Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.03.2024 @ 14:51:13

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 13.08.2008 @ 15:56:18 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.01.2008 @ 23:30:40
Posty: 62
a nie wiesz, że im głębiej w las, tym lepiej?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.08.2008 @ 15:57:16 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 13:43:00
Posty: 1299
Lokalizacja: przecież napisane, że Crinfrid
A trzeba było dotrwac do:

Wiwern pisze:

Tutaj był pień, zwalony, suchy pień. Na wysychających moczarach łoś leniwie wyżerał coś.
Z tym pniem, było coś nie w porządku. Wiedźmin przetarł oczy.
***
Z tym pniem było wszystko w porządku."


Bo to dopiero jazda ;) Oczy mnie rozbolały od czytania i załzawiły, ale humor mi sie znacznie poprawił.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.08.2008 @ 15:57:48 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 03.10.2002 @ 7:28:55
Posty: 7594
Lokalizacja: Sośnia Góra
Wiwern pisze:
a nie wiesz, że im głębiej w las, tym lepiej?


Wiem, że im głebiej w las, tym ciemniej niż pod latarnią ;)

_________________
Pozdrawiam
Jacek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.08.2008 @ 15:59:04 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 31.03.2003 @ 11:09:17
Posty: 5167
Lokalizacja: Lancre
ROTFL
Coraz bardziej zaczyna mi się to podobać :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.08.2008 @ 15:59:50 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 03.10.2002 @ 7:28:55
Posty: 7594
Lokalizacja: Sośnia Góra
Anioł pisze:
A trzeba było dotrwac do:

Wiwern pisze:

Tutaj był pień, zwalony, suchy pień. Na wysychających moczarach łoś leniwie wyżerał coś.
.


Bo to był ŁOŚSUPERKTOŚ ;))

_________________
Pozdrawiam
Jacek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.08.2008 @ 16:27:19 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Jezu, jaka piękna parodia. Mam nadzieję, że to efekt zamierzony, bo jak nie...

Wiwern pisze:
Odwłok przypominał jedną z tych ohydnych rzeczy, której nie znała jeszcze ludzkość.
Skoro nie znała, to jak mógł ją przypominać?

Cytuj:
Geralt nie bał się pająków, ale nie miało to nic do rzeczy. Pająk miał około czterech metrów średnicy.
Aha, to już nie tylko świat wiedźmina, ale i Pottera? Niezła kombinacja;)

Cytuj:
Od kiedy driady tolerowały wiedźmina w swym domu, ten nabierał czasem ochoty zagłębiać się w ten las. Nie wiedział, dlaczego. Wolał nie wiedzieć.
Wolał nie wiedzieć, czego tam lazł, ale nadal uparcie lazł? No nieźle, nieźle.

Cytuj:
Reszta pająków uciekła pomiędzy poszczególne drzewa, gdzie gęsty mrok czynił złudzenie, że mogą być wszędzie. Ale czy to na pewno było złudzenie?
O, a tego to w ogóle nie rozumiem. Jak mogły uciec pomiędzy poszczególne drzewa? No ale skoro to było tylko złudzenie, to nie ma się czym przejmować.

Cytuj:
Po chwili wahania biały wilk otarł klingę o zwykłą szmatę i schował miecz tam, gdzie się należało. Na plecach.
Się należało? Komu? Co??

Cytuj:
Odetchnął z ulgą, lecz po chwili znów posłyszał jakieś odgłosy. Nie, to nie pająki, to żubr.
Żubr czaił się gdzieś, pośrodku puszczy.
O brr. Az mną wstrząsnęło na myśl o czającym się żubrze. Prawie, jak tygrys.

Cytuj:
Wąskie, niemalże niezauważalne snopy światła zdradzały pajęczynę. Czy były srebrne? Czy były złote? Geralt nie zastanawiał się. Podążał za nimi.
Jezu, co było srebrne? Albo złote. Snopy? Pajęczyny? Właściwie to wszystko jedno, skoro Geralt się nad tym nie zastanawiał, więc po co o tym pisać?

Cytuj:
Pająki jeszcze gdzieś się czaiły, a były na tyle wielkie, że na pewno znajdywały się na liście, którą kiedyś sporządzono w Kaer Morhen.
O, to pająki tez się czaiły? Nie tylko ten nieszczęsny żubr, którego driady nie ubiły?

Cytuj:
Tutaj był pień, zwalony, suchy pień. Na wysychających moczarach łoś leniwie wyżerał coś.
Z tym pniem, było coś nie w porządku. Wiedźmin przetarł oczy.
***
Z tym pniem było wszystko w porządku.
No, tu już nie wytrzymałam. W pracy zaczynają się o mnie martwić, bo od kwadransa wyję ze śmiechu:)

Cytuj:
Jeszcze tylko te oczy. Również srebrne. Skóra… nie, nie czarna, nawet nie brązowa, a wręcz… lawendowa. Włosy… białe. Nie, srebrzyste! Piersi kształtu… trudno to zdefiniować, ale ten uśmiech… bezcenny.
Wręcz lawendowa ta skóra, tak? A widziałeś kiedyś lawendę? Czy ma ona cokolwiek wspólnego z brązem? Albo czernią?:O A te włosy, białe w końcu, czy srebrzyste? Wyślij tego wiedźmina do okulisty lepiej.

Cytuj:
Rzęsy. Właśnie – miała rzęsy… bardzo piękne rzęsy.
Chwała Bogu, rzęsy ważna rzecz.

Cytuj:
- Jestem mroczną elfką. Bardzo nisko jest mój dom, zaprowadzę cię, Gwynnbleid.
A, to jednak brunetka?

Cytuj:
- Nisko... – Geralt wciąż wpatrywał się w korony drzew. Nie, wpatrywał się w jej gąszcz.
Pająki wpatrywały się w niego.
W gąszcz się wpatrywały, tak? A co tam ciekawego widziały?

Zmęczyłam się. Po chwili to przestaje być, niestety, zabawne. I nadal nie wiem, gdzie się podziała twoja fabuła.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.08.2008 @ 16:51:11 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.01.2008 @ 23:30:40
Posty: 62
no dobra, ten jedyny raz zrobię wyjątek i wyjaśnię, otóż:

- niemalże cała akcja jest snem, lub innym widziadłem Geralta. Wszakże "w Brokilonie może przyśnić się wszystko.". Budzi się zaś niedługo po odejściu driad. Z tymi driadami własnie miał bliższy stosunek, a że było to owe "pierwsze spotkanie", w acąłym śnie malowały mu sie obrazy dość jednoznaczne.
- promienie złote - słońce. Promienie srebrne - księżyc. Trochę wyobraźni... :P
- "poszczególne drzewa" - tu akurat muszę najmocniej przeprosić za wtręt umiejszczony raczej dla własnej satysfakcji. Jest to taki wciąż dobrze pamiętany i często przypominany śród moich znajomych kwiatek z sesji eRPeGowej. Było to kilka lat temu, ale nadal wspomnienie wywołuje uęmiech. A teraz wywołuje radość fakt, że ktoś jednak zwrócił na to uwagę.
- co do tej lawendy - to było akurat zamierzone. Widzeliście kiedyś portret drowki Viconii w grze Baldur's Gate? :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.08.2008 @ 17:04:56 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Hmm. Skoro istnieje potrzeba tłumaczenia czytelnikom, co miałeś na myśli, to mamy tu najlepszy dowód na słabość twoich tekstów. Pomijam już dziwną stylistykę, błędy merytoryczne, brak logiki, ale skoro nikt poza tobą nie wie, o co ci chodzi, to po jakie licho dajesz to ludziom do czytania? Powtórzę - pisze się nie po to, by ludzi do czegoś zmusić. W tym wypadku do zadawania autorowi setek pytań i zastanawiania się, o co do licha chodzi. I podtrzymuję - brak fabuły. Tekst snuje się jak, za przeproszeniem, bąk po majtkach. I nic z tego nie wynika, takie luźne bla, bla.
Obserwuję czasem takie wytryski twórcze u początkujących copywriterów, którym się wydaje, że na haju można stworzyć coś naprawdę dobrego. Niestety niewiele z tego zwykle wynika.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.08.2008 @ 17:13:36 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.02.2004 @ 21:51:06
Posty: 3244
Lokalizacja: London, UK
jotesx pisze:
Anioł pisze:
A trzeba było dotrwac do:

Wiwern pisze:

Tutaj był pień, zwalony, suchy pień. Na wysychających moczarach łoś leniwie wyżerał coś.
.


Bo to był ŁOŚSUPERKTOŚ ;))


ROTFLMAO :D:D:D:D:D:D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.08.2008 @ 17:31:16 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2004 @ 11:38:26
Posty: 7402
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Wiwern pisze:
- promienie złote - słońce. Promienie srebrne - księżyc. Trochę wyobraźni... :P


Wybacz, ale to nie nam brakuje wyobraźni, a tobie umiejętności. Pisałam już o tym, pisała wyżej Ala- masz pisać tak, by czytelnik z tekstu wiedział o co w nim chodzi. Nie masz zamieszczać potem obszernych wyjaśnień do tekstu. Swoją drogą twoje wyjaśnienia wciąż nie pomagają. Tekst nie ma fabuły, roi się w nim od błędów, a jego czytanie męczy.

_________________
I will always need your love/Wish I could write it in the daily news
You, on the other hand, are a sweet little eclair on the outside and a pit bull on the inside- Charlaine Harris


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.08.2008 @ 17:45:24 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.01.2008 @ 23:30:40
Posty: 62
no wiem, te objaśnienia, to był bład, ale musisz też przyznać, że Wiewiórka sprawiała wrażenie, jakby nie zrozumiała jednej rzeczy, a dla wydłużenia postu przyczepiła sie do jeszcze kilku, które po uważnym przeczytaniu nie powinny nastręczać wątpliwości...
a, zresztą... nie zraziłem się. I tak będę pisał :P :D

Cytuj:
umiejętności.
no wiem, ale potencjał sądzę, że mam, więc jednak pisał będę, aż w końcu komuś się spodoba. ^^


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.08.2008 @ 18:20:38 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2004 @ 11:38:26
Posty: 7402
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Owszem, umiejętności można wyszlifować, ale z czego, jeśli wolno spytać, wnioskujesz o potencjale?

_________________
I will always need your love/Wish I could write it in the daily news
You, on the other hand, are a sweet little eclair on the outside and a pit bull on the inside- Charlaine Harris


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.08.2008 @ 19:25:33 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 03.10.2002 @ 7:28:55
Posty: 7594
Lokalizacja: Sośnia Góra
Wiwern pisze:
więc jednak pisał będę, aż w końcu komuś się spodoba. ^^


Że zacytuję klasyka: "Ja wiem, że oni nas nie kochają. Ale my będziemy ich tak długo kochać, aż oni w końcu nas pokochają" :)

_________________
Pozdrawiam
Jacek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.08.2008 @ 19:33:26 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2003 @ 12:55:57
Posty: 7375
Lokalizacja: Święte Miejsce
To spiesz się, Jacuś, bo jeszcze tylko dwie nowelki :-)))

_________________
Nietolerancyjny sierściuch

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się dildem posługiwać tak jak radiem. Jedno i drugie służy rozrywce. - Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.08.2008 @ 21:36:20 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 20:04:23
Posty: 858
Lokalizacja: głównie Wrocław.
Kkkara pisze:
To spiesz się, Jacuś, bo jeszcze tylko dwie nowelki :-)))


Obawiam się, że na dwóch się nie skończy;] Przyznam się - nie dałem rady przeczytać żadnego z tych "dzieł", ale cytaty wyłowione przez Was skutecznie poprawiają mi humor;] Wszyscy którzy przeczytali te teksty od początku do końca zasługują na medal:)

_________________
Informacja nie jest jeszcze wiedzą. Wiedza nie jest mądrością. Mądrość nie jest prawdą. Prawda nie jest pięknem. Piękno nie jest jeszcze miłością. Miłość to nie muzyka. Muzyka jest THE BEST.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group