sobie leżeliśmy, wpatrzeni w siebie.
-Powiedz mi cos miłego- poprosiła. Fakt, wczoraj nie mówiliśmy zbyt dużo, z jednej strony wreszcie razem, z drugiej – sami wiecie. Te dwa miesiące były naprawdę ciężkie.
-Kocham Cię – nie jestem za dobry w prawieniu komplementów. Po kilku dniach, gdy odżywałem, tak. Ale nie teraz.
-Tylko tyle? – łatwa do przewidzenia odpowiedź.
-Nie potrafię bez Ciebie żyć- podniosłem się – Jesteś jedna jedyna.
-Naprawdę ? – spojrzała na mnie, w Jej błękitnych oczach odbijał się ocean – naprawdę jesteś tego pewien ?
-Tak. – przełknąłem ślinę – wiem, nie umiem być oryginalny. Ale, ale spróbuję. Kocham Cię całą. Twe jasne włosy.- tak delikatne pod dotykiem dłoni...
-I co jeszcze? – wstała.
-Twoje oczy. Tak błękitne. Błękitne, głębokie, tak głębokie, że... – nie był to najlepszy pomysł.

-Aha. – spojrzała mi prosto w oczy – Jasne. Wiem, o co Ci chodzi. Idę stąd. Nie sil się, naprawdę – spojrzenie stało się zimne – nie musisz NIC więcej mówić, ani słowa.
-... – Wiedziałem. Nie tak, jak trzeba, powiedziałem nie to co trzeba. Można powiedzieć wygadałem się... Moje słowa od tego momentu nie mogły już pomóc w żaden sposób, nie dziś.
Ubrała się i wyszła, po prostu.
Siedziałem jeszcze przez parę minut. W końcu wstałem, narzuciłem płaszcz, zabrałem czapkę. Ruszyłem do wyjścia, obok samochodu jak zwykle stał kierowca i kończył kolejnego papierosa. Jednym spojrzeniem ocenił sytuację, rzucił niedopałek na ziemię.
Mijając go rzuciłem to jedno, nawet niepotrzebne słowo- Wracamy – i wsiadłem.
Zamknęły się drzwi, zamknąłem oczy. Myślami wbiegałem już na trap.
Nadchodził sztorm, znów ruszałem na morze.

_________________
lɔlɔ̃... Mou lon, ogni agbe gne. Edji le djom!
Liga Niezwykłych Dżentelchamów + Brygada Malkawiańskich Cyklistów.

Gdy nastały jesienne dni
jeden drobny gest
zmienił widzenie świata


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: ...
Post: 23.02.2005 @ 12:42:17 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.02.2005 @ 8:24:28
Posty: 137
szkoda że wyszła :) pozdr.

_________________
Najważniejszą rzeczą jest umiejętnośc śmiania się z samych siebie i zrozumienie, że gdy marzysz sam to tylko marzysz, lecz gdy marzysz z innymi to tworzysz rzeczywistość...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.02.2005 @ 4:36:31 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.01.2003 @ 16:25:54
Posty: 7116
Lokalizacja: Ankh-Morpork naszego świata/...
No cóż... zapis, nie ingerowałem w treść ;) .
A jak tzw. reszta ?

_________________
lɔlɔ̃... Mou lon, ogni agbe gne. Edji le djom!
Liga Niezwykłych Dżentelchamów + Brygada Malkawiańskich Cyklistów.

Gdy nastały jesienne dni
jeden drobny gest
zmienił widzenie świata


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.02.2005 @ 14:22:04 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.12.2003 @ 13:45:04
Posty: 6932
Lokalizacja: urojone Trondheim za morzem
Że też wpadłam na to dopiero teraz?
Niezwykły sen.
Najbardziej podobało mi się 'Nigdy nie pytałem. Po co?'

_________________
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31.03.2005 @ 13:31:45 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 13:43:00
Posty: 1299
Lokalizacja: przecież napisane, że Crinfrid
Moja filozofia życiowa: "jak będzie chciał, to sam powie" :))
Ja też dopiero teraz Kotku :) Ładne. Naprawdę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05.06.2005 @ 14:59:48 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 01.11.2004 @ 16:01:18
Posty: 31
Lokalizacja: Poznań/Suwałki
Krótkie i proste. Głębokie (dosłownie).

_________________
"Wystarczą spuszczone spodnie i chwila nieuwagi, żeby ktoś nieżyczliwy dobrał ci się do dupy!" - mistrz Szarlej


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.06.2006 @ 8:52:11 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.06.2005 @ 16:28:29
Posty: 2847
Lokalizacja: spod samiućkich Tater/Krk
Opowiadanie jest niezłe.
A tak BTW to jeśli masz takie sny to ja ci zazdroszczę. Moje są takie dzikie, chaotyczne i najczęściej pełne krwi...
Cortazar mawiał odnosnie swojej prozy, że są to jego sny rejestrowane na gorąco. Może były trochę dziwniejsze niż twój, ale przeszły do klasyki literatury...

_________________
A pogledaj što sam našao
prevrćući raj i pakao
Divlje kose, tamna oka dva
cvijet bez korijena, ples je sve što zna

Tko te k' meni poslao
da mi anđelima kvariš posao?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.06.2006 @ 0:47:57 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.01.2003 @ 16:25:54
Posty: 7116
Lokalizacja: Ankh-Morpork naszego świata/...
Mam, dokładnie takie... i to jest w tym wszystkim najśmieszniejsze, że właściwie nie ja to pisałem. Tak jakoś...
Jasne, wygładziłem tu i ówdzie, opisałem całą sytuację, ale szkielet pozostał kompletnie niezmieniony.

_________________
lɔlɔ̃... Mou lon, ogni agbe gne. Edji le djom!
Liga Niezwykłych Dżentelchamów + Brygada Malkawiańskich Cyklistów.

Gdy nastały jesienne dni
jeden drobny gest
zmienił widzenie świata


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group