Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 18:00:57

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 02.08.2005 @ 19:55:08 
Offline
Murderator

Rejestracja: 23.09.2002 @ 9:18:29
Posty: 10121
Lokalizacja: Warszawa
Turin II prosił mnie żebym wrzucił fragment jego opowiadania.


19:00. W ten kolejny nudny wieczór Alan postanowił wybrać się do kina. Usiadł przy komputerze, uruchomił przeglądarkę internetowa i wstukał adres www.imdb.com, przeglądnął repertuar kin w Nowym Jorku.
- „Batman Begins” to jest to – powiedział sam do siebie.
Zobaczył, że seans zaczyna się za godzinę i doszedł do wniosku, że najlepiej będzie pojechać metrem. Wyłączył komputer i udał się do pokoju rodziców. Zastał tylko matkę, która była zajęta oglądaniem show Jerry’ego Springer’a.
- Mamo, mogłabyś mi dać 20$ ?
- A na co potrzebujesz ?
- Idę do kina seans jest za godzinę więc musze się pospieszyć.
- To pojedź metrem będzie szybciej. Masz pieniądze.
- Dzięki.
Pociąg powinien pojawić się za 10 minut. Dookoła nie było żywego ducha. Alan usłyszał krzyk. Nie był pewien ale wydawało mu się, że był to kobiecy głos dochodzący z bliskiej odległości. Jego nieodparta ciekawość skłoniła go do udania się w miejsce skąd dochodził owy odgłos. Szedł powoli, bojąc się, że zobaczy coś strasznego. Nie mylił się. Drzwi od damskiej ubikacji były lekko uchylone. Chłopak zobaczył kobietę leżącą na ziemi. Jej twarz była pokryta krwią i łzami. Alan otworzył trochę szerzej drzwi. Zrobił to bezszelestnie, chociaż ręce trzęsły mu się ze strachu. Obok kobiety stał mężczyzna. Ubrany był on na czarno, na twarzy miał natomiast białą maskę i trzymał coś w prawej dłoni. Pochylił się, dopiero teraz było widać, że niezidentyfikowanym przedmiotem jest nóż. Mężczyzna wbij go w ciało kobiety 5 razy.
- O ^cenzura^ – wydusił z siebie Alan, jednak trochę za głośno.
Morderca zauważył go. Chłopak zaczął uciekać, był tak przerażony, że nawet się nie odwracał. Gdyby to jednak zrobił zauważyłby, że nikt go nie goni. Najszybciej jak potrafił opuścił metro i pobiegł w stronę domu. W końcu się odwrócił. Zobaczywszy, że jest bezpieczny zatrzymał się. Stał na środku chodnika, blady jak ściana. Nikt nie zwracał na niego uwagi. Alan spostrzegł radiowóz. „Powinienem udać się na policję”- pomyślał. I tak zrobił.

_________________
Paryż ma Wieżę, Londyn ma Tamizę. A my Polacy stoimy pod krzyżem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.08.2005 @ 20:01:43 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2003 @ 12:55:57
Posty: 7375
Lokalizacja: Święte Miejsce
Ja rozumiem prostota, ja rozumiem wartka akcja. Jako usprawiedliwienie krótkich zdań, of kors. Ale tu nic takiego nie ma. Jest koślawy styl, typu" Poszdeł tam. Zobaczył to. Odwrócił się. I zobaczył coś innego."
Styl definitywnie do poprawki. Fabuły nie widać, ale na jednej stronie maszynopisu rzadko widać fabułę, więc się nie czepię :) I nie jest to zachęta do zamieszczania tu dalszych części tego dzieła. Nie napisanych w taki sposób.

_________________
Nietolerancyjny sierściuch

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się dildem posługiwać tak jak radiem. Jedno i drugie służy rozrywce. - Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.08.2005 @ 20:37:48 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
Może się czepiam, ale czy jest tam jakiś przecinek? Strumień krótkich zdań ma to usprawiedliwić? Zero rytmu słów. Poczytaj sobie 'Galerię złamanych piór' Kresa, tam jest sporo rad dla początkujących, a ten fragment nadaje się tam idealnie. Do rozdziału 'Jak nie należy pisać'. Rów Mariański, po prostu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.08.2005 @ 22:38:34 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2004 @ 21:19:33
Posty: 4505
Stylu i pointy brak. Interpunkcja leży i kwiczy. Jedyny plus: brak ortów:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.08.2005 @ 0:19:11 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.11.2004 @ 16:51:23
Posty: 85
Lokalizacja: Plenery pełne róż
vespa pisze:
Jedyny plus: brak ortów:)


To można uznać za działalność Worda :]

Co do opka, to to bardziej strzeszczene jakieś, a przynajmniej coś na tym pograniczu. Nie podoba mi się. Typowe: Był, Mówił, Zrobił. Nie lubie tego. No ale może w całości wygląda lepiej :]]]

_________________
"Daje wam gówno, ale jeśli się wam spodoba to zjedzcie kawałek. Obiecuję, że zapewni wam w przyszłości więcej wrażeń (perturbacje żołądkowe?!)."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.08.2005 @ 0:21:11 
Offline
Murderator

Rejestracja: 23.09.2002 @ 9:18:29
Posty: 10121
Lokalizacja: Warszawa
Napisałem że to fragment, wrzuciłem tyle ile mi wysłał, choć może z drugiej strony lepiej że jest krótkie? :)

_________________
Paryż ma Wieżę, Londyn ma Tamizę. A my Polacy stoimy pod krzyżem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.08.2005 @ 10:47:08 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 12:19:06
Posty: 8591
Lokalizacja: Ultima Thule
No szczerze mówiąc nie wiem o czym to jest. Ale ciężko coś wywnioskowac z kilkudziesięciu linijek. Do uwag przedpiśców (z którymi ciężko się nie zgodzić) dorzucę jeszcze jedną: w lieraturze pięknej nie wstawia się takich znaczków jak "20 $", musisz napisać słownie. Nie wstawia się też <cenzura>. Walisz wulgaryzm dosłownie, albo donosisz, że np. "wyrwało mu się brzydkie przekleństwo". Ogólnie tekst nawet nie do przeróbki, ale do wymiany. Ale nie przejmuj się; jesteś młody, musisz jakoś zaczynać.

_________________
Święte Gramatyko i Ortografio, módlcie się za nami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.08.2005 @ 10:54:03 
Offline
Murderator

Rejestracja: 23.09.2002 @ 9:18:29
Posty: 10121
Lokalizacja: Warszawa
Za cenzurę jest już chyba odpowiedzialne nasze forum. :)

_________________
Paryż ma Wieżę, Londyn ma Tamizę. A my Polacy stoimy pod krzyżem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04.08.2005 @ 10:16:33 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 01.08.2005 @ 22:50:53
Posty: 21
Haletha pisze:
Ale nie przejmuj się; jesteś młody, musisz jakoś zaczynać.


Dzięki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04.08.2005 @ 12:08:26 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2004 @ 11:38:26
Posty: 7402
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Chłopak mieszka w NYC i nie ma Metrocard? Zbankrutowałby, za każdym razem kupując bilety do metra:))))

Jak na razie wygląda to na jakieś wypracowanie 3-klasisity, styl bardzo, ale to bardzo zly, napięcia żadnego...

_________________
I will always need your love/Wish I could write it in the daily news
You, on the other hand, are a sweet little eclair on the outside and a pit bull on the inside- Charlaine Harris


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04.08.2005 @ 14:45:11 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 01.08.2005 @ 22:50:53
Posty: 21
Oczywiście zdaje sobie sprawe, że jest to bardzo przeciętne. Jednak wydaje mi się, że jest jakiś postęp w stosunku do mojego poprzedniego "opowiadania", które było umieszczone na tym forum [ale chyba go juz nie ma] może ktoś z was je jeszcze pamięta :)
Dzięki za komentarze i czekam na dalsze. Postaram sie poprawić.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group