Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.03.2024 @ 0:31:48

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 16.02.2005 @ 15:24:45 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.10.2004 @ 9:31:58
Posty: 443
Lokalizacja: Cornwall
Geoffrey Monck pisze:
Caribre pisze:
Z 3 metrów zionął mi ogniem.

Połykacz ognia czy jaki smok? A może spirytus popijał przed walką? Zdecydowanie powinien zainwestować w tik-taki.

Cytuj:
By zadać ostatni cios.

zdanie-niezdanie. Czasem lepiej użyć przecinka, niz rwać wypowiedź na kawałeczki. Na przykład tutaj.
Szedł właśnie w moim kierunku z głupim uśmiechem triumfu, by zadać ostatni cios.

Cytuj:
A po co wstawać stary pierdoło, będę leżał i udawał pokornego.
Co pokorny robi na arenie? Twój przeciwnik aż taki głupi nie może być. Może " pokonanego"?
Mistrz jest dwukrotnie nazwany starym pierdołą. Ja bym się od takiego nie uczył.


Cytuj:
Kule były dwie - wody może z 300 litrów.

Szyk przestawny to rusycyzm. Z poprzedniego zdania wiemy, że to woda ze stawu: Kule były dwie - może po 300 litrów.

Cytuj:
Obudziłem się w tawernie " Dziurawa szalupa". Poznałem to po przeżartych przez korniki filarach

Co za spostrzegawczość zaraz po odzyskaniu przytomności. Podziwiać.

Cytuj:
Bella siedział z ironicznym uśmieszkiem na stołku.

Dotąd widziałem ironiczne uśmiechy na twarzach.

Cytuj:
- 800 miedzi za zakłady. 500 dla ciebie, 300 dla mnie. Z twoich 150 poszło na leczenie.
Za dużo cyferek, które sie nie odmieniają. "z twoich 150" czytam: "z twoich stu pięćdziesięciu" - a przecież dla niego było 500. Potem to się wyjaśnia, ale trzeba 2 razy czytać. Ja bym to napisał np: "z twojej działki 150 poszło na leczenie"

Ogólnie nie lubię nadmiernego gromadzenia zdań prostych.
Poza tym całkiem fajnie, dość dynamicznie napisane.

Pozdrawiam.

ad.1 Magik
ad.2 Może masz rację:)
ad.3 Mało wiem o uczniach czarodziejów, którzy lubili swoich mistrzów (patrz WFRP np.)
ad.4 Chyba masz rację
ad.5 Kiedy się budzisz, patrzysz tępo po ścianach - jeżeli nie wstajesz od razu. Według mnie problemu tu nie ma.
ad.6 To już czepialstwo:) A co, miałem napisać: Siedział z ironicznym uśmiechem na stołku, na twarzy?? Mogłem inaczej - wiem, ale wydaje mi się, że źle nie jest..
ad.7 Masz rację.
Dzięki za feedback;)

_________________
audaces fortuna iuvat


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27.05.2005 @ 3:32:57 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 22.04.2005 @ 4:57:35
Posty: 195
Lokalizacja: Denver, Co
Bardzo dobrze sie czyta pomimo paru niedociagniec jezykowych. :)) Szybka akcja, niezle wykreowana sceneria, maluje sie naprawde pozytywnie... Pelna opinie dodam jak przeczytam pozostale dwa opka.;))

_________________
"Only put off until tomorrow what you are willing to die having left undone." Fortune Cookie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group