Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 12:55:58

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276 ... 279  Następna

Najmocniejszym punktem rządu Beaty Szydło jest:
B. Szydło- osoba niezłomna, twarda, strateg i boss w jednym 0%  0%  [ 0 ]
J. Gowin- wybitny intelektualista, znawca nauk wszelakich 11%  11%  [ 1 ]
Z. Ziobro- genialny prawnik, brzydzi się lizusostwem; MÓZG 0%  0%  [ 0 ]
M. Kamiński- człowiek niezłomny, o nieposzlakowanej opinii 11%  11%  [ 1 ]
A. Macierewicz- tytan logiki, kłamstwem gardzi 22%  22%  [ 2 ]
P. Gliński- kultura. Właściwy człowiek na właściwym miejscu 11%  11%  [ 1 ]
M. Błaszczak- BMW. Czyli marka sama w sobie 0%  0%  [ 0 ]
J. Szyszko- bezkompromisowy, gdy chodzi o dobro obywateli 0%  0%  [ 0 ]
B. Kempa- nie nadaje się do niczego, ale trzeba było coś jej dać 44%  44%  [ 4 ]
Liczba głosów : 9
Autor Wiadomość
Post: 18.12.2015 @ 19:52:22 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:29:02
Posty: 11233
Lokalizacja: Legnica/Kraków
:((((((((((( Żenada, żałość i ogólna sromota.

_________________
Występny Wartowniku! Cintryjka chwali książkę! Bym miał pieniądze, to bym se chyba, normalnie, kupił, tak mnie to zaszokowało ;) - Ben

siekierka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.12.2015 @ 0:49:09 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Cintryjka pisze:
:((((((((((( Żenada, żałość i ogólna sromota.
Żałość to byłaby wtedy, gdyby Duda wyszedł i powiedział: "drogi narodzie, PO dało ciała wybierając pięciu sędziów. Powinni trzech, ale nic się nie stało, poczekamy do orzeczenia i najwyżej dobierzemy tych dwóch". Dramat byłby wtedy kiedy Jarosław abdykowałby z prezesury na rzecz premier Szydło. Tragedia gdyby przygotowali rzetelny, udokumentowany raport o stanie państwa i postawili pod mur odpowiedzialnych. Nieszczęście to byłoby pozostawienie Antoniego w Tworkach a nie danie mu stanowiska. Bo wtedy KAŻDĄ ustawę by przepchnęli z przyklaskiem. A tak - jak wcześniej pisałem - PiSowi wolno mniej. PO nie wykonała 48 wyroków TK. Czytaliście o tym w jakimś czasopiśmie, periodyku, dzienniku? Widzieliście Petru rwącego szaty? A PiS na razie walczy z jednym orzeczeniem :)

Macie przy władzy idiotów w formie, oszołomów bez zachowań. Byle więcej, byle mocniej. PiS już zdycha, ale do zakutych łbów dotrze to za późno. Powolny system nerwowy jak sądzę. Tylko gdzie jest lewica..?

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.12.2015 @ 2:12:01 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Aktualnie? W czarnej du...szy, z 1% poparcia.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.12.2015 @ 21:06:55 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2004 @ 11:17:30
Posty: 1630
Lokalizacja: Flołting Garden
Lhunbleidd pisze:
PO nie wykonała 48 wyroków TK. Czytaliście o tym w jakimś czasopiśmie, periodyku, dzienniku? Widzieliście Petru rwącego szaty? A PiS na razie walczy z jednym orzeczeniem :)


Nooo, akurat na tym forum nie spodziewałem się takiego kretyńskiego (i rzecz jasna bezsensownego) argumentu, wprost z TV Republika, wSieci, czy niezależnej.pl. Ale cóż, życie jest pełne niespodzianek. Trochę szkoda tylko lewicy - mając takich zwolenników ma małe szanse na sensowny wynik w wyborach, nawet jeśli PiS się zupełnie skompromituje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.12.2015 @ 10:52:23 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Tak, tak, wiem. TVN nie podało.

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.12.2015 @ 17:04:35 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2004 @ 11:17:30
Posty: 1630
Lokalizacja: Flołting Garden
Lhunbleidd pisze:
Tak, tak, wiem. TVN nie podało.


Co to takiego TVN? Coś w telewizji? Bo jeśli tak, to nie wiem, czy podało - żyję bez telewizora od 7 lat. Polecam, ułatwia samodzielne myślenie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.12.2015 @ 17:30:13 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 18:26:22
Posty: 9369
Lukas pisze:
Lhunbleidd pisze:
PO nie wykonała 48 wyroków TK. Czytaliście o tym w jakimś czasopiśmie, periodyku, dzienniku? Widzieliście Petru rwącego szaty? A PiS na razie walczy z jednym orzeczeniem :)


Nooo, akurat na tym forum nie spodziewałem się takiego kretyńskiego (i rzecz jasna bezsensownego) argumentu, wprost z TV Republika, wSieci, czy niezależnej.pl. Ale cóż, życie jest pełne niespodzianek. Trochę szkoda tylko lewicy - mając takich zwolenników ma małe szanse na sensowny wynik w wyborach, nawet jeśli PiS się zupełnie skompromituje.

Ale czepiasz się liczby 48 czy w ogóle zarzutu, że PO też czegoś nie zrobiła? Bo jak PiSu nienawidzę, tak niemożebnie mnie wk...wia fakt, że w dalszym ciągu nie rozwiązano kwestii ubezpieczeń zdrowotnych rolników. Do czego rząd Tuska był zobowiązany wyrokiem TK.

_________________
Czytam
Podróżuję
Przekonanie o własnej ważności doprowadziło mnie do kompleksu Boga

W wieku 6 lat chciałem zostać kucharką, gdy miałem 7 - Napoleonem. Odtąd moja ambicja, podobnie jak moja mania wielkości nie przestawały rosnąć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.12.2015 @ 19:05:24 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2004 @ 11:17:30
Posty: 1630
Lokalizacja: Flołting Garden
Vanin pisze:
Lukas pisze:
Lhunbleidd pisze:
PO nie wykonała 48 wyroków TK. Czytaliście o tym w jakimś czasopiśmie, periodyku, dzienniku? Widzieliście Petru rwącego szaty? A PiS na razie walczy z jednym orzeczeniem :)


Nooo, akurat na tym forum nie spodziewałem się takiego kretyńskiego (i rzecz jasna bezsensownego) argumentu, wprost z TV Republika, wSieci, czy niezależnej.pl. Ale cóż, życie jest pełne niespodzianek. Trochę szkoda tylko lewicy - mając takich zwolenników ma małe szanse na sensowny wynik w wyborach, nawet jeśli PiS się zupełnie skompromituje.

Ale czepiasz się liczby 48 czy w ogóle zarzutu, że PO też czegoś nie zrobiła? Bo jak PiSu nienawidzę, tak niemożebnie mnie wk...wia fakt, że w dalszym ciągu nie rozwiązano kwestii ubezpieczeń zdrowotnych rolników. Do czego rząd Tuska był zobowiązany wyrokiem TK.



Jeśli TK uznaje jakąś ustawę, lub jej część, za niezgodną z Konstytucją, to albo podaje okres, do kiedy zakwestionowane przepisy mogą być stosowane (czas dla parlamentu na zmianę prawa), albo przepisy przestają obowiązywać w momencie publikacji wyroku TK.
Tak samo przestał obowiązywać przepis dotyczący ubezpieczeń zdrowotnych rolników - TK dał Sejmowi bodajże 1,5 roku na wprowadzenie nowych regulacji. Pomijam już, że te nowe regulacje są prawie równie kuriozalne, jak poprzednie, o co oczywiście można mieć pretensję do PO (ja mam), tyle, że trudno tutaj mówić o "niewykonaniu wyroku".
Druga kwestia to fakt, że 8 lat temu było "niewykonanych" około 200 wyroków TK, w międzyczasie dochodziły kolejne, obecnie zostało tych czterdzieści osiem wyroków (nieznowelizowane ustawy). Zmiana, czy napisanie ustaw trochę trwa, z przyczyn legislacyjnych nie da się tego zrobić w tydzień, czy dwa (OK, wiem, że PiS da radę w jedną noc). Nie bronię tutaj PO, bo nie wiem, jak wygląda ta sprawa - może, gdyby się wzięli za to na poważnie, to by zdążyli, może nie mieli szans. Zresztą ja w ogóle nie bronię PO, bo mam im dużo do zarzucenia za te ostatnie dwie kadencje, bardzo dużo.

Jednak to co zrobił PiS, to "nowa jakość". Oni po prostu perfidnie złamali Konstytucję postępując wbrew jej zapisom, jednocześnie twierdząc, że "nic się nie stało, bo nie uznają tego wyroku TK". Z każdym wyrokiem sądu można się nie zgadzać, można go komentować, można czuć się pokrzywdzonym, ale prawomocne wyroki się po prostu stosuje, a jeśli nie, jest się przestępcą. Taki bandytyzm właśnie stosuje obecnie rządząca partia, korzystając z tego, że nie ma w tej chwili realnej możliwości, żeby zmusić ich do przestrzegania prawa. Wycierają sobie przy tym gęby "mandatem społecznym otrzymanym w wyborach" - twierdzą, że skoro otrzymali 5 z kawałkiem milionów głosów, to stoją ponad wszelkim prawem i mogą robić to, co chcą.

Jeśli kierowcy sąd wyrokiem odbierze prawo jazdy, to ten może się z tym "nie zgadzać" i jeździć dalej, narażając się na realną odpowiedzialność karną. Dudy nikt nie wsadzi do więzienia, przynajmniej za tej kadencji, więc może sobie robić co chce. Tak naprawdę mógłby zgwałcić swoją sekretarkę, obić dotkliwie swojego kierowcę i też pozostanie bezkarny - bo nie ma fizycznej i realnej prawnej możliwości, żeby pociągnąć go do odpowiedzialności za cokolwiek.

Dlatego cała władza demokratyczna opiera się na umowie społecznej, na zaufaniu, że pewni ludzie będą przestrzegać prawa (przynajmniej w sprawach fundamentalnych), nie będą perfidnie pokazywali środkowego palca społeczeństwu zaraz po wyborach, bo "nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi"? Jeśli takie zaufanie ludzie utracą, pozostanie chyba jedynie wprowadzenie jakiejś formy totalitaryzmu, w którym przecież żadnego zaufania i mandatu społecznego władza nie potrzebuje, bo trzyma wszystkich za mordę siłą (lub realną groźbą jej użycia).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.12.2015 @ 21:48:07 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.08.2015 @ 14:36:29
Posty: 23
Ciekawa jestem, co wyborcy Razem myślą z perspektywy czasu o swojej decyzji. Zagłosowalibyście dziś na nich ponownie, czy nie?
Ja jestem rozczarowana i chyba zaczynam tego głosu żałować. Razem uparło się, żeby koniecznie być osobno, "bo Petru", bo siamto i owamto. Efekt jest taki, że partia, której dałam ogromny kredyt zaufania (ludzie nieznani, o których w sumie nic bliżej nie było wiadomo) zajmuje się nie bardzo wiem czym, podczas gdy rządzący za nic mają Konstytucję i najbardziej elementarne zasady państwa prawa. Oczekiwałabym, że Razemowcy będą ich bronić a nie obrażać się na to, że bronią ich również ludzie, z których poglądami się mniej lub bardziej nie zgadzają.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21.12.2015 @ 11:01:09 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:29:02
Posty: 11233
Lokalizacja: Legnica/Kraków
Mam dokładnie takie samo odczucie, niestety. Polityka to nie zabawa w piaskownicy, że jak coś czy ktoś mi się nie podoba, to zabieram swoje zabawki i idę do domu. Teraz w interesie społecznym jest protestować przeciw działaniom władzy, jawnie sprzecznym z prawem. A co robi Razem? Nic, żeby nie być kojarzonymi z innymi partiami. A na samym początku skrytykowali TK (nie mówię, że co do meritum nie mieli sporo racji, niektóre wyroki TK, w sprawach światopoglądowych i nie tylko, uważam za skandaliczne, ale to akurat nie był dobry moment na krytykę, to był moment na wspieranie konstytucyjnego organu państwa, który władza chciała sparaliżować). Tymczasem jeśli ruch protestu ma mieć sens, to musi być masowy. Swoim odcinaniem się od Nowoczesnej dadzą jej Razemowcy w następnych wyborach o wiele więcej głosów, niż gdyby poszli od początku ze wszystkimi.

_________________
Występny Wartowniku! Cintryjka chwali książkę! Bym miał pieniądze, to bym se chyba, normalnie, kupił, tak mnie to zaszokowało ;) - Ben

siekierka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21.12.2015 @ 11:45:53 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Razem znalazło się między młotem a kowadłem, niestety. Każda z możliwych decyzji nieuchronnie wiązała się z odpływem części elektoratu.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21.12.2015 @ 17:18:30 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2004 @ 11:17:30
Posty: 1630
Lokalizacja: Flołting Garden
Narsil pisze:
Razem znalazło się między młotem a kowadłem, niestety. Każda z możliwych decyzji nieuchronnie wiązała się z odpływem części elektoratu.


???

Niby gdzie miał ten elektorat odpłynąć, jeśli Razem poparłoby ruch obywatelski, jakim jest KOD? Chyba do PiS-u... Serio, nadal macie nadzieje na tych PiS-owskich wyborców?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21.12.2015 @ 17:27:15 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Tam, skąd przypłynął - do rozległej krainy "Nie Głosuję, Bo Nie Mam Na Kogo".

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21.12.2015 @ 21:04:37 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2003 @ 17:00:18
Posty: 11145
Lokalizacja: Warszawa
Myślę, że w kwestii Razem to jeszcze jedna rzecz - oni dość mocno nienawidzą szeroko rozumianych banksterów. Więc nawet jeśli nie podoba im się to co PiS robi z TK, nie mają już nic przeciwko planom przywalenie bankom, agencjom ubezpieczeniowym, hipermarketom i zagranicznym korporacjom. A takie właśnie podmioty w zasadzie reprezentuje .N

_________________
13.04.2010 - You have taken sky from me...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21.12.2015 @ 21:59:53 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2004 @ 11:17:30
Posty: 1630
Lokalizacja: Flołting Garden
Padawan pisze:
Myślę, że w kwestii Razem to jeszcze jedna rzecz - oni dość mocno nienawidzą szeroko rozumianych banksterów. Więc nawet jeśli nie podoba im się to co PiS robi z TK, nie mają już nic przeciwko planom przywalenie bankom, agencjom ubezpieczeniowym, hipermarketom i zagranicznym korporacjom. A takie właśnie podmioty w zasadzie reprezentuje .N


Ale KOD to nie jest Nowoczesna. To znaczy jest obecnie w dużej mierze kojarzony z Petru, ale to m.in. właśnie dzieli bierności innych liderów. Na demonstracjach liderzy KOD potrafili pojechać po wszystkich partiach po równo - łącznie z tymi, których przedstawiciele stali 2 metry dalej.
Odcinając się od tej społecznej inicjatywy, partia Razem sama przesuwa ją w stronę liberalną - co mi nie przeszkadza, jednak wydaje się zupełnie błędne i niezrozumiałe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276 ... 279  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group