Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.03.2024 @ 1:17:53

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
Post: 20.09.2002 @ 16:58:50 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 11:16:06
Posty: 423
Lokalizacja: San Francisco
Żeby opublikować swóje opowiadanie fanfiction w Zonie, należy:

- usunąć z niego ewentualne błędy stylistyczne, ortograficzne, etc.
- przeczytać kilka razy i dać komuś znajomemu do korekty
- utwierdzić się w przekonaniu, że tekst jest związany w jakiś sposób z Andrzejem Sapkowskim (tematyką, stylem, realiami, klimatem, ...)
- wejść na stronę http://www.sapkowski.pl/submit.php lub kliknąć na linku "Wyślij nam tekst" w menu głównym Zony
- przeczytać uważnie instrukcję obsługi formularza
- stosując się do nich odpowiednio sformatować tekst i wrzucić go do formularza
- zrobić podgląd i sprawdzić czy tekst jest w takiej czytelnej i właściwej formie
- zaakceptować i czekać

Po niedługim czasie poprawnie zarejestrowany tekst, spełniający powyższe założenia -- zostanie opublikowany w Zonie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.09.2002 @ 21:23:08 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 20.09.2002 @ 21:15:02
Posty: 32
Hmmm...zastanwaia mnie jednak to 'błedów ortograficznych stylistycznch' Jesli ktos jest dysortografikiem to robi bledy bezwiednie i jest to naturalne i tylko prawdziwy Ha'De'BlaH by sie o to rzucał. Co do błedów stylistycznych to ktos moze je specjalnie wprwadzac aby pisac w specyficzny, kilmatyczny sposób lub do wypowiedzi postaci. Co do innych rzeczy to jeśli odrzucicie tkst to moglibysci chcoasz o tym poiwadamomć, bo ja takiego powiadomienia nie otrzymałem a tesktu już ze 2 miesiące chyba na stronie nie widać :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.09.2002 @ 21:42:14 
Offline
Próba Traw

Rejestracja: 20.09.2002 @ 17:10:54
Posty: 87
Lokalizacja: Łódź
Coen, wybacz stary, ale ja się błędów będę czepiać zawsze. To że ktoś jest dysortografikiem nie oznacza, że jest zwolniony z wciśnięcia sprawdzania pisowni w edytorze tekstów. Po prostu wysłanie opowiadania z błędami dyskwalifikuje taką osobę jako niechlujną oraz leniwą i traktującą ewentualnych czytelników z całkowitym brakiem szacunku.
Podobnie jest ze stylem - naprawdę warto jest dać najpierw tekst do przeczytania kilku osobom i zaakceptować ewentualne zgłaszane poprawki niż wysyłać ewidentnego gniota, który obrywa całkiem zasłużone niepochlebne komentarze. A jeśli uchybienia stylistyczne są celowe, to średnio inteligentny czytelnik je wyłapie i nie będzie się ich czepiał.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.09.2002 @ 21:59:24 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 20.09.2002 @ 21:15:02
Posty: 32
Hmmm...nie chce sie czepiac, ale ja pisze wszystkie opo w wordzie który ma wychwytywac błedy a i to niewiele daje bo niektórych nie wychwyci a inn potworzy. nie twierdze ,zę nic nie daje bo jak wsadziłęm tam tekst pisany w notaniku to bylo az czerwono od podkresleń. Ale jak juz mówilem nie wszystko da sie wychwicić, że juz o literówkach nie wspomne


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.09.2002 @ 22:28:03 
Offline
Próba Traw

Rejestracja: 20.09.2002 @ 17:10:54
Posty: 87
Lokalizacja: Łódź
No i dlatego warto dać tekst do przeczytania innym osobom. Wiem że w moim przypadku to zboczenie zawodowe, ale jak widzę błędy to mnie po prostu skręca.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.09.2002 @ 22:31:22 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 20.09.2002 @ 21:15:02
Posty: 32
A wieć zróbmy to inaczej. W tym dziale wyrzej umieszcze to moje opo. Jesli uznasz ze nie nadaje sie ni niczego to je wywalisz. Co Ty na to?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.09.2002 @ 22:39:30 
Offline
Próba Traw

Rejestracja: 20.09.2002 @ 17:10:54
Posty: 87
Lokalizacja: Łódź
Gdybym był adminem to może bym i tak zrobił. Jednakże jako zwykły użytkownik forum mogę je co najwyżej skomentować. A swoje opowiadanie wyślij po prostu jeszcze raz do Johna, bowiem to on jest tu szefem :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.09.2002 @ 22:47:06 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 20.09.2002 @ 21:15:02
Posty: 32
W sumie tam podpis mówi '...opowiadania...' wiec co tam :) Umieszcze je :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.09.2002 @ 0:28:57 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 20.09.2002 @ 17:22:14
Posty: 2
Lokalizacja: Tarnobrzeg
"Po prostu wysłanie opowiadania z błędami dyskwalifikuje taką osobę jako niechlujną oraz leniwą i traktującą ewentualnych czytelników z całkowitym brakiem szacunku."

Tym bardziej, że dolegliwości związane z dysleksją i dysgrafią to problem ok 2% populacji. A czasem wydaje mi się, że moi znajomi to 150% tych ludzi...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.09.2002 @ 8:45:53 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 20.09.2002 @ 21:15:02
Posty: 32
Możliwe, tyle, że ja naprawde mam takie 'dolegliwosci' i mam to nawet potwierdzone przez odpowiednią poradnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.09.2002 @ 13:52:51 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 20:49:36
Posty: 2406
Lokalizacja: Warszawa
"Możliwe, tyle, że ja naprawde mam takie 'dolegliwosci' i mam to nawet potwierdzone przez odpowiednią poradnie."

Tak, gdybym była Twoją Panią od polskiego to by mi to wystarczyło, ale jeśli chcesz prezentowac swoje dzieła szerszej publiczmości to albo znajdziesz sobie kumpla korektora albo pozostanie Ci rola barda, który opowiada swoje historie.
Słyszy się niekiedy o słynnych dyslektykach i dysgrafikach w tym pisarzach, ale ich ksiązki wydawane są z prawidłową ortografią

Pozdrawiam

_________________
<b><i>Magdalaena</i></b>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.09.2002 @ 14:43:08 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 20.09.2002 @ 21:15:02
Posty: 32
Owszem, może macie racje ale moim zdaniem powinna być przewaga treści nad formą a nie odwrotnie. Bo co wolelibyście przeczytać? Doskonale opo z błedami ortograficznymi czy denne opo z poprawną ortografią?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.09.2002 @ 14:49:22 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 20:49:36
Posty: 2406
Lokalizacja: Warszawa
"Bo co wolelibyście przeczytać? Doskonale opo z błedami ortograficznymi czy denne opo z poprawną ortografią?"

Przyko mi to pisać, ale nie mogę w sobie wzbudzić szczególnego zamiłowania do fanficów. Nie czytałam ich zbyt wiele (włącznie z tym, które Coen przysłał ) i nie ciągnie mnie do nich. Troszkę szkoda, że ostatnio co news na Zonie - to opowiadanie fana.
Zawsze niestety wszystko co czytałam było wyraźnie gorsze od pierwowzoru. I dlatego w przeciwieństwoie co Coena, jeśli już coś mi się powodba to te opowiadania, w których świat pierowzoru przedstawiony jest w krzywym zwierciadle.

_________________
<b><i>Magdalaena</i></b>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.09.2002 @ 15:06:31 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 20.09.2002 @ 21:11:37
Posty: 20
Lokalizacja: Wrocław
Zawsze niestety wszystko co czytałam było wyraźnie gorsze od pierwowzoru. I dlatego w przeciwieństwoie co Coena, jeśli już coś mi się powodba to te opowiadania, w których świat pierowzoru przedstawiony jest w krzywym zwierciadle."


Popatrz na to z tej strony: Gdyby fanfiki nie były gorsze od pierwowzoru, to żaden ich autor nie pisałby nic na Zonę, tylko wydawał w zbiorach po 37 PLN:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Błędy
Post: 22.09.2002 @ 18:38:12 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:21:55
Posty: 7950
Lokalizacja: Łódź
Wybaczcie wszyscy, ale ostatecznie sprawdzenie pisowni to obowiązek. I nikt nie jest z niego zwolniony. Usprawiedliwienie pt. ja mam dysleksję to nie jest usprawiedliwienie, bo to zwalnia co najwyżej z pisania dyktand, a nie z włączenia opcji "sprawdzanie pisowni". Poza tym nie uwierzę nikomu, komu się nagle objawiła dysleksja w I klasie liceum :D bo takie rzeczy są wykrywane najpóźniej w IV klasie podstawówki i systematyczne leczenie może je częściowo skorygować. No i jak juz tu pisano, dysleksja i dysortografia to ok. 2-3% społeczeństwa. Reszta to nieuctwo i lenistwo, moi kochani, a nieumiejętność wciśnięcia F7 to dodatkowo nieumiejętność posługiwania się najprostszymi opcjami komputera.

A jak komuś Word podkreśla taki słowa jak "wiedźmin" czy "Geralt", to przypominam, że istnieją takie opcje jak "Zignoruj wszystkie" i "Dodaj".

Błąd ortograficzny to trochę jak puszczenie bąka w towarzystwie: niby nic takiego, a jednak głupio.

_________________
You stay away from my boy's pants or I'll hang ya from my Jolly Roger, ya Jezebel!
Elaine Marley-Threepwood


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group