Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 11:24:56

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 22.06.2005 @ 20:04:29 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2004 @ 11:38:26
Posty: 7402
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Ależ skąd. Ci goście mają na sobie zwyczajne rajtuzy. W póżnym średniowieczu nosilo się nogawice, połączone tylko paskiem- nie były zszyte w kroczu. To byly dwie osobne nogawki!
Sugerować można sie ikonografią z epoki, a nie rekonstrukcjami, które mogą byc mniej lub bardziej fachowe...

_________________
I will always need your love/Wish I could write it in the daily news
You, on the other hand, are a sweet little eclair on the outside and a pit bull on the inside- Charlaine Harris


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23.06.2005 @ 11:55:32 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 12:19:06
Posty: 8591
Lokalizacja: Ultima Thule
Litości. Ci panowie mają na sobie gejowskie rajstopy i kolorowe koszule z bufami. Sugerowane własną chorą wyobraźnią, nie ikonografią. W Ruchu Rycerskim nazywamy takich Mrokami. Zapewniam, że średniowieczne wełniane nogawice, jakkolwiek miały tendencję do "dopasowywania się", nie były całkiem obcisłe. Kaftaniki (dublety) też są tragicznie zrekonstruowane i przypominają jakiś pseudorenesans. Nie mówiąc już o butach.
Jeśli chcesz wgłębić się w problematykę średniowiecznych ubiorów (na tyle, by móc bez lęku przedstawiać je na rysunkach), polecam specjalistyczną, a dostępną w niektórych bibliotekach literaturę i dokłądne wgłębianie się w ikonografię. Z epoki, podkreślam, z epoki. Jeśli chodzi o grupy odtwarzające średniowecze, odradzam liberalny Zachód i proponuję skupić się na rodzimych stowarzyszeniach (tutaj wielki spis bractw rycerskich). Ale i tu trzeba uważać:)

"Narrenturm" to nie żadne realia fantasy, tylko całkiem porządnie przedstawiony piętnasty wiek. Jeśli nie chcesz rysować Pomurnika w ciuchach, w jakie nolens wolens musiał się ubierać (bo postać ta nie wygląda mi na ekscentryka), obwiń go w płaszcz, który zakryje wszelkie niestosowności, a do ręki daj mu np. łyżkę;-)))
Tyle od ultraski:)

Acha: tamten ciuch (zdecydowanie nie wieczorowy rycerski) powinien wyglądać mniej więcej tak. Katalog--> piętnasty wiek--> doublet. W ogóle fajna stronka:)

_________________
Święte Gramatyko i Ortografio, módlcie się za nami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23.06.2005 @ 16:38:50 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 22.02.2005 @ 22:09:00
Posty: 22
Uha!
Nie miałem pojęcia z kim tutaj przyszło mi sie potykać.
Cóz, jedyne co mi w tej sytuacji pozostało to przyznać się do własnego błedu i zweryfikowac nieco stosunek i zapatrywania na zakres własnej wiedzy.
Nie jestem kostiumologiem, o trendach w modzie na przestrzeni wieków wiem tyle, ile przeczytam- a, że w zasadzie swoją wiedzę w tych kwestiach poszerzam okazjonalnie ( od szkicu, do szkicu- od pracy do pracy) i raczej na bieżąco, zawsze siłą rzeczy będę miał jakieś braki.

Tymczasem zmieniłem nieco klimaty i realia w twórczości na znacznie bardziej współczesne ( Koralina, Neila Gainmana- czytał ktoś? świetna, swoją drogą) a planowaną od jakiegoś czasu Rotę odłożyłem spokojnie na półeczkę, więc przez jakiś czas podobną gafę strzelić mi będzie znacznie trudniej.

Aha, Dzięki za url Haletho. Bardzo dobra strona i cała masa fantastycznego materiału poglądowego. Z pewnością kiedyś do czegoś mi się to przyda. I w związku z tym- czy może miała byś tego więcej? Szczególnie interesują mnie akcesoria "wojenne", no wiesz- oręż, zbroje... a także architektura jako taka. No, w zasadzie wszystko jak leci. Zawsze powtarzałem, ze im więcej materiału tym lepiej.... no, moze to nie do końca prawda, ponieważ jak do tej pory w całym swoim życiu powtórzyłem to raz, moze dwa.... ehmm, mniejsza z tym. Gdybyś była w posiadaniu większej ilości podobnych adresów internetowych, konkretnych tytułów literatury, o którą można pytać w bibliotekach... Cóz, byłbym wdzięczny. Nawet bardzo. Narysował bym nawet pomurnika owiniętego w szmatę z łyżką, jeśli to by Ciebie ucieszyło. Tak czy inaczej- Zanzibarre@o2.pl .

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23.06.2005 @ 17:02:52 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 12:19:06
Posty: 8591
Lokalizacja: Ultima Thule
A owszem, bardzo chętnie zobaczyłabym moją ulubioną postać prywatnie, z parującą łychą:P

Polecam w miarę dokładne przejrzenie Bargittonu - jest tam masa linków do stron z uzbrojeniem i innymi takimi. Zajrzyj też na forum dyskusyjne www.freha.pl (ostrożnie z zakładanie tematów), gdzie na pewno znajdziesz parę gotowych przepisów w interesującym cię zakresie. Z autorów literatury o broni polecam głównie Żygulskiego, Nadolskiego i Kwaśniewicza. Do dostania w bibliotekach i dużo fajnych obrazków. Jeśłi chodzi o szukanie po sieci... Kurczę, sama właśnie chcę coś znaleźć o malarstwie polskim w początkach piętnastego wieku (ciuchy) i nic z tego... :-//

Dobra, koniec tego offtopu:)

_________________
Święte Gramatyko i Ortografio, módlcie się za nami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23.06.2005 @ 17:20:34 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 22.02.2005 @ 22:09:00
Posty: 22
Haletho, jeśli interesuje Cię tylko wrzucenie obrazka na jakiś serwer, tylko po to, by móc pokazywać go w sieci, nie musisz od razu zakładac sobie gdziekolwiek konta.

http://www.imageshack.us/

To taka wygodna stronka. Uploadujesz obrazek z dysku bezpośrednio na serwer, potem otrzymujesz adres do obrazka i gotowe. Sprawnie, szybko i bez zbędnego pitolenia.

edit:

Tyle zresztą słyszy się na tym forum, w róznych miejscach narzekania w stylu " John nie wsadził moich grafik". A komu on jest potrzebny? Skoro równie dobrze można się upubliczniać tutaj, na forum. sam roważam czy przypadkiem nie usunąc swojej, dosyć starej i nieco średniej jakości galerii z Zony.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23.06.2005 @ 17:29:06 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 12:19:06
Posty: 8591
Lokalizacja: Ultima Thule
Dzięki:) Gadaj natychmiast która galeria jest twoja:-)))

A ja (usunęłam część postu, ale atak vramiozy...) nieśmiało pokazuję mojego Birkarta von Grellenorta... Nie bądźcie zbyt surowi;)

_________________
Święte Gramatyko i Ortografio, módlcie się za nami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23.06.2005 @ 17:43:49 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 22.02.2005 @ 22:09:00
Posty: 22
Na imageshacku nie ma, z tego co wiem, jako takich galerii. Tutaj wrzuca się pjedyncze prace.
Ja osobiście mam jakąś tam galerię na Digarcie, ale tam nie ma praktycznie nic ponad to, co już tutaj pokazałem. Zazwyczaj pracuję na dużych formatach, rzędu A2, A1.. a skanowanie takich planszy na moim małym domowym skanerku to prawdziwa mordęga.

Co do Pomurnika. Cóż, widać, że konsekwentnie trzymasz się swojej wizji. Fizjonomia rzeczywiście podobna do tej, z okładni wspomnianej wcześniej ksiązki. Aha.. i teraz coś, czego nie potrafię sobie odmówić. Uwaga!

Dlaczego on ma taki krótki nos? Jakoś zupełnie nie współgra z "moim" wyobrażeniem Pomurnika.
Praca jest ładna i mroczna. Trochę dziwne światło, ale co tam.
Tak trzymać... odrobine dobrych chęci i odwagi cywilnej i wspólnymi siłami jakoś rozruszamy ten topic.

edit.

No tak... miałaś na myśli moją galerię na Zonie.
Marek Bednarski. Te prace są koszmarne.... koszmarne, niedopracowane i w dodatku kiepsko zeskanowane. Dlatego właśnie rozważam ich usunięcie.


Ostatnio zmieniony 23.06.2005 @ 17:47:59 przez Zanzibarre, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23.06.2005 @ 17:45:28 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 12:19:06
Posty: 8591
Lokalizacja: Ultima Thule
On nie ma krótkiego nosa, tylko długi widziany z przodu;P

O tak, rozruszamy ten topic we dwoje, bo na chwilę obecną tylko my gadamy;-))

Hm... Uczyć się do egzaminu, czy rysować Szarleja?

_________________
Święte Gramatyko i Ortografio, módlcie się za nami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23.06.2005 @ 17:48:29 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 22.02.2005 @ 22:09:00
Posty: 22
Rysować Szarleja.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23.06.2005 @ 17:48:53 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.05.2004 @ 15:45:18
Posty: 1766
Pomurnik bardzo... pomurnikowaty :) Tylko mi się widział z trochę bardziej diabolicznym wyrazem twarzy :) Ale ogólnie ładnie Ci to wyszło, Hal :)

_________________
وأنا؟ أنا كقطة سيامية في جوف راحتيه


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23.06.2005 @ 17:56:09 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2004 @ 21:19:33
Posty: 4505
Zastanowiłam się, co mi w nim nie pasuje i już wiem: za bardzo kobiece usta, zbyt symetryczny przedziałek, taki przylizany, i mało diaboliczne spojrzenie. W sumie te dwie ostatnie rzeczy są mało istotne (zwłaszcza przedziałek;P), natomiast usta bym zdecydowanie poprawiła. IMO dolna warga nie powinna być tak pełna, i generalnie - większe ale węższe. Ale rysunek ogólnie fajny:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.06.2005 @ 12:10:49 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 12:19:06
Posty: 8591
Lokalizacja: Ultima Thule
Emiel Regis. Trochę młody... To jeszcze z czasów, kiedy pił;)
Stary szkic do Pomurnika. Zdecydowanie lepszy od efektu końcowego.

_________________
Święte Gramatyko i Ortografio, módlcie się za nami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.06.2005 @ 12:18:55 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.04.2005 @ 18:27:02
Posty: 2816
Lokalizacja: duchem wciąż znad morza
Pomurnik zdecydowanie mija się z moim wyobrażeniem - jakoś tak łagodnie wygląda ;) Ale za to Regis - mrrrr ;)))

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.06.2005 @ 12:19:00 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2004 @ 11:38:26
Posty: 7402
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Podobają mi się twoje prace, Hal. Widzę jednak, że masz slabość do twarzy raczej delikatnych i melancholijnych, to spokojnie mogliby byc angielscy romantycy( oczywiście w okresach gdy akurat mniej ćpali i syfilis jeszcze w pełni się u nich nie rozwinął) ;-)))

_________________
I will always need your love/Wish I could write it in the daily news
You, on the other hand, are a sweet little eclair on the outside and a pit bull on the inside- Charlaine Harris


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.06.2005 @ 12:24:20 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Regis jest dobry, tylko popracuj troche nad oczami, bo jedno jakos sie trochę "skoślawiło";)) Choć podoba mi się wyraz zamyslenia i jakis taki wewnętrzny ból wyzierający z tych oczu.
Pumurnik - wybacz, ale on mi sie raczej kojarzy (na tym rysunku) jako pomocnik stajennego. I znowu oczy, gdybyś prawe umiejscowiła tak jak lewe, to efekt byłby o wiele lepszy (prawe nasze, nie jego:)) ).

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group