Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.03.2024 @ 9:48:34

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
Post: 23.06.2010 @ 14:40:49 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Nie wiem jak inni, ale ja czekam z niecierpliwością. :D

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02.07.2010 @ 14:31:02 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.01.2005 @ 16:52:42
Posty: 4469
Lokalizacja: Lublin
No i spłoszyliście młodego autora nie pozwalając mu założyć nowego topiku;)

_________________
"Max jest pijący, lubi rajdy samochodowe i ma polar z teleportem do browaru"
"A morał tej historii mógłby być taki: mimo że cukrowe to jednak buraki"
Nie jestem dobrym człowiekiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02.07.2010 @ 14:37:51 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Szkoda, bo poprzednie parodie (oczywiście zamierzone, taaa...) były genialne w swojej beznadziejności. :D

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.07.2010 @ 21:42:32 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.03.2006 @ 9:23:29
Posty: 2308
Lokalizacja: pitu pitu
Kkara przypomniała o tym temacie, przeczytałam jeszcze raz i od razu mi się humor poprawił :D
Ja bardzo proszę o to nowe opowiadanie :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.01.2011 @ 16:14:56 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 07.01.2011 @ 7:31:13
Posty: 4
Jak dla mnie niesamowita parodia. Śmiałam się przez całe opowiadanie :-) Dziwią mnie, niektóre komentarze - przecież to właśnie miało być śmieszne! (chyba)

pozdrawiam :-)

PS. Kiedy coś nowego ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26.10.2011 @ 19:30:39 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.10.2011 @ 18:15:36
Posty: 8
Lokalizacja: Piękne Miasto Łódź
Szczerze, to nie starczyło mi zapału, żeby przekopać się przez te teksty w całości. Jedynie przez ten o spotkaniu z driadą jako najkrótszy udało mi się przebrnąć. Inne przeglądałem pobieżnie, a to dlatego, że w zasadzie nie ma większego znaczenia, czy przeczyta w nich się pięć zdań czy pięćdziesiąt. A mówiąc inaczej przeczytanie dwóch trzech zdań tak dobitnie ukazuje styl twórcy, iż możemy ze stuprocentową pewnością stwierdzić, że reszta jest taka sama, zaś dalsza lektura nic by nowego nie wniosła. Przeczytanie całego opowiadania zakrawa już na nieprzeciętne bohaterstwo... ja nie byłem na tyle odważny.

Może i jest to parodia, ale podczas pisania nawet bardzo groteskowej parodii obowiązują nas pewne zasady, w tym głównie ortograficzne i stylistycznie, zaś autor pisze te teksty tak jakby nigdy o tych nich nie słyszał. W każdym razie bez względu na czy czy robi to świadomie czy nie, zabieg ten powoduje, że napisane przez niego opowiadanka stają się bezsensowną i niestrawną mieszaniną pseudo-zdań. Jeśli zabieg był świadomy to w efekcie forma przesłoniła w nich treść, w dodatku jest była to forma zniekształcona, okrutnie zdeformowana przez autora. Ale jeśli autor nie był świadomy popełnianych błędów, to mamy do czynienia z bezładną treścią bez żadnej formy... Tę wątpliwość mógłby chyba rozwiać jedynie sam autor.

Podsumowując jeśli autor popełnił tę masę błędów nieświadomie, znaczy że musiałby mieć 5 lat albo nigdy nie chodzić do szkoły, ale jedno i drugie jest niemożliwe. Jeśli zaś wszystko było świadome to całość jest kpiną z literatury i języka polskiego. Długo się zastanawiałem, czy w ogóle te teksty zasługują na komentarz, ale jako miłośnik literatury, nie mogłem zwyczajnie przejść koło tego wybryku kultury obojętnie.

_________________
"W jednym koncie tłumy czabanów wyły posępne pieśni stepowe."
H. Sienkiewicz, Ogniem i mieczem.
"Czytasz jakąś książkę po raz pierwszy, poznajesz nowego przyjaciela; czytasz ją po raz drugi, spotykasz starego."
przysłowie chińskie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26.10.2011 @ 19:50:05 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.10.2011 @ 18:15:36
Posty: 8
Lokalizacja: Piękne Miasto Łódź
Esmenu pisze:
Jak dla mnie niesamowita parodia. Śmiałam się przez całe opowiadanie :-) Dziwią mnie, niektóre komentarze - przecież to właśnie miało być śmieszne! (chyba)

pozdrawiam :-)

PS. Kiedy coś nowego ;)


Jak napisałem wyżej, to nie była żadna parodia, tylko kpina... kpina z literatury, z tego forum, kpina z postaci stworzonych przez Sapkowskiego itd., a świadczyły o tym, również inne wypowiedzi autora i jego komentarze do wyprowadzonych linii krytyki.

Zresztą, taki typ net-ludzi jest popularny, zwykle jednak ograniczają się do napisania jednego, dwóch zdań krytycznych, częstokroć niewybrednym językiem, komentując jakieś uznane zjawisko kulturalne, film czy książkę, bądź szanowaną w świecie sztuki osobę. Następstwem tego jest eksplozja oburzenia wśród internautów, którzy broniąc zbezczeszczonej świętości odsądzają delikwenta od czci i wiary, zaś głównie od rozumu... Sam zaś autor wypowiedzi, "dzielnie" jej broni szafując wypowiedziami typu "każdy ma prawo do swojego zdania" i... śmieje się w kułak z oburzenia swoich oponentów. Od czasu do czasu z nudów rozczytuję się w tego typu ciągnących się bez końca słownych przepychankach. Natknąć się można na nie pod każdą niemal opisywaną pozycją z klasyki filmu czy literatury, na filmwebie czy Biblionetce.

Tu jednak mamy wyjątkową sytuacje, otóż autor nie ograniczył się do kilku zdań, ale napisał kilka tekstów. Jest godna podziwu pracowitość, ale i godne pożałowania marnowanie czasu i energii. Dyskusja toczy się również na wyższym, od przeciętnego internetowego, poziomie, zaś fakt, że trwa to już z przerwami wprawdzie, ale od prawie 4 lat i dotąd nie umarło śmiercią naturalną też jest wart odnotowania. Zawsze uważałem, że internet to kopalnia skarbów dla socjologów i etnologów, a ten przypadek tylko to potwierdza. To jest zdanie naukowca, zdanie miłośnika literatury wyraziłem w poście wyżej i bynajmniej go nie zmieniam.

_________________
"W jednym koncie tłumy czabanów wyły posępne pieśni stepowe."
H. Sienkiewicz, Ogniem i mieczem.
"Czytasz jakąś książkę po raz pierwszy, poznajesz nowego przyjaciela; czytasz ją po raz drugi, spotykasz starego."
przysłowie chińskie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26.10.2011 @ 22:22:50 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Cześć Piotr.

Jedna sprawa, czy jesteś net-człowiekiem, który musi napisać post pod postem? Drugi, którego nie poprzedzało przywitanie w odpowiednim temacie?

Tak tylko pytam, bo cieszę się z Twoich opinii.

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27.10.2011 @ 0:59:33 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.10.2011 @ 18:15:36
Posty: 8
Lokalizacja: Piękne Miasto Łódź
Nie, jestem roztargnionym net-człowiekiem :)

Otóż sprawa ma się tak. Po długiej przerwie zajrzałem na stronę pana Sapkowskiego i stwierdziłem, że muszę wreszcie zerknąć na to forum, na którym nigdy nie byłem i tu rzucił mi się w oczy ten temat... przykuł moją uwagę i przeglądałem go przez dobre pół godziny, a w miarę jak go przeglądałem kiełkowała we mnie coraz silniejsza potrzeba wypowiedzenia się. Im dłużej czytałem i im bardziej wgłębiałem się w dyskusje tym była ona silniejsza. Tak więc szybko się zarejestrowałem i pośpieszyłem czym prędzej tu, żeby uskutecznić tą swoja potrzebę. Przez to tylko, nie przez niechęć czy zadufanie naruszyłem zasady etykiety forumowej za co wpół-dysputantów przepraszam. Zaraz poszukam czy jest tu jakiś wątek służący do powitań.

Co do dwóch postów... po pierwsze było to jakby roztargnienie, ale nie do końca, bo wyraziłem w nich dwie różne myśli, nieco odległe od siebie, poza tym taka kolumna tekstu w jednym poście mogłaby być ciężka do przebrnięcia nie mniej niż powyższe opowiadania. Tak mi się przynajmniej wydaje, zresztą ostatnimi czasy udzielam się na tego typu portalach od przypadku do przypadku i już mocno wyszedłem z wprawy.

Nie mniej mam nadzieję, że zostanie mi to wybaczone :)

_________________
"W jednym koncie tłumy czabanów wyły posępne pieśni stepowe."
H. Sienkiewicz, Ogniem i mieczem.
"Czytasz jakąś książkę po raz pierwszy, poznajesz nowego przyjaciela; czytasz ją po raz drugi, spotykasz starego."
przysłowie chińskie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group