Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.03.2024 @ 0:44:47

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 05.04.2007 @ 17:22:59 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 05.04.2007 @ 17:13:32
Posty: 2
Moniko, ja troche z "innej manki". Nie bede sie rozwodzic nad ą i ę, ani tez nad stylem, rytmem czy innym "em". Porazilo mnie jedynie twoje stwierdzenie poprzedzajace druga czesc, mowiace ze sie nameczylas nad dranstwem. Jesli pisanie jest dla ciebie meka to po co to robisz ? Odnajdz w pisaniu radosc z niego plynaca, a wtedy ani orty ani gornolotnie brzmiace krytyki nie odbiora ci tego dreszczyku na mysl ze cos stworzylas. ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05.04.2007 @ 21:48:59 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 22.05.2003 @ 18:43:57
Posty: 571
Oj bluźnisz bracie, bluźnisz. Jaka radość, jaki dreszczyk? Prawdziwi pisarze piszą w trudzie i znoju, w błocie i słocie, o chlebie i wodzie, z wyłączonym CO i klimatyzacją, aż do zdarcia opuszków palców od stukania w klawiaturę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05.04.2007 @ 23:20:42 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:21:55
Posty: 7950
Lokalizacja: Łódź
Może i pisanie pierwszej wersji, żeby uchwycić myśl, jest lotne, ale późniejsze poprawki i czytanie po 20 razy tego samego zdania - to już czysta pańszczyzna. Nie wiem, skąd stereotyp, że pisanie to rzecz lekka i przyjemna, skoro każdy chyba przyznaje, że taki malarz czy rzeźbiarz to się musi napocić, zanim osiągnie to, co zamierzał. Muzykowi też chyba spod palców nie płynie sama "Bohemnian Rapsody", nie? ;)

Co do opka: część "szkolna" faktycznie sztampowa i harrypotterowska, na szczęście zamiast opisów ciężkiego życia biednego sieroty w szkole szybko przeszłaś do o wiele ciekawszych wydarzeń u medyka. Co prawda sposób działania faluga faktycznie powinien być doprecyzowany, bo rodzą się takie pytania jak wyżej podane. Styl nie jest zły, chociaż razi czasem duża ilość kolokwializmów i zaimków typu ten, tego, tę, tym. Wykreślaj zbędne słowa, to naprawdę pomaga, chociaż jest żmudną i niewdzięczną robotą.
Aha, i zdania podrzędnie złożone oddzielamy przecinkami, w kilku miejscach ci to uciekło.

_________________
You stay away from my boy's pants or I'll hang ya from my Jolly Roger, ya Jezebel!
Elaine Marley-Threepwood


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06.04.2007 @ 12:31:39 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 05.04.2007 @ 17:13:32
Posty: 2
A gdzie ja napisalem ze pisanie to rzecz "latwa, lekka, latynoska" ? :)
Natomiast napisalem ze zbedna jest martyrologia w pisaniu (w samym akcie kreacji). Pisanie zarobkowe jest ciezkim kawalkiem chleba, temu nikt nie zaprzeczy. Pisanie dla siebie, bliskich i ku uciesze grona chocby takiego jak to, winno byc radoscia i przyjemnoscia. I to sie da wychwycic w utworze.
Takie jest moje zdanie, jesli sie wam nie podoba... mam tez i inne :P

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06.04.2007 @ 14:01:17 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 22.05.2003 @ 18:43:57
Posty: 571
Bierdol pisze:
Takie jest moje zdanie, jesli sie wam nie podoba... mam tez i inne :P


No to czekamy na te "inne";), rozbudziłeś noja ciekawość, ileż to tych zdań masz. A wszelkiego typu "akty kreacji" zwykle niewiele z martyrologią mają wspólnego, tu się zgadzam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group