Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 15:40:45

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 19.07.2004 @ 17:07:44 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 19.05.2004 @ 17:09:39
Posty: 126
PP...S: Wiedzialem, ze mi sie od milosnikow kotow oberwie

Tak na serio, "pospolite" w cudzyslowach, specjalnie. Chodzilo mi o to, ze spotkanie kota na ulicy (poza czarnym w piatek trzynastego) jest troche normalniejsze (?) niz spotkanie tam wilka. A o niezwyklosci kotow wiem sam, nie trzeba mnie na to nawracac.

A co do gryfa, chodzilo mi o to, zeby umozliwic styl/szkole (niepotrzebne skreslic) w ktorej magia bedzie wieksza niz w "podstawce" (podstawka to dla mnie Geralt / Wilki). Jesli bardziej pasuje magiczny kot, to sie nie sprzeciwie. Troche tylko mnie zdziwilo, ze akurat wilki maja miec najwiecej znakow

_________________
Czy koty biorą udział w wyścigu szczurów?
[1](5)(1)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19.07.2004 @ 17:13:53 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.06.2004 @ 16:41:22
Posty: 45
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
adalbert pisze:
A co do gryfa, chodzilo mi o to, zeby umozliwic styl/szkole (niepotrzebne skreslic) w ktorej magia bedzie wieksza niz w "podstawce" (podstawka to dla mnie Geralt / Wilki).


Wydaje nam sie, ze staramy sie wychwycic intencje ASa - u niego Znaki traca z czasem znaczenie :) W opowiadaniach jest ich wielcej, w powiesci mniej - widac wykrystalizowala mu sie wizja wiedzminow z ograniczona magia. Dlatego za maksimum mozliwosci magicznych uznajemy to co mial Geralt w pierwszych opowiadaniach...

Moze to moja bledna intuicja... oczywiscie.

_________________
Michał Madej

http://www.thewitcher.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19.07.2004 @ 17:31:12 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 19.05.2004 @ 17:09:39
Posty: 126
Jak na razie to wiekszosc "starych" forumowiczow podziela takie zdanie. To znaczy Geralt to Super-Wiedzmin i kazdy inny moze byc co najwyzej prawie taki dobry, ale w zasadzie tylko prawie. Ja mam tu troche inne zdanie.

Mysle tez o graczach, bo zakladam, ze najpierw beda chcieli byc "wilkami", poczuc sie jak Geralt... Potem beda chcieli sprobowac innych, khem, cechow. Dlatego mysle, ze dobrze by bylo stworzyc jedna, khem, stajnie z wiekszym wyborem znakow (a mniejszym technik walki). A wiedzmini z, khem, rodu wilkow powinni byc "uniwersalni" w magii i walce.

Nie przypadla mi tez do gustu mysl, ze akurat wiedzmini z, khem, plemienia wilkow maja miec najwiecej znakow. Magia bardziej pasuje do, khem, zakonow Kota albo Gryfa. Ale to moje zdanie, maj hambel opinion.

Nie zalezy mi na polemice z autorami, na to nie mam wystarczajacego dostepu do sieci. Ale pomyslcie prosze, czy nie ma sensu stworzenia wiedzminow "magiczniejszych"

_________________
Czy koty biorą udział w wyścigu szczurów?
[1](5)(1)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19.07.2004 @ 17:43:52 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.06.2004 @ 16:41:22
Posty: 45
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
adalbert pisze:
Nie zalezy mi na polemice z autorami, na to nie mam wystarczajacego dostepu do sieci. Ale pomyslcie prosze, czy nie ma sensu stworzenia wiedzminow "magiczniejszych"


No wlasnie staramy sie isc w strone wiedzminow "malo magicznych" - co ogolnie dyskutowane jest na watku o Znakach

Michal

_________________
Michał Madej

http://www.thewitcher.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.07.2004 @ 3:50:13 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 20.07.2004 @ 3:18:49
Posty: 31
bardzo fajnie,ze idzie w takim a nie innym kierunku
rozne medaliony kojarza mi sie wlasnie ze specyfika danego wiedzmina,a nie jakiejs szkoly.
wiadomo,ze zostac wiedzminem latwo nie bylo, dlatego kazdy,co przeszedl wszystkie proby traktowany byl pewnie na tyle wyjatkowo,ze jego perceptor, kiedy szkolenie konczylo sie, ofiarowywal nowemu wiedzminowi specyficzny medalion,w zaleznosci o "charakteru" danego wiedzmina.
czegos,co go wyroznia(kot,gryf,no i bialy wilk:))

co do uzbrojenia.
oczywiscie,ze bronie o siecznej dlugiej glowni musza dominowac
jesli trzymac sie realiow.
ale mozna pofantazjowac w tym temacie dosc duzo.
jako,ze znam sie troche to sobie pomedrkuje ;)
wybaczcie :]
podzial historyczny to ciagla ewolucja i przechodzenie broni w sposob plynny od jednych typow do nastepnych

mamy wiec miecze krotkie,dobre do pchniecia,a i do ciecia.

potem miecz sie wydluza, mamy miecze dlugie (zawieraja sie w tym pojeciu stereotypowe "poltorki" bastardy ale i dluzsze miecze jednoreczne)

potem mamy juz miecze wielkie (rowniez w tym pojeciu zawieraja sie dlugie miecze uniwersalne,ale i ciezkie pozne "stereotypowe" miecze piechotne,takze i pozniejszych landsknechtow,a takze miecze przeznaczone przede wszystkim do pchniecia)

stad ewoluuje rapier,najpierw do ciecia i do pchniecia, potem tylko bron do pchniecia.

z miecza jednorecznego-krotkiego ewoluowaly tasaki (te wszystkie "sejmitary")..
potem szabelki..
(fachowcy niech wybacza prostote i uproszczenia podzialu)
wszystkie roznily sie rodzajem "damage'u", wymiarami, waga, dostepnoscia, sposobem walki, etc...
jak widac jest tu sporo mozliwosci do wyboru.
widac, ze ciosy byly wzorowane conieco (bo na razie nie ma duzo materialow, coby ocenic mozna) na klasycznej szermierce europejskiej mieczem dlugim. Szermierka taka byla w duchu bardzo bliska stylowi wiedzmina - ciagle byc w ruchu, generalna zasada jest atak i/lub trzymanie inicjatywy.
az sie prosi o wykorzystanie klasycznych,traktatowych motywow.
np. walka polmieczem (half-sword) - pchniecia i uderzenia glowica i jelcem.
wiecej pchniec, nie tylko z gornych postaw, ale i np z "pługa"
uderzenia głowicą, zbicia głowni, wyjęcia broni na jelcu, bloki/zbicia jelcem, itp..
wiedzmin i sztylet - cos fajnego,jakby umial cos takiego czasem zrobic, jak rzucanie sztyletem...nie musi mu to wychodzic super, ale jako mozliwosc jest fajne..
uzbrojenie ochronne.
zdecydowanie skromne. Skora (wbrew pozorom,dobrze wyprawiona skora, przeszywanica, etc, byly bardzo dobra ochrona, a przed strzalami chronily lepiej niz plyty/kolczugi.. w koncu nie kazdy jest legenda i odbija po dwie strzaly na raz :)), ewentualnie, poza rekawicami, karwaszami, moglaby to byc np ochrona szyi, czy nakolanki, nalokcie.
mobilnosci nie ograniczaja, a swoje zadanie spelniaja bardzo dobrze.
co do znakow. Ignia, Aksja, Aard, Heliotrop...
sa cztery fajne zasady, ktore moznaby po prostu rozmaicie wykorzystywac, tak uniwersalnie, po MacGyver'owemu ;]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.07.2004 @ 7:06:40 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2002 @ 19:25:16
Posty: 10760
Lokalizacja: Chrząszczydrzewoszyce Powiat Łękołozy
a czy wiedźmin będzie rzucał doniczkami?

_________________
All those moments will be lost in time...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.07.2004 @ 17:22:44 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 19.07.2004 @ 11:08:02
Posty: 17
a może znaki to rodzaj medalu za przejście szkolenia wilk=złoto gryf=srebro kot=brąz , a te miałyby wpływ na dalszy rozwój postaci, coś w rodzaju mnośnika .... chore wiem, ale chyba nowe nie???;)

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.07.2004 @ 17:23:25 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 19.07.2004 @ 11:08:02
Posty: 17
ups mnożnika miało być
:)

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.07.2004 @ 17:55:19 
Offline
Murderator

Rejestracja: 23.09.2002 @ 9:18:29
Posty: 10121
Lokalizacja: Warszawa
Następnym razem użyj opcji zmień zamist pisać jeden post pod drugim.

_________________
Paryż ma Wieżę, Londyn ma Tamizę. A my Polacy stoimy pod krzyżem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.07.2004 @ 18:28:49 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 19.07.2004 @ 11:08:02
Posty: 17
wybacz mnie niegodnemu :P

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.08.2005 @ 16:32:13 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 03.05.2005 @ 15:46:11
Posty: 3
Lokalizacja: Warszawa-wesoła
Ysengrinn pisze:
Mam rację:]. W "Krwi Elfów" pisze jak byk, że potwory, w tym gryfy, powstały/przedostały się do Wiedźminalndu pod wpływem Koniunkcji Sfer.


To może ja jakąś inną książkę czytałem. Tam było napisane o ghulach, a nie o potrworach w ogóle. Moim zdaniem tylko niektóre z potworów takie jak wampiry, ghule czy graveriny są wynikiem Koniunkcji Sfer. Reszta jak gryfy czy żagnice to poprostu niebezpieczne zwierzęta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04.08.2007 @ 0:19:56 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.07.2007 @ 14:01:21
Posty: 11
Lokalizacja: zewszad:)
wg. skromnego mua:) kazdy wiedzmin mial inny medalion - Geralt jako bialy wilk mial medalion wilka, ktos inny byl sraczkowatym gryfem i dostal medalion gryfa. chodzi tu pewnie do asymilacje z pewnymi zwierzetami. kttorys wiedzmin mial pewnie medalion zielonej zaby - bo mial zielone wlosy i duze oczy( a takze dlugi jezyk:)) rozumiecie moje rozumne rozumowanie??

_________________
Nostress.Nobody is perfect.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.03.2017 @ 21:37:49 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 19.11.2016 @ 20:40:25
Posty: 6
Bardzo interesujący temat


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group