Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 23:34:49

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279  Następna

Najmocniejszym punktem rządu Beaty Szydło jest:
B. Szydło- osoba niezłomna, twarda, strateg i boss w jednym 0%  0%  [ 0 ]
J. Gowin- wybitny intelektualista, znawca nauk wszelakich 11%  11%  [ 1 ]
Z. Ziobro- genialny prawnik, brzydzi się lizusostwem; MÓZG 0%  0%  [ 0 ]
M. Kamiński- człowiek niezłomny, o nieposzlakowanej opinii 11%  11%  [ 1 ]
A. Macierewicz- tytan logiki, kłamstwem gardzi 22%  22%  [ 2 ]
P. Gliński- kultura. Właściwy człowiek na właściwym miejscu 11%  11%  [ 1 ]
M. Błaszczak- BMW. Czyli marka sama w sobie 0%  0%  [ 0 ]
J. Szyszko- bezkompromisowy, gdy chodzi o dobro obywateli 0%  0%  [ 0 ]
B. Kempa- nie nadaje się do niczego, ale trzeba było coś jej dać 44%  44%  [ 4 ]
Liczba głosów : 9
Autor Wiadomość
Post: 28.01.2016 @ 23:26:12 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Lhunbleidd pisze:
Narsil pisze:
Z tym 500 na dziecko to są w ogóle jaja kwadratowe - AFAIK, kryterium przyznania jest nie dochód, a liczba potomstwa. Czyli upper middle class z dwójką dzieci dostaną przyrzeczony datek, ale prekariuszka z jedynakiem już nie. :>
Ależ tam. Morawiecki już prosił, żeby bogaci nie brali. Może nie będą? :D

Dzie tam, Joanna Schmidt już wybiera buty. :D

A w międzyczasie PIS i Nowoczesna ramię w ramię popierają TTIP. O ile po oligarchach można się było tego spodziewać, o tyle PIS znów pokazuje jak bardzo jest "socjalny". :>

"Jarek, gdzie jest moje 20mln". Curwa, co za kyrk.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03.02.2016 @ 18:42:40 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Cytuj:
Lucjan Olszówka (dziennikarz): A załóżmy, że słucha nas teraz samotna matka, gdzie w jej rodzinie na przykład przypada po 801 zł na głowę.

Beata Mazurek (Prawo i Sprawiedliwość): Zachęcała ją będę do tego, żeby spróbowała ustabilizować swoją sytuację rodzinną i mieć więcej dzieci, tak aby móc na to świadczenie w przysłowiowy sposób się załapać.


<autocenzura>

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03.02.2016 @ 21:43:17 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2003 @ 17:00:18
Posty: 11145
Lokalizacja: Warszawa
A śmieli krytykować "Zmień pracę i weź kredyt" :)
Dobrze, że nie zasugerowała, że może jeszcze spróbować Lotto.

_________________
13.04.2010 - You have taken sky from me...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03.02.2016 @ 23:47:15 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2004 @ 11:17:30
Posty: 1630
Lokalizacja: Flołting Garden
A tak z ciekawości: zna ktoś to przysłowie o załapywaniu się na świadczenia, o którym wspomina rzecznik klubu PiS Beata Mazurek? Bo ja nie kojarzę...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04.02.2016 @ 2:17:49 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Tonący brzytwy się chwyta? :D

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04.02.2016 @ 9:21:32 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2003 @ 17:00:18
Posty: 11145
Lokalizacja: Warszawa
Cel uświęca środki :)

_________________
13.04.2010 - You have taken sky from me...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04.02.2016 @ 14:33:18 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
Padawan pisze:
A śmieli krytykować "Zmień pracę i weź kredyt" :)
Dobrze, że nie zasugerowała, że może jeszcze spróbować Lotto.
Co tylko świadczy o tym że wszyscy politycy są siebie warci, niezależnie od barw klubowych. I mogliby być lepiej przygotowani na niewygodne pytania, i Bronisław Bul i ta ministra pokazali że zupełnie sobie z nimi nie radzą. Bo po kampanii można zwolnić polit PRowców, kasa na ośmiorniczki oraz wina po tysiąc i więcej za butelkę będzie.

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04.02.2016 @ 14:57:02 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.10.2005 @ 22:43:37
Posty: 4932
Lokalizacja: nikaj.uuk!
Lukas pisze:
A tak z ciekawości: zna ktoś to przysłowie o załapywaniu się na świadczenia, o którym wspomina rzecznik klubu PiS Beata Mazurek? Bo ja nie kojarzę...
Czepiasz się jak przysłowiowy rzep, przecież to częsty polski błąd, coś jak mylenie nieba z gwiazdami odbitymi od powierzchni przysłowiowego stawu. :P
Świadczy o (nie)sprawności językowej i wynika chyba z tego, że niektórzy ludzie w bardziej oficjalnych wypowiedziach starają się zaznaczyć, że świadomie wtrącają do wypowiedzi potoczne wyrazy czy zwroty. Żeby ktoś przypadkiem nie pomyślał, że nie są tak elokwentni, za jakich się uważają.
Mnie często takie "kolokwialnie mówiąc", brzydko mówiąc: zajebiście razi. ;)

_________________
P2009 / 59124 ИOНTAЯAM / 251095

Dzień dobry, piękne panie – rzekł, kłaniając się uprzejmie. – Czy przypadkiem wiecie, dokąd odsyła się kurvvy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04.02.2016 @ 15:39:10 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2003 @ 17:00:18
Posty: 11145
Lokalizacja: Warszawa
Vramin pisze:
Co tylko świadczy o tym że wszyscy politycy są siebie warci, niezależnie od barw klubowych. I mogliby być lepiej przygotowani na niewygodne pytania..


Szczerze - odpowiedź Komorowskiego jak dla najsensowniejsza jaka mogła być na tak kretyńskie/cyniczne pytanie. Zresztą bylo to wszystko zaplanowane, w końcu ten koleś to był z młodzieżówki partii. A oni wiedzieli, że w zasadzie jak by nie odpowiedział, będzie można nakręcić na ówczesnego prezydenta.
Serio, jeśli uważasz, że powinien inaczej odpowiedzieć, zaproponuj coś konkretnego.

_________________
13.04.2010 - You have taken sky from me...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04.02.2016 @ 16:59:01 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
Padawan pisze:
Serio, jeśli uważasz, że powinien inaczej odpowiedzieć, zaproponuj coś konkretnego.
Ja? A dlaczego? Jeśli ja coś zrobię źle w pracy to nie mówię komuś kto zwrócił mi uwagę, by zrobił to lepiej za mnie tylko robię to sam. Bo za to mi płacą. Bulowi płacili i dalej płacą dużo więcej także za pokazywanie się wśród wyborców i rozmowy z nimi, więc nie będę go wyręczał. Mi za to nie płacą :)

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04.02.2016 @ 19:00:26 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2003 @ 17:00:18
Posty: 11145
Lokalizacja: Warszawa
Czyli nie wiesz, co mógł lepszego powiedzieć, skoro wolisz napisać 5 zdań dookoła tematu. :)

Skrytykowałeś go wyraźnie, myślę że na naszym poziomie powinieneś zaprezentować coś więcej niż "wszyscy mówią, że to zła odpowiedź". Chyba że nie chcesz w ogóle uzasadniać swojej krytyki - masz prawo, nie płacą Ci za to. Ja mogę powiedzieć, czemu nie mam problemów z tamtą wypowiedzią - bo jako niewiele rzeczy ze świata polityki nie była posypana ogólnymi i nic nie znaczącymi frazesami, chrzanieniem o tym, że "przyjrzę się sprawie" i że "zaproponujemy rozwiązanie". Powiedzial wprost to, co rozsądek każdego z nas mówi - czyli że nikt zarabiajać 2k nikt nie kupi mieszkania, więc jeśli chce to uczynić, to musi coś zmienić lub/i życ na kredyt. Inna sprawa, że odzwyczailiśmy sie od tego, że politycy mówią rzeczy brutalne, ale prawdziwe.

_________________
13.04.2010 - You have taken sky from me...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04.02.2016 @ 20:03:49 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Wait, ale czy ktoś zarzucał Komorowi, że mija się z prawdą? Bo zdanie było zarówno prawdziwe, jak i do bólu szczere - dosadniejsze mogłoby być jedynie "trzeba się było urodzić w bogatej rodzinie, cebulaku". A butthurt, IMHO, wynikał głównie z frustracji ludzi, których ta wypowiedź dotyczy. Z tego, że prezydent dodatkowo sypnął solą w rany, mówiąc wprost "nie, nie założysz rodziny, w życiu nie urządzisz się na swoim, handluj z tym". No i takie casualowe "zmień pracę" mógł rzucić tylko ktoś, kto nigdy w życiu nie musiał tego robić. :>

Ergo, czy wypowiedź była niezgodna z prawdą? A skądże. Ale jakim cudem polityk mógł nie wiedzieć, że mówienie prawdy to najprostsza droga do powszechnego butthurtu? Przecież to tak, jakby na pytanie "czy jestem gruba" odpowiedział "tak, jesteś, przestań tyle żreć".

Cytuj:
Ja mogę powiedzieć, czemu nie mam problemów z tamtą wypowiedzią


Myślę, że problem z tą wypowiedzą mieli jednak głównie ci, którzy zarabiają te max. 2k złotych. ;>

Cytuj:
Czyli nie wiesz, co mógł lepszego powiedzieć, skoro wolisz napisać 5 zdań dookoła tematu. :)
\

Gdybym ja to wiedział, to bym nie spamował na forum, tylko siedział na ciepłej posadce jako rządowy pijarowiec. :P Argument z rodzaju "jak ci się książka nie podoba, to napisz lepszą". Rolą polityka jest znaleźć złoty środek między kłamstwem w żywe oczy, a rąbaniem brutalną prawdą.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10.02.2016 @ 10:00:29 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Apacz pisze:
Spoko, jest nadzieja, że gimnazjów akurat nie zlikwidują, dzięki protestom ok. 200 gimnazjów katolickich, które nie są w stanie przekształcić się ani w podstawówki, ani tym bardziej w licea. Jak parę dni temu słyszałem wypowiedzi minister, to już majaczyła o "dogłębnych konsultacjach".


A słowo stało się ciałem. Nauczyciele mają nauczkę na przyszłość - zamiast bawić się w protesty od razu uderzać do kleru po pomoc. :>

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12.02.2016 @ 12:19:42 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2003 @ 17:00:18
Posty: 11145
Lokalizacja: Warszawa
Narsil pisze:
Ergo, czy wypowiedź była niezgodna z prawdą? A skądże. Ale jakim cudem polityk mógł nie wiedzieć, że mówienie prawdy to najprostsza droga do powszechnego butthurtu? Przecież to tak, jakby na pytanie "czy jestem gruba" odpowiedział "tak, jesteś, przestań tyle żreć".

W sumie ciężko mi się z tym nie zgodzić. Ale dziwi mnie to, że nie bronią go ludzie świadomi iż w żadnym kraju na świecie (wyłączywszy naftowe kraje Zatoki Perskiej) żaden samotny człowiek zarabiający mniej od mediany nie jest w stanie kupić sobie mieszkania bez kredytu.

Cytuj:
Argument z rodzaju "jak ci się książka nie podoba, to napisz lepszą".

Logicznie tak i byłem tego świadomy. Ale jest różnica skali między zdaniem a książką. Mogę też dać kontrprzykład - nigdy nie powiedziałbym, że dany ruch szachowy jest zły, jakbym nie potrafił wskazać lepszego. I choć na pewno nie zagram partii w połowie tak dobrze jak Kasparow, to post factum jestem w stanie pokazać, gdzie ów mógl zagrać lepiej.

Cytuj:
Rolą polityka jest znaleźć złoty środek między kłamstwem w żywe oczy, a rąbaniem brutalną prawdą.

W przypadku tego pytania właśnie nie widzę tego środka. Co dla mnie pokazuje, że pułapka PiSu była naprawdę wysokiego poziomu.

Co do gimnazjów - to akurat było pewne, za dużo jest gimnazjów katolickich, które ta zmiana by zabiła. A sama zmiana nie jest istotna dla ich elektoratu - tutaj jest rozliczenie poprzedników i 500zł dla rodziców, a potem długo nic.

_________________
13.04.2010 - You have taken sky from me...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12.02.2016 @ 16:24:02 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Ciekaw jestem, jak skończy się afera z godzinami karcianymi. Bo jak na razie, to z planowanych zapisów wynika, że zamiast dwóch godzin pańszczyzny nauczyciele będą odrabiać tyle, ile się dyrektorowi zamarzy.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group