Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 27.04.2024 @ 20:12:47

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 22.09.2002 @ 19:32:55 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:09:02
Posty: 602
Jakiś rok temu w moim kółku filmowym oglądaliśmy nasze pierwsze etiudy. Najgorzej poszło pewnej skądinąd sympatycznej koleżance...żenująco słabo, powiedziałbym. Nie w tym jednak rzecz...sęk w tym, że podczas analizy zamiast się roześmiać czy przyznać,że słabo jej poszło...zaczęła się bronić mówiąc o swoim niskim IQ...o stresie przy pierwszym takim doświadczeniu twórczym, o swoim złym dniu. Nie wiedziałem co zrobić z moimi oczami z zażenowania.
A prowadząca powiedziała tylko:
- Nastepnym razem, gdy zrobisz coś kiepskiego daj na początku napis:
'Dnia gdy to kręciłam naprawdę fatalnie się czułam. Byłam w stresie i w ogóle. A do tego mam niskie IQ. Przepraszam i jednocześnie zapraszam do oglądania...
PANI REŻYSER'


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23.09.2002 @ 16:06:13 
Offline
Próba Traw

Rejestracja: 20.09.2002 @ 17:10:54
Posty: 87
Lokalizacja: Łódź
Ant... Wchodzisz na zbyt wysoki poziom analogii...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.09.2002 @ 20:50:10 
heh...Jak to anterion...Czym byłoby życie bez dygresji?


Na górę
  
 
Post: 24.09.2002 @ 21:11:00 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:21:55
Posty: 7950
Lokalizacja: Łódź
"- Nastepnym razem, gdy zrobisz coś kiepskiego daj na początku napis:
'Dnia gdy to kręciłam naprawdę fatalnie się czułam. Byłam w stresie i w ogóle. A do tego mam niskie IQ. Przepraszam i jednocześnie zapraszam do oglądania...
PANI REŻYSER'"

Wydaje mi się, że niektórzy ludzie oczekują, że świat się dostosuje do nich. wybaczcie, ale dysortografia to nie jest to samo co ucięta noga, za pomocą komputera i opcji sprawdzania pisowni dysortografik czy inny "dys" ma te same szanse publikacji co "niedys", więc jęczenie o zaświadczeniach mnie nie przekonuje.

Równie dobrze ja mogę iść do Heliosa i dać im mój nakręcony samodzielnie film. Kiedy mnie zaś zapytają, dlaczego obraz wiecznie się chwieje, odpowiem, że przecież nie miałam siły jej porządnie utrzymać, ale to nie moja wina, prawda? A czepianie się tego to dyskryminacja słabszych fizycznie! W końcu film jest świetny! Czemu nie mieliby go dać na ekrany? No czemu? Przecież publiczność woli moje arcydzieło z chwiejącą się kamerą niż jakieś tam zwyczajnie nakręcone filmidła, prawda? Ogląda się przecież znacznie przyjemniej! Tylko jacyś chorzy pedanci się będą czepiać tego latającego w tę i wewtę obrazu, nie?

No to sobie wyobraźcie, że błędy są jak ta chwiejąca się kamera - cholernie utrudniają skupienie się na fabule, zapewne genialnej.

_________________
You stay away from my boy's pants or I'll hang ya from my Jolly Roger, ya Jezebel!
Elaine Marley-Threepwood


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.09.2002 @ 9:31:52 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 12:19:06
Posty: 8591
Lokalizacja: Ultima Thule
Przyznam szczerze, że nie rozumiem tej dyskusji. Przecież jeśli nie będziemy zwracać uwagi na błędy w małych formach literackich, niedługo przestaną nam one przeszkadzać w książkach. Stąd już tylko krok do zastanawiania się, kto i po co w ogóle wymyślił ortografię, oraz zarzucenia wszystkich dziwnych rzeczy których uczą w szkołach. Następnie przeniesiemy się do epoki kamienia łupanego, co jest niewątpliwie ciekawą i dość pociągającą perspektywą, ale wtedy już sobie nie pogadamy, bo Zona przestanie działać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30.09.2002 @ 11:16:46 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 24.09.2002 @ 12:28:43
Posty: 18
Lokalizacja: Złotów
Meadwyn, Haletha: Całkowicie się z Wami zgadzam i popieram.
Uważam, że jeśli coś się robi, to należy to robić dobrze, a nawet bardzo dobrze, a jeśli się nie udaje, to dać sobie spokój.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.10.2002 @ 13:47:05 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.10.2002 @ 14:05:16
Posty: 549
a ja mam pytanie z innej beczki-prosze o wykladnie co to jest opowiadanie związane z klimatem ASa jak bardzo ma byc z nim związane , kto będzie ocenial stopien tego związania, na jakich przeslankach sie bedzie opieral.Tzn-czy maja byc Ci sami bohaterowie, albo te same miejsca albo cos jeszcze?czy wystarczy ze bedzie to fantasy tego typu która uprawia AS?Bo ja serio nie rozumiem o co chodzi konkretnie

_________________
<b> <i> Na pohybel skur<i>w</i>ysynom! :)) </b> </i>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.10.2002 @ 13:49:47 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 11:16:06
Posty: 423
Lokalizacja: San Francisco
Nie musi tam być Geralt, nie musi paść nazwa geograficzna z ASa.

Chodzi o subiektywne wrażenie admina i/lub jego pomocników.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.10.2002 @ 22:54:13 
Tak, ten subiektywizm admina. Czy admin nie powinien być jak sędzia bezstronny, kierując się ogólnie przyjętymi zasadami poprawności gramatycznej, ortograficznej tudzież względami przyzwoitości ? Wszak o gustach się nie itd.


Na górę
  
 
Post: 09.07.2003 @ 16:17:58 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.02.2003 @ 2:02:57
Posty: 24
Lokalizacja: poznan
meadwyn pisze:
"-
Wydaje mi się, że niektórzy ludzie oczekują, że świat się dostosuje do nich. wybaczcie, ale dysortografia to nie jest to samo co ucięta noga, za pomocą komputera i opcji sprawdzania pisowni dysortografik czy inny "dys" ma te same szanse publikacji co "niedys", więc jęczenie o zaświadczeniach mnie nie przekonuje.




tymbardziej ze zaświadczenie praktycznie nic nie znaczy. Papierek to ja też mam (przydał się kilka lat temu na maturze) a wiem, że jak się skupię, to na 10 stronach tekstu w wordzie mam maksymalnie 2-3 podkreślenia. Tylko najczęściej mi sie po prostu nie chce.........

_________________
lśnij potęgo kościołów...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.07.2003 @ 19:21:04 
Offline
The One and Only
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.09.2002 @ 0:30:50
Posty: 5820
Lokalizacja: National Nitpicking Center
pci pisze:
Tym bardziej ze zaświadczenie praktycznie nic nie znaczy.

Właśnie. Połowa mojej rodziny i znajomych to poloniści, więc wypocin ludzi z autentycznymi i rzekomymi dysfunkcjami trochę się w życiu naglądałem. Z mojego doświadczenia wynika, że na 10 osób z zaświadczeniem prawdziwą dysfunkcję mają 2-3. Mało tego: mimo że nie jestem specjalistą, to w większości przypadków potrafiłbym bez problemu odróżnić prawdziwą dysfunkcję od udawanej. Rzecz w tym, że dysortograficy czy dyslektycy robią bardzo charakterystyczne i nietypowe błędy, (np. nie rozróżniają "ą" od "om", "t" od "d" albo połykają sylaby w środku długiego wyrazu).

Za to już całkowicie krew mnie zalewa, jak ludzie wycierają sobie gębę dysfunkcjami w Internecie. Nie dość, że najczęściej kłamią, to jeszcze nie chce im się włączyć sprawdzania pisowni i uznają, że wszystko jest OK. A fakt, że innych czytanie "dórzy" czy "rzułf" może męczyć, to już ich nie obchodzi. Ech, wziąłbym pałę...

_________________
I'm not dead yet.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.07.2003 @ 22:47:20 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.06.2003 @ 22:54:26
Posty: 2244
Alakhai pisze:
Ech, wziąłbym pałę...


Lepiej tego nierób, Panie mogły by się oburzyć...;-))))))))

_________________
The Anthem
"From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same "


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.07.2003 @ 23:04:07 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2003 @ 17:00:18
Posty: 11145
Lokalizacja: Warszawa
To niech się oburzają ~... ?!
Masz jakieś wspomnienia z dzieciństwa związane z oburzonymi dziewojami ??

_________________
13.04.2010 - You have taken sky from me...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.07.2003 @ 21:52:12 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.06.2003 @ 22:54:26
Posty: 2244
Widzę że forum przymiera artystycznie, nikt jakiegoś opowiadanka nie wrzuca??Brak natchnienia??:-) Wiem, że są wakacje;-))))))))

_________________
The Anthem
"From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same "


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.07.2003 @ 21:58:06 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 12:19:06
Posty: 8591
Lokalizacja: Ultima Thule
Chyba czas na nowe Nazgulfiction w klimatach Diuny ~ Matrixa;))
A może Drórzyni przejmą tę oburzającą pałeczkę?
No dobra, dobra, tylko żartowałam:))

_________________
Święte Gramatyko i Ortografio, módlcie się za nami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group