Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.04.2024 @ 14:09:24

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 12.12.2004 @ 16:49:36 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.10.2004 @ 14:37:29
Posty: 1340
Lokalizacja: Z kontowni albo z nienacka
Jesteś felietonistką, a nawet ja, dyslektyk, widzę gdzie źle przecinki stawiasz i nie bardzo rozumiem momentami o czym mówisz.
Tak jak Asl mówi, jeśli piszesz w tem sposób to tworzysz dla siebie, piszesz memuary. Bo jeśli już chcesz tworzyć dla większego audytorium, to musi być to jasne i zrozumiałe dla ludzi, którzy mają co najmniej dwucyfrowe IQ.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.12.2004 @ 16:52:46 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
Korekta musi być zawsze. Bo cechą każdego chyba pisarza jest rozbuchane ego i świadomość, że jest przynajmniej bardzo dobry, a nawet genialny. Tyle, że obiektywnie czasem wychodzi inaczej. Dlatego po napisaniu czegokolwiek należy odczekać parę dni, a potem poprawiać to, co w euforii się napłodziło. Wiem z własnego doświadczenia :)

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.12.2004 @ 16:54:53 
Offline
Myszowór
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.06.2004 @ 23:27:01
Posty: 970
Lokalizacja: Sosnowiec / Bournemouth
...więc bardzo możlowe, że źle nieraz widzisz. (to się czasami nazywa wtrącenia, jeżeli o te przecinki, bo jednak częste, Ci chodzi.)...

_________________
Chyba jestem złośliwa*.

*...ale to tylko raz w miesiacu, zazwyczaj.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.12.2004 @ 16:57:58 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
Nie, nie o przecinki. Chodzi o to, że zawsze wydaje nam się, że napisaliśmy coś lepszego, niż tak jest w rzeczywistości. Dlatego trzeba poczekać, aż emocje opadną i zastanowić się: co jest dobre, co jest złe i co trzeba poprawić. Inaczej zapomnij o karierze.

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.12.2004 @ 16:59:00 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 22.05.2003 @ 18:43:57
Posty: 571
Convir pisze:
... opowiadania wstępnie posiadają tylko szkice, skupiając się na przeżyciach, potrzebuję tylko ogólnego szkicu, nie są one dokładnie przemyślane, bo piszę je pod wpływem chwili (nie każda chwila jest wpływowa), korekty opowiadania nie mają, pisałam już jak ja to widzę.


Znaczy się prezentujesz nam szkice, nie opowiadania właściwe. A korektę powinni zrobić czytelnicy. No, to już jest prawdziwe nowatorstwo. Przy takiej formie pracy, można dziennie napisać chyba ze 100 stron, jak ktoś jest tylko biegły w pukaniu w klawisze. Eh, ci pisarze, jako te ptaki niebieskie, nie sieją, nie orzą, tylko narzekają na cierpienia duszy.
Aha, wcześniej ujawniłaś swoją płeć, a nie płciowość, przynajmniej mam taką nadzieję.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.12.2004 @ 16:59:24 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.10.2004 @ 14:37:29
Posty: 1340
Lokalizacja: Z kontowni albo z nienacka
Convir pisze:
hm.. ja felietonistką w, niestety, ale dopiero zaczynam, gazecie ograniczającej się do skupiania problemów tylko na jednym mieście.


Może ja sie i nie znam, albo i źle widze, ale tu ich chyba nie jest dużo, tylko za dużo i nie tu gdzie trzeba.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.12.2004 @ 17:00:46 
Offline
Myszowór
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.06.2004 @ 23:27:01
Posty: 970
Lokalizacja: Sosnowiec / Bournemouth
Pewnie Sexbeer'ze masz rację, ale co mam począć, gdy korekta według mnie nie jest potrzebna. Po tych paru dniach 'przerwy' ja wprowadzam tylko kosmetyczne zmiany, dokładnie kosmetyczne, mówiąc poprzednio o tej 'zmianie' utówu, że lepiej go nie zmieniać, ale zacząć nowy, miałam głównie na myślito, że nie mogę zmieniać kontekstów, nadawać nowego sensu i in. mogę tylko lekko przypudrować, co zawsze wykonuję..
Więc jak widzisz, troszkę się rozminęliśmy w rozumieniu tego.

_________________
Chyba jestem złośliwa*.

*...ale to tylko raz w miesiacu, zazwyczaj.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.12.2004 @ 17:01:44 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.10.2004 @ 14:37:29
Posty: 1340
Lokalizacja: Z kontowni albo z nienacka
Keithe-re pisze:
Convir pisze:
... opowiadania wstępnie posiadają tylko szkice, skupiając się na przeżyciach, potrzebuję tylko ogólnego szkicu, nie są one dokładnie przemyślane, bo piszę je pod wpływem chwili (nie każda chwila jest wpływowa), korekty opowiadania nie mają, pisałam już jak ja to widzę.


Znaczy się prezentujesz nam szkice, nie opowiadania właściwe. A korektę powinni zrobić czytelnicy. No, to już jest prawdziwe nowatorstwo. Przy takiej formie pracy, można dziennie napisać chyba ze 100 stron, jak ktoś jest tylko biegły w pukaniu w klawisze. Eh, ci pisarze, jako te ptaki niebieskie, nie sieją, nie orzą, tylko narzekają na cierpienia duszy.
Aha, wcześniej ujawniłaś swoją płeć, a nie płciowość, przynajmniej mam taką nadzieję.


Ale czy wobec tego Ci, którzy pomagali poprawiać tekst, też zostaną uwzględnieni jako autorzy i swą dolę dostaną? ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.12.2004 @ 17:04:37 
Offline
Myszowór
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.06.2004 @ 23:27:01
Posty: 970
Lokalizacja: Sosnowiec / Bournemouth
Syriuszu pozwól, że przemilczę Twoją sprawę, jako mniej godną uwagi, wybacz..
Cytuj:
Znaczy się prezentujesz nam szkice, nie opowiadania właściwe.


Proponuję dokładnie rozważyć treść słów, które zacytowałaś.

_________________
Chyba jestem złośliwa*.

*...ale to tylko raz w miesiacu, zazwyczaj.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.12.2004 @ 17:07:20 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.10.2004 @ 14:37:29
Posty: 1340
Lokalizacja: Z kontowni albo z nienacka
A sie nie gniewam..to miało być dla rozluźnienia atmosfery, która bądź co bądź troche zgęstniała...;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.12.2004 @ 17:08:25 
Offline
Myszowór
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.06.2004 @ 23:27:01
Posty: 970
Lokalizacja: Sosnowiec / Bournemouth
Co do korekty, spójrzcie na pierwsze stornice niektórych książek i poszukajcie takich zapisów, jak 'korekta imię i nazwisko'

_________________
Chyba jestem złośliwa*.

*...ale to tylko raz w miesiacu, zazwyczaj.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.12.2004 @ 17:10:53 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 22.05.2003 @ 18:43:57
Posty: 571
??????????????????????
To znaczy co mam rozważyć? Wszak wyraźnie pisałaś o szkicach, nawet dwukrotnie w kilku następujących po sobie zdaniach.

Myślę, że cała sprawa byłaby prostsza, gdybyś zaznaczyła, że chcesz się podzielić z nami SWOIMI odczuciami i rozmyśleniami, a nie poddawać pod krytykę ich jako dzieła literackiego. I to skończyłoby całą dyskusję.
PS. Mam wrażenie, że mylisz mnie co chwilę z Arien, zaprawdę nie wiem czemu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.12.2004 @ 17:13:53 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.10.2004 @ 14:37:29
Posty: 1340
Lokalizacja: Z kontowni albo z nienacka
Wiesz, ale korekta o której mówisz obejmuje takie sprawy jak kropki, przecinki czy otrografy...a to są sprawy łatwe do poprawienia. Gorzej ze stylem, jeśli ktoś nie rozumie co piszesz, co chcesz przekazać. Tego nikt, nawet najlepszy korekcjonista nie poprawi.
A z tego co zrozumiałem, Sexbeerowi chodziło nie tylko o poprawną ortograficznie pisownię i poprawianie takichże błędów. Czasem, jak sie coś po tygodniu przeczyta, to nawet całe zdanie od początku napisze, bo tamto było złe i nie szło go zrozumieć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.12.2004 @ 17:16:24 
Offline
Myszowór
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.06.2004 @ 23:27:01
Posty: 970
Lokalizacja: Sosnowiec / Bournemouth
hm... czemu tak sądzisz? Nie widzę analogii.

Pisałam, że potrzebuję ogólnego szkicu, by nakreślić opowiadanie, a to jest różnica.

Nie lubię się powtarzać.. na krytykę zazwyczaj twórca jakkolwiek reaguje; próbując zaznaczyć swoją reakcję kwestionuję wasze wypowiedzi, które wydają mi się "nieprawidłowe"; pisząc co mi się nie podoba, tym samym muszę napisać dlaczego, a więc w ten sposób zaznaczam jaką funkcę miało posiadać dzieło, czyli jakie odczucia oddawać, tak więc, jakie odczucia ja w stosunku do niego kreuję.

_________________
Chyba jestem złośliwa*.

*...ale to tylko raz w miesiacu, zazwyczaj.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.12.2004 @ 17:19:44 
Offline
Myszowór
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.06.2004 @ 23:27:01
Posty: 970
Lokalizacja: Sosnowiec / Bournemouth
Jeżeli chodzi o 'tę' korektę pisałam parę postów wyżej jakiej ja dokonuję.

_________________
Chyba jestem złośliwa*.

*...ale to tylko raz w miesiacu, zazwyczaj.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group